هزینه تولید محتوا : چقدر است؟!

هزینه تولید محتوا

هزینه تولید محتوا چگونه محاسبه می شود؟ تولید محتوا چه کمکی به برند ما می کند؟ برای پاسخ به این سوالات با پنتازوم همراه باشید. 

با تولید محتوا می توانید فروش تان را افزایش بدهید. 

امروزه تولید محتوا پایه و اساس رشد هر تجارتی محسوب می شود. شما نمی توانید نسبت به تولید محتوای اصولی بی تفاوت باشید، ولی همچنان چشم انتظار رشد و موفقیت های چشمگیر بمانید.

 در دنیای تجارت آنلاین این تولید محتوا است که باعث دیده شدن شما می شود. پس مهم است که شما  را روی این بخش از تجارت سرمایه گذاری کنید.

 تولید محتوای مناسب در نهایت باعث افزایش مشتریان و به همراه آن رشد کسب و کار شما خواهد شد. اگر می خواهید در دنیای آنلاین حضور پررنگ و موفقی داشته باشید، در گام اول باید با تمام زیر و بم تولید محتوا آشنا باشید. پس برای آشنایی کامل با این مبحث ادامه مطلب را دنبال کنید.

تولید محتوا

تولید محتوا را می توان ستون فقرات اینترنت و فضای آنلاین دانست. پس هزینه تولید محتوا را یک بار اضافی بر دوش کسب و کار نیست!

شتابی که تولید محتوای دیجیتال این روزها به خود گرفته است، بسیار شگفت آور است. ایمیل‌ها، تبلیغات آنلاین، پست های شبکه های اجتماعی، مطالب وبسایت ها، ویدئوها، گیف ها و عکس ها همگی جزئی از محتوای دیجیتال محسوب می‌شوند.

 شرکت‌ها و سازمان‌ها با توجه به فعالیت و بودجه‌ای که دارند می‌توانند از یک یا چند نوع محتوا به طور همزمان استفاده کنند.  هر کسب و کاری که برای تولید محتوای خود سرمایه‌گذاری بیشتری کند، مطمئنا نتایج بهتر و سریعتری نیز می گیرد.

 برای اینکه بدانیم چطور می توانیم روی این مبحث سرمایه‌گذاری کنیم، باید روش‌های تولید محتوا را بشناسیم.

 تولید محتوا به چه روش هایی صورت می گیرد؟

این موضوع به خود شما و به هزینه تولید محتوا که قرار است پرداخت کنید، بستگی دارد.

 شما می توانید هر یک از روشهای زیر و یا ترکیبی از هر سه گزینه موجود را در کنار هم داشته باشید. (این موارد مربوط به تولید محتوای متنی است)

تولید محتوای تألیفی

تالیف محتوا به روشی گفته می‌شود که در آن نویسنده از طریق تحقیق و جستجو در منابع مختلف از جمله کتاب‌ها، آرشیوها و محتواهای آنلاین به همراه ترکیب آن با تجربه شخصی، محتوایی تولید و منتشر می‌کند که در جهت معرفی و برجسته کردن موضوعی خاص عمل می کند.

 از آنجایی که زمان زیادی برای تولید چنین محتوایی قرار داده می شود، این محتوا نمونه مشابه دیگری نخواهد داشت و کاملا یونیک و منحصر به فرد خواهد بود.

در این پلن ها انتخاب کلمه کلیدی به همراه عنوان از سوی کارفرما ارائه می شود. درصورتی که نیاز دارید در بخش تحقیق کلمات کلیدی هم همراه شما باشیم، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 مهم است فرآیند تولید محتوا تماما توسط یک متخصص انجام شود. هزینه ای که می پردازید بابت درج تصویر مرتبط در محتوا، انتخاب کلمه کلیدی مناسب، سئو عناوین، لینک سازی و نوشتن عناوین متای مناسب برای مقاله های شماست. 

در پلن های مربوط به سایت نیاز شما را در نظر میگیریم. در همه ی این پلن ها بدون هیچ هزینه ی اضافه دیگری این موارد انجام می شود:

1-درج در سایت

2- درج کلمه کلیدی و سئو متناسب با آن

3- سئو عناوین

4- درج تصویر مرتبط

5- لینک سازی

6- برچسب گذاری مناسب

5- نوشتن متا تایتل مناسب 

جدول هزینه ی تولید محتوا

نوع خدمات توضیحات تعداد کلمه قیمت هر کلمه قیمت کل سفارش آنلاین

تولید محتوای متنی سایت

تالیف و ترجمه

600 کلمه

(هزینه هر کلمه)

120 تومان

(هزینه کل)

72,000 تومان

تولید محتوای متنی سایت

تالیف و ترجمه

1000 کلمه

(هزینه هر کلمه)

90 تومان

(هزینه کل)

90,000 تومان

تولید محتوای متنی سایت

تالیف و ترجمه

5000 کلمه

(هزینه هر کلمه)

70 تومان

(هزینه کل)

350,000 تومان

تولید محتوای بازنویسی

محتوای بازنویسی زمانی کاربرد دارد که شما بخواهید هزینه تولید محتوا کمی بپردازید یا قصد داشته باشید محتواهای برجسته ی تولید شده در فضای آنلاین را به گونه ای دیگر و با زبانی متفاوت منتشر کنید.

 در بازنویسی مطالب، مفهوم کلی مطلب تغییری نخواهد کرد و فقط جای لغت ها عوض می شود و جملات به شکل دیگری بیان می‌شوند.

 فواید تولید محتوای بازنویسی صرف زمان و بودجه کم است که می‌تواند به کمک کسب و کارهایی بیاید که کوچک و نوپا هستند.

تولید محتوای ترجمه ای

تولید محتوای ترجمه ای این روزها در کشور ما خیلی باب شده است. به دلیل اینکه روزانه حجم زیادی از مطالب با کیفیت در فضای وب منتشر می‌شود یک محتوای ترجمه‌ای می‌تواند سیل عظیمی از اطلاعات مفید را در اختیار افراد و شرکت‌ها قرار دهد.

 کاربران فضای آنلاین به دنبال یک چیز هستند و آن هم کسب اطلاعات کاربردی و رفع مشکلات موجود خود در سریع ترین زمان ممکن است، به همین علت محتواهای ترجمه شده از جمله مواردی هستند که در جذب کاربران نقش دارند.

نکته مهم در محتوای ترجمه‌ای برگردانی آن به زبان ساده و بومی سازی آن است.  کاربران باید به راحتی بتوانند با محتوای تولیدشده ارتباط برقرار کنند و مفهوم آن را به درستی درک کنند.

 

برای آموزش تولید محتوا هم می توانید روی پنتازوم حساب کنید! ده ها مطلب رایگان در سایت منتشر کردیم. درصورت نیاز به آموزش اختصاصی هم می توانید با ما در تماس باشید.

هزینه تولید محتوا چقدر است؟

یکی از نیازهای اساسی هر کسب و کاری استخدام نیروهای متخصص تولید و بازاریابی محتوا در هر بخش است. می‌خواهیم بدانیم برای تولید محتوا بر اساس هر یک از روشهای ذکر شده چه میزان بودجه لازم است؟

برای تعیین میزان بودجه در گام اول باید از یک استراتژی محتوا یا به عبارت خودمان برنامه تولید محتوا برخوردار باشید.

شما باید بدانید مخاطبان شما کجا هستند و چه محتوایی را بیشتر می پسندند و بر اساس آن به تولید محتوا روزانه، هفتگی یا ماهانه بپردازید.

 در گام دوم تعیین بودجه تولید محتوا سراغ کیفیت کار تولید شده می‌رویم.

هر چقدر زمان بیشتری برای محتوایی صرف شود، یقینا هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. همچنین مهم است که بدانید محتوای مورد نظر شما تا چه اندازه باید خاص و منحصر به فرد باشد و در جهت اهداف شرکت شما حرکت کند.

 مطمئنا وقتی یک محتوای همه چیز را با بهترین کیفیت می خواهید هزینه تولید آن نیز بالاتر می رود.

 به طور کلی می توان گفت هزینه تولید محتوا بر اساس تعداد کلمات، کیفیت مطالب، میزان تبحر شخص نویسنده و تعداد مطالب بستگی خواهد داشت. این هزینه برای محتواهایی مثل عکس و ویدئو به شکل دیگری محاسبه می‌شود.

شرایط پرداخت هزینه خدمات تولید محتوا چگونه است؟

چیزی که به صورت معمول در میان شرکت‌های ارائه دهنده خدمات محتوایی است، پرداخت هزینه در شروع کار برای زمان بندی بهتر پروژه شما است.

 در واقع زمانی سفارش شما ثبت نهایی می‌شود که شما از ابتدا  هزینه تولید محتوا را پرداخت کرده باشید. البته همیشه استثناهایی هم وجود دارد و آن برای مواردی است که شما به صورت طولانی مدت است قصد همکاری داشته باشید. 

روند انجام پروژه های تولید محتوا

اگر قصد دارید یک نفر را استخدام کنید تا به عنوان کارشناس تولید محتوا بتواند پروژه های شما را انجام دهد، باید صفر تا صد کار را به او بسپارید. یعنی از تحقیق درباره کسب و کار گرفته تا شناخت مخاطبین و پیش‌بینی رفتار آنها، تحقیق درباره کلمات کلیدی، تألیف محتوا بهینه‌سازی محتوا و در نهایت بارگذاری آن.

اشتباه نکنید!! این همه کار را نمی توانید از یک شخص انتظار داشته باشید زیرا این حجم از کار، فعالیت گروهی می طلبد.

تولید محتوا فقط به نوشتن یا تولید یک عکس و فیلم محدود نمی‌شود بلکه تولید محتوا در واقع یعنی ارتباط ساختن! البته تولید محتوا گاهی هزینه زیادی می‌طلبد، اما چیزی که نصیب شما می شود به مراتب خیلی بیشتر از هزینه هایی است که کرده اید. نمونه بارز آن سایت هایی مثل دیجی کالا، بامیلو، علی بابا و ده ها شرکت مشابه دیگر است.

خدمات تولید محتوای وب سایت

اگر از پس هزینه تولید محتوا و دردسرهای پیاپی یک کارشناس تولید محتوا بر نمی‌آیید، می‌توانید خدمات تولید محتوای وب سایت خود را به یک گروه متخصص بسپارید. مطمئناً کار گروهی بسیار بهتر از کارهای تک‌نفره نتیجه می دهد.

 سپردن کار به یک گروه کارشناس مثل پنتازوم می‌تواند منافع شما را تقویت کند. برای مثال دیگر نیازی به مهیا کردن مکان با امکانات برای کارمند جدید و پرداخت حق بیمه و سنوات ندارید. از مشکلات نویسندگان دورکار مثل مسئولیت پذیر نبودن و تحویل پروژه خارج از زمان تعیین شده در امان خواهید بود.

علاوه بر آن از آنجا که گروههای تولید محتوا از چندین نویسنده متخصص به صورت همزمان بهره می‌برند، محتوای شما از تنوع بیشتری برخوردار می‌شود.

 در نهایت چیزی که به چشم می آید این است که هزینه تولید محتوا به شکل برون سپاری پروژه به مراتب کمتر از استخدام یک نویسنده خواهد بود.

استانداردهای تولید محتوا در پنتازوم

 در پنتازوم انواع خدمات تولید محتوا بر اساس استانداردهای زیر تهیه و تولید می‌شود.

هزینه تولید محتوا

هزینه تولید محتوا

1.شرط پایه و اساسی

اولین شرط تولید محتوای مناسب منحصر به بودن، جذابیت و کارایی داشتن یک محتوا است.

 محتوایی جذاب است که شانس شما را برای پیروزی افزایش دهد. محتوای وب سایت شما صدای برند شما خواهد بود، مخاطبان بر اساس این محتوا شما را قضاوت خواهند کرد.

 پنتازوم می تواند تصویری دوست داشتنی و البته موفق از شرکت شما را ایجاد کند. تصویری که تا مدت‌ها در ذهن مخاطب باقی خواهد ماند.

2.رعایت نکات سئو در تولید محتوا

محتوای که تولید می‌شود باید متناسب با ذائقه گوگل نیز باشد. وقتی صحبت از سئو می شود، ما درباره نکات متعددی صحبت می کنیم که گوگل به عنوان خط قرمز خود مشخص کرده است.

 رعایت این نکات شما را نزد گوگل محبوب می کند وعبور از این خط قرمز مساوی است با اخراج شما از زمین بازی.

پنتازوم با تمام الگوریتم های گوگل آشناست و آنها را در تمام محتوای تولیدی خود به کار می‌برد.

3.ویراستاری سئو

گاهی اوقات مطالب پیشین و یا جدید شما نیاز به بازنگری دوباره برای بهبود سئو خواهند داشت. 

یک بازنگری در محتوا شاید بتواند رتبه محتوای شما را حتی تا دهها برابر بهتر کند. پنتازوم که با نیروهای متخصص خود با اصول ویراستاری سئو به درستی آشنا است، می تواند نگرانی شما درباره این بخش را هم رفع کند. 

چگونه سفارش تولید محتوا دهیم؟

برای سفارش تولید محتوا می توانید از پلن های موجود در همین صفحه ( که در بخش بالاتر به آن اشاره کردیم) به صورت آنلاین سفارش تولید محتوا بدهید.

اگر پروژه شما نیاز به توضیحات بیشتری دارد و یا اگر تمایل دارید از مشاوره ی رایگان ما استفاده کنید با در تماس باشید. شماره ی پشتیبانی مستقیم: 09223896531

 پس از آن در صورت رضایت با تعیین بودجه و یک برنامه‌ریزی و استراتژی مدون کار را شروع خواهیم کرد.

خدمات مفید دیگر در کنار تولید محتوا

خدمات پنتازوم فقط به تولید انواع محتوا ختم نمی‌شود. شما می‌توانید اداره سایت و شبکه های اجتماعی، بهینه‌سازی هر یک از آن ها، تحقیق درباره کلمات کلیدی و بسیاری از خدمات دیگر را از پنتازوم دریافت کنید. آنچه مهم است رضایت شماست. هدف نهایی رشد شرکت شما در کنار ماست.

با ما در ارتباط باشید.

برچسب‌ها:
دیدگاه‌ها
 • 3 دیدگاه فرستاده شده است
 • دیدگاه خودتان را بنویسید
 • پاسخ حمیدرضا

  این هزینه ها اگر تعداد بالاتر بخواهیم چطوریه؟ لطفا راهنمایی کنین. ممنون


 • پاسخ پدرام

  قبول دارم شاید باید کلی بنویسین شما.
  ولی تولید محتوا هزینه اش واقعا بستگی به اینه که چی میخوای! ساده گفتمااا 🙂


 • پاسخ میترا

  بستگی داره به کیفیت دقیقاااا


شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید
درخواست تماس شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما جهت راهنمایی تماس بگیرند
logo-samandehi

مفتخریم به شفافیت در ارایه خدمات به شما

logo-samandehi
اطلاعات بیشتر