مزایای اینستاگرام
Rate this post

مزایای اینستاگرام بیشتر از آن است که بخواهیم تنها در یک مقاله برای شما آموزش بدهیم! اما با وجود روش های مختلفی برای بازاریابی اینترنتی مانند طراحی سایت، بازاریابی محتوا و … چرا باید از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده کنید؟

اگر هنوز از اینستاگرام برای کسب و کار خود استفاده نکردید، فرصت ‌های بازاریابی زیادی را از دست داده ‌اید.

اینستاگرام یک ابزار بازاریابی قوی برای کسب و کارهایی است که به دنبال توسعه و افزایش فروش محصولات خود هستند. اگر در اینستاگرام حضور نداشته باشید، ممکن است به کسب‌ و کار خود ضربه بزرگی وارد کنید. اگر هنوز به دلایلی نیاز دارید تا کسب و کار خود را در اینستاگرام شروع کنید، پس این ۱۰ مزایای اینستاگرام را بررسی کنید.

 

پیشنهاد : برای صفحه ی خود یک ادمین اینستاگرام حرفه ای استخدام کنید!

 

مزایای اینستاگرام

۱. افراد زیادی از اینستاگرام استفاده می‌ کنند.

در حال حاضر بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر در اینستاگرام فعال هستند. از بین این میلیون ‌ها نفر، بیش از ۵۰۰ میلیون نفر به طور روزانه از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند و ۳۸ درصد آن‌ ها هر روز چندین بار نرم افزار را بررسی می‌ کنند. با این حجم از کاربران، هیچ محدودیتی برای موفقیت یک کسب ‌و کار وجود ندارد.

۲. اینستاگرام : امکان استفاده همه گیر!

همه کسب‌ و کارها می ‌توانند از مزایای اینستاگرام استفاده کنند.

اینستاگرام برای کسب و کار‌های بزرگ و معروف و همچنین کسب و کارهای کوچک‌ و خانگی مناسب است.

البته، حتی برای شرکت ‌های شناخته ‌شده نیز موفقیت یک شبه نخواهد بود. اما اگر از یک تیم بازاریابی و ادمین اینستاگرام حرفه ای استفاده شود با حفظ حضور فعال و منتشر کردن پست های روتین می توان به موفقیت رسید. این بدین معنی است که کمپانی های بزرگ مانند کوکا کولا و آدیداس و همچنین تعدادی از تجارت ‌های کوچک به طور موثر از اینستاگرام برای رشد خود استفاده کرده‌ اند.

 

۳. درآمدزایی مستقیم از اینستاگرام

کسب و کارها می‌ توانند مستقیما از اینستاگرام پول به دست بیاورند.

اینستاگرام در طول این سال‌ ها رشد کرده ‌است و اکنون تاکید بیشتری بر دریافت پول از طریق قرار دادن محصول دارد. امکاناتی که فراهم شده است به شرکت‌ ها اجازه می ‌دهند تا روی عکس ها برچسب‌ ها را به همراه لینک‌هایی که شامل توصیف محصول، قیمت و امکان خرید آن هستند، اضافه کنند که این امر باعث می‌ شود تا کاربر مستقیما به فروشگاه آنلاین شما وارد شود.

با این خدمات جدید، برای یک کسب‌ و کار راحت است که فروش واقعی به دست آورد. همچنین در نظر داشته باشید که ۷۲ درصد از کاربران اینستاگرام برای خرید محصولات از این شبکه‌ اجتماعی استفاده می کنند.

 

۴. افزایش ارتباط با درج استوری

از مزایای اینستاگرام افزایش ارتباط با کسب و کار شما از طریق استوری است.

اینستاگرام یک روش عالی برای نشان دادن شما به مشتریان احتمالی است. این کار را می توان از طریق ویژگی ‌های مختلف این برنامه انجام داد، اما شما می ‌توانید با پست و استوری های لایو تاثیر زیادی روی فالوورها بگذارید.

بهترین راه برای استفاده از استوری های لایو نشان دادن صحنه های پشت‌پرده شرکت و افرادی است که در آنجا کار می ‌کنند. برخی از این نمونه‌ها، ویدیو هایی هستند که نشان می ‌دهند محصولات چگونه ساخته می‌ شوند، فیلم‌هایی از کارمندان اداره که با یکدیگر تعامل دارند و ارتباط لایو شما و مخاطبین تان است.

اینستاگرام یک روش عالی برای ایجاد ارتباط، اعتماد و اعتبار با فالوورها و همچنین نشان دادن جنبه انسانی کسب‌وکار شما است. اگر مشتریان بیشتر با شما تعامل داشته باشند پس ممکن است بیشتر به برند شما اعتماد کنند.

 

مزایای اینستاگرام

مزایای اینستاگرام

5. امکان استفاده از اینفلوئنسرها

شما می ‌توانید از اینفلوئنسرها برای رشد کسب و کارتان استفاده کنید.

در شبکه های اجتماعی شما کاربر معمولی و اینفلوئنسرها را دارید. اینفلوئنسرها افراد مشهوری هستند که اغلب یک برند یا محصول را تبلیغ می ‌کنند و از این طریق باعث افزایش فروش آن می شوند.

یک اینفلوئنسر قابل‌ اعتماد می‌ تواند باعث افزایش بازده سرمایه ‌گذاری و دسترسی به فالوورهای بیشتری شود که شما در حالت عادی نمی توانید به آن برسید. اگر از یک اینفلوئنسر معروف استفاده ‌کنید، آن‌ها می ‌توانند شرکت یا محصول شما را در چند پست به میلیون ها کاربر نشان دهند.

مزایای اینستاگرام

۶. امکان دیده شدن با هشتگ

هشتگ ها از مزایای اینستاگرام هستند که می ‌توانند بازدید شما را افزایش دهند.

به عنوان یک کسب و کار جدید، شما ممکن است رقابت سختی در ابتدای کاربر داشته باشید، اما با استفاده درست از هشتگ ها، می ‌توانید به موفقیت برسید.

هشتگ ها کلمات کلیدی هستند که آنچه پست شما می ‌گوید را خلاصه می ‌کند. استفاده موثر از هشتگ ها می ‌تواند برای پیشرفت کسب ‌و کار شما از رقبا بسیار مفید باشد.

۷. ایجاد ارتباط نزدیک با مشتریان

شما می‌توانید به طور موثر مشتریان را درگیر خود کنید.

چه چیزی بهتر از این است که مشتریان بدانند شما وجود دارید؟ چطور می‌ توانید به صورت روزانه با آن‌ها درگیر شوید؟ واقعیت این است که مردم دوست دارند نظر بدهند به خصوص درباره موضوعاتی که به آن علاقه دارند. اینستاگرام یک فضا برای کاربرانی است که دوست دارند، نظر بدهند، لایک کنند و پست‌ های مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارند. هرچه لایک و نظرات بیشتری داشته باشید، پست های شما بیشتر به کاربران نشان داده می‌ شود. شما می ‌توانید با گرفتن عکس‌ های با کیفیت، استفاده از هشتگ ها و همکاری با دیگر برندها لایک بیشتری بگیرید.

مرتبط بخوانید : نمونه صفحات اینستاگرام پشتیبانی شده توسط پنتازوم

۸.  مزایای اینستاگرام : همراه همیشگی!

از مزایای اینستاگرام این است که همیشه همراه شما است.

برخلاف فیس بوک و توییتر، که به عنوان وب سایت ‌های مبتنی بر مرورگر شروع به کار کردند، اینستاگرام بر روی یک اپلیکیشن کاربردی ایجاد شد. از آنجا که ۹۰ درصد زمان صرف‌شده در موبایل بر روی برنامه‌ها صرف می ‌شود، کسب و کار شما باید از این مزایا استفاده کند و پست‌ های خود را در دسترس همه افراد قرار دهد.

 

مزایای اینستاگرام

۹. شما می‌ توانید مراقب رقبا باشید.

شما می‌ توانید از اینستاگرام استفاده کنید تا مراقب رقبای خود باشید و ببینید چگونه با فالوورهای خود تعامل دارند. با دقت نگاه کنید تا بفهمید که آن‌ ها چه زمانی پست می گذارند، چه چیزهایی پست می کنند و چگونه با فالوورهای خود ارتباط برقرار می کنند. شما می ‌توانید از اطلاعات جمع‌ آوری‌شده برای تعریف بهتر استراتژی شخصی خودتان استفاده کنید.

 

۱۰. مزیت اینستاگرام : خلاقیت!

از مزایای اینستاگرام ارائه راه‌های زیادی برای خلاق بودن است.

مزیت بزرگ این برنامه اشتراک گذاری عکس، خلاقیت است. در اینستاگرام، تیم بازاریابی شما می‌ تواند به دنبال راه ‌هایی جدید برای جلب توجه و اضافه کردن فالوورها و مشتریان جدید باشد. به مردم نشان دهید که برند شما شخصیت دارد و پست های جذاب، مسابقات، ویدیو ها و … به اشتراک بگذارید.

در نهایت از مهم ترین مزایای اینستاگرام این است که افراد بیشتری نسبت به قبل به آن توجه می‌ کنند و شما با استفاده نکردن از این شبکه اجتماعی قدرتمند، میلیونها مشتری بالقوه را از دست می دهید. نکاتی که در اینجا یاد گرفتید را در نظر بگیرید و از آن‌ها برای شروع حضور خود در اینستاگرام استفاده کنید. شما از انجام این کار خوشحال خواهید شد!

 

مرتبط بخوانید: اشتباهات ادمین اینستاگرام 10 نکته طلایی ، ویژه تعامل و بازاریابی موفق

 

11.اینستاگرام یک شبکه اجتماعی دیداری است.

برخلاف اکثر رسانه ‌های اجتماعی دیگر، که بر روی متن و لینک تمرکز دارند، اینستاگرام به طور انحصاری برای پست ‌های عکس و ویدئو استفاده می ‌شود.

با توجه به اینکه محتوای بصری جذاب ‌تر از متن است، این فرصت بزرگی برای بازاریابان است. به جای تلاش برای فرستادن افراد به سایت خود برای خرید یا توضیح مزایای کار کردن با شما، می ‌توانید از عکس ‌ها برای ایجاد یک پیام جذاب‌تر استفاده کنید.

عکس‌ ها به کسب ‌و کار شما شانس نشان دادن محصولات را می ‌دهند و ویدئوها یک راه عالی برای نشان دادن خدمات شما است . علاوه بر این ها می ‌توانید از  این پلت فرم برای نشان دادن فرهنگ شرکت و دیگر جنبه ‌های پشت صحنه کسب‌ و کار خود استفاده کنید.

مزایای اینستاگرام

مزایای اینستاگرام

12. اینستاگرام نرخ تعامل بالایی دارد.

کاربران اینستاگرام در سال ۲۰۱۶ بیش از ۴.۲ میلیارد پست در روز را لایک کردند. پست هایی با حداقل یک هشتگ ۱۲.۶  % بیشتر از پست ‌هایی بدون هیچ هشتگ نرخ تعامل دارند. این تنها دلیل کافی برای بازاریابان زیادی است که از این پلت فرم استفاده کنند.

وقتی چیزی در اینستاگرام پست می‌ کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که فالورهای شما آن را ببینند. این یک مزیت بزرگ است، به خصوص زمانی که شما فکر می ‌کنید که امروزه بسیاری از بازاریابان از روش های تبلیغاتی پولی استفاده می ‌کنند تا پست ‌های خود را در معرض دید افراد قرار دهند.

 

مرتبط بخوانید: ادمین اینستاگرام موفق چگونه باید باشید؟! 6 نکته طلایی ویژه مدیریت

مزایای اینستاگرام

مزایای اینستاگرام

13.مشتریان شما در اینستاگرام هستند!

چه در اینستاگرام هستید یا نه، احتمالا برخی از مشتریان شما در آن جا هستند. این بدین معنی است که ممکن است فردی در حال حاضر در مورد کسب ‌و کار شما چیزی پست کرده باشد.

این به خصوص در صورتی درست است که کسب ‌و کار شما دارای یک مکان فیزیکی است که مشتریان می توانند از آن بازدید کنند، مانند یک فروشگاه خرده‌ فروشی یا رستوران! کاربران می ‌توانند تگ های لوکیشن را به هر کدام از پست‌ های خود اضافه کنند، بنابراین اگر کسی تا به حال یک عکس را در هنگام استفاده از خدمات شما پست کرده‌ باشد، احتمالا یک برچسب در اینستاگرام دارید.

مشتریان همچنین ممکن است عکس‌ های محصولات شما را پسن کرده و آن ‌ها را با نام برند شما برچسب بزنند. این امر به ویژه برای خرده فروشان که پوشاک، لوازم منزل و دیگر محصولات مصرفی را می‌ فروشند، صادق است.

حتی اگر در نظر ندارید تا از اینستاگرام برای کسب و کارتان استفاده کنید، توصیه می‌ کنیم که حداقل یک حساب شخصی برای نظارت بر پست‌ ها ایجاد کنید که برچسب محلی یا برند شما را به عنوان هشتگ استفاده می ‌کنند. این راهی خوب برای اطلاع پیدا کردن مورد آنچه که مشتریان درباره کسب‌وکار شما به اشتراک می‌ گذارند، است.

و اگر تصمیم بگیرید که یک حساب تجاری برای بازاریابی ایجاد کنید، می ‌توانید از آن برای تشویق این رفتار استفاده کنید. هنگامی که مشتریان با کسب‌وکار شما در شبکه اجتماعی تعامل دارند، فالوورهای آن‌ ها پست مرتبط با کسب و کار شما را به عنوان یک تایید می‌ بینند. این در اصل نسخه مدرن تبلیغات کلامی است.

مزایای اینستاگرام

مزایای اینستاگرام

14. اینستاگرام و ساخت برند

اینستاگرام برای ساخت برند تجاری بسیار عالی است.

بر خلاف اغلب شبکه ‌های اجتماعی، شما نمی‌ توانید انتظار داشته باشید که ترافیک را با هر پست خود در اینستاگرام به سمت سایت تان هدایت کنید. در حقیقت، شما نمی‌ توانید هیچ لینکی در پست‌ های خود داشته باشید و تنها لینکی که می‌ توانید به اشتراک بگذارید در قسمت بیو حساب کاربری تان در اینستاگرام است.

این ممکن است یک عیب به نظر برسد و شاید نتوانید به طور مستقیم از اینستاگرام کسب درآمد کنید.

با این حال،  کاربران بیشتر دوست دارند شما را فالو کرده و با شرکت شما ارتباط برقرار کنند، زیرا آن ‌ها می‌دانند که شما سعی نمی کنید به طور مستقیم چیزی را به آن ها بفروشید. در عوض شما می‌ توانید از این شبکه اجتماعی برای ساخت نام تجاری خود استفاده کنید.

محتوای تولید شده توسط کاربر را به اشتراک بگذارید، فرهنگ شرکت را برجسته کنید و عکس‌ هایی را آپلود کنید که ارزش‌ها و اهداف شما را منعکس می ‌کنند. با مردمی کردن نام تجاری خود و نشان دادن صلاحیت خودتان، این نوع محتوا می ‌تواند نوعی اعتماد را ایجاد کند که منجر به روابط بلند مدت با مشتری می‌ شود.

 

15. اینستاگرام و گزینه های تبلیغاتی مختلف

اینستاگرام گزینه‌ های تبلیغاتی مختلفی را ارائه می کند.

اینستاگرام مانند دیگر پلتفرم های شبکه های اجتماعی محبوب، گزینه‌ های تبلیغات پولی برای کسب و کار ها را پیشنهاد می ‌دهد. اگر چه شما می‌ توانید یک صفحه ی موفق را بدون تبلیغات هم داشته باشید، اما این ویژگی ‌های تبلیغاتی می‌ تواند یک روش موثر برای رشد حساب کاربری شما باشد.

 

اینستاگرام و رشد کسب و کار

آیا می ‌خواهید از اینستاگرام برای رشد کسب‌ و کار خود استفاده کنید؟

به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی که به سرعت در حال رشد است، اینستاگرام می تواند یک راه فوق العاده برای کسب و کار شما باشد تا به مشتریان جدیدی دست پیدا کنید. اگر شما تصمیم گرفته اید که آن را به استراتژی بازاریابی خود اضافه کنید، پنتازوم می تواند به شما کمک کند.

این مجموعه دارای تجربه و مهارت کافی در زمینه ایجاد و مدیریت استراتژی های موفق در پلتفرم های مختلف از جمله اینستاگرام است. همین امروز با ما تماس بگیرید تا درباره استراتژی ها مرتبط با کسب و کار شما صحبت کنیم و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

برای مشاوره رایگان برای تولید محتوا اینستاگرام همین الان می توانید با کارشناسان پنتازوم تماس حاصل فرمایید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
14 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید
 • محمد رضا میرهاشمی
  2 سال پیش

  حالا اینستاگرام واقعا بهتره یا سایت؟
  خیلی دنبالش بودم واقعا مشاوره بگیرم.

  • مدیر سایت
   2 سال پیش

   سلام . بستگی دارد که شما چه هدفی داشته باشید و چه انتظاری داشته باشید. ولی در کل اگر بخواهیم بگیم : اینستاگرام فقط یک شبکه اجتماعی هست. سایت برای کسب و کارهایی که واقعا قصد توسعه دارند یا معتبر هستند ضروری است.

 • مونا
  1 سال پیش

  همین که بی هزینه میشه شروع کرد بزرگترین خوبیشه!!

 • معین
  1 سال پیش

  عاشق اینستاگرامم. ولی به نظرم برای کارهایی که واقعا میخواهند ادامه دار باشن اینستا کافی نیست.

 • minaaa
  1 سال پیش

  اینستاگرام بی نظیییره!

 • فراهانی مقدم
  1 سال پیش

  اینستاگرام یک سری قوانین داره که واقعا سخته کار کردن باهاش. یه دفعه شدو میکنه. یه دفعه نشون نمیده دیتا رو.

 • مینا فراهانی
  1 سال پیش

  مهم اینه که تو ایران خیلییی محبوبه!

 • علیرضا
  1 سال پیش

  امان از روزی که بلاکت کنه. :))))

 • محدثه
  1 سال پیش

  عاشق اینستاگرااامم 😍😍😍

 • حسین
  1 سال پیش

  مزایاش بی شماره فقط حوصله ی تولید محتوا میخواد 😂😂😂

 • مژده اسلامی
  1 سال پیش

  از من میشنوین؟ یه محتوای تک بدین. باقی حله.

 • مرتضی
  1 سال پیش

  همش به این بستگی داره که چطور رسیدگی کنی به صفحه. مستمر باشه حتما جوابه.

 • پژمان
  1 سال پیش

  محتوا یه پیجو میسازه واقعا

 • حسین
  9 ماه پیش

  مزایاش که زیاده. ولی به نظر منم سایت مهم تره