شغل تولید محتوا
Rate this post

شغل تولید محتوا یکی از مشاغلی است که دارای جذابیت های بسیار زیادی است. این شغل نه تنها برای کسب درآمد بالا مناسب است بلکه به راحتی اطلاعات شما در بیشتر زمینه ها بالا میبرد. پنتازوم در این مطلب اطلاعاتی در رابطه با شغل تولید محتوا به شما می دهد. با ما همراه باشید!

یکی از شغل هایی که امروزه در سراسر دنیا بسیار مطرح است همین تولید محتوا است. با توجه به نفوذ اینترنت و وب گردی در زندگی امروز ما، تقاضا برای استخدام در شغل تولید محتوا رشد بسیار زیادی پیدا کرده است.

درست است که تقاضا برای استخدام در این شغل بسیار بالا است. ولی در مقابل خیلی ها اطلاعاتی در مورد این شغل ندارند و دقیقا نمیدانند شغل تولید محتوا، چگونه شغلی است و افراد در این حوزه چه کار هایی انجام می دهند.

به افرادی که در این در این زمینه فعالیت می کنند، کارشناس تولید محتوا گفته می شود.

در ادامه برای شما عزیزان توضیح می دهیم که اصلا محتوا چست؟ و کارشناس تولید محتوا چه کارهایی انجام میدهد؟

محتوا چیست؟! وظایف کارشناس تولید محتوا چیست؟!

شغل تولید محتوا

شغل تولید محتوا

محتوا در حقیقت تمام اطلاعات قابل فهم و درکی است که شما به صورت عکس، فیلم و نوشته می بینید و یا اینکه به صورت صوت آن می شنوید. محتوا هر چیزی است که به کمک آن ارتباط ایجاد می کنید.

کارشناسان تولید محتوا تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا یک مطلب را به طور قابل درکی در وب سایت ها برای عموم مردم قرار دهند.

شاید خیلی ها تصور کنند که این شغل یک شغل بسیار آسان است و نیازی به آموزش حرفه ای ندارد. اما در واقع این طور نیست!

شغل تولید محتوا مانند هر شغل دیگر دارای اصول و قوانین خاص و ویژه خود است. که برای انجام آن باید بر این اصول و قوانین مسلط بود.

از آنجایی که کارشناسان تولید محتوا موظفند از عکس، فیلم و متن برای محتوا خود استفاده کنند، بنابراین باید تا حدودی با ساخت عکس و فیلم های با کیفیت آشنایی داشته باشند.

امروزه به آسانی می توانید هر آنچه که میخواهید بدانید را در گوگل جستجو و پیدا کنید. هنگامی که شما مطلبی را جستجو می کنید ده وب سایت با توجه به رنکی که در گوگل دارند در هر صفحه برای شما نشان داده می شود.

مهمترین هدفی که تولید محتوا وب سایت دارد، رقابت با دیگر وب سایت ها در گوگل است. برای آنکه یک وب سایت بازدید بیشتری داشته باشد باید بر روی سئو آن بیشتر تمرکز کرد.

می خواهید بدانید سئو چیست؟ به رقابت میان وب سایت ها برای قرار گرفتن در صفحه و لینک اول گوگل و داشتن رتبه بالا در موتور های جستجو گر،سئو می گویند.

بهبود سئو محتوای سایت شما در کلمات مختلفی امکان پذیر است. یعنی شما روی کلمات مختلفی تمرکز می کنید و اگر شخصی در گوگل کلمه مورد نظر شما را سرچ کند وب سایت شما در لینک بالاتری نسبت به دیگر وب سایت ها قرار می گیرد.

در رابطه با بهبود سئو محتوا بای شما مثالی می زنیم: شما تصور کنید میخواهید در مورد کلمه کیف چرم در گوگل سرچ کنید. در نظر داشته باشید که صدها سایت فارسی ممکن است برای فروش کیف چرم وجود داشته باشد.

گوگل برای شما 10 سایت را به ترتیب د صفحه اول قرار می دهد. شاید خیلی ها فکر کنند که موتور های جستجو گر گوگل این کار را براساس رندم و به صورت اتفاقی انجام می دهد، اما اینطور نیست.

هوش مصنوعی گوگل این وب سایت ها را بر اساس سئو مرتب می کند و به شما نشان می دهد.

عوامل زیادی بر سئو وب سایت وجود دارد ولی مهم ترین آنها تولید محتوا می باشد.

برای گوگل اهمیت بسیار زیادی دارد که سایت هایی را به شما نشان دهد که دارای مطالب و محتوای مفیدتری نسبت به بقیه باشد.

 

با توجه به اطلاعیه گوگل، کارشناسان تولید محتوا باید برای بالا بردن سئو وب سایت خود کاربران را مد نظر داشته باشند نه فقط گوگل را!

در صورتی که سئو سایت شما از نظر گوگل بسیار عالی باشد ولی محتوای وب سایت از نظر کاربر هیچ جذابیتی نداشته باشد، ارزش کار شما پایین می آید. اگر کاربری که به سایت شما مراجعه  می کند، مطلب را جذاب نبیند، بعد از مدت بسیار کوتاهی سایت شما را ترک می کند. این باعث می شود آمار کلی ماندگاری بازدید کننده ها در سایت شما کم شود. اطمینان داشته باشید که این موضوع روی نمایش دیگر محتواهای سایت شما موثر است. گوگل کمتر شما را نمایش خواهد داد!

بنابراین شما باید محتوای سایت خود را بر اساس خواسته کاربران تنظیم کنید نه صرفا الگوریتم های گوگل.

همانطور که در بالا توضیح دادیم کارشناس تولید محتوا باید یک سری اصول و قوانین را رعایت کند و همچنین یکسری توانایی ها داشته باشد تا به راحتی بتواند وب سایت را در موتورهای جستجو گر گوگل در رتبه بالایی قرار دهد.

شغل تولید محتوا

شغل تولید محتوا

در ادامه این مطلب توانایی های مورد نیاز برای شغل تولید محتوا را لیست کرده ایم که به شما در این راه کمک می کند.

خدمات مرتبط : تحلیل و بررسی سایت

شغل تولید محتوا و تسلط بر نرم افزارهای تولید محتوا

  • شغل تولید محتوا : تسلط بر نرم افزار های گرافیکی

همانطور که گفتیم تولید محتوا شامل عکس، متنف فیلم و فایل صوتی می باشد. پس داشتن مهارت در ساخت آنها لازم است. نه از نظر کاربران وبسایت و نه گوگل، یک متن طولانی اما بدون عکس یا فیلم هیچ جذابیتی ندارد.

هرچقدر هم که مطلب شما مفید باشد، اما تا زمانی که عکس های مناسب در آن به کار نبرید، محتوا شما یک محتوا مناسب نیست.

در صورتی که شما از عکس های با کیفیت و مرتبط با مطلب استفاده کنید، رتبه خود را در گوگل بالا تر می برید و کاربران نیز از مطلب شما راضی تر خواهند بود.

شما برای اینکه بتوانید این کار را به خویانجام دهید نیاز نیست که در حد یک گرافیست حرفه ای بر نرم افزار های گرافیکی مسلط باشید اما باید تا حدودی کار با آنها را بلد باشید تا بتوانید نیاز های کار خود را برطرف کنید.

به عنوان مثال شما باید تغییر ساز، فرمت، حجم، اضافه کردن عکس و… را بلد باشید.

  • شغل تولید محتوا : قلم رسا (ساده بنویسید. صمیمی بنویسید)

مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که برای داشتن که محتوا خوب باید توانایی خوبی در نوشتن متن های رسا و گویا داشته باشید.

در تولید محتوا ذهن شما باید تا حدی باز و آزاد باشد که بتوانید به راحتی متن های با تعداد کلمه بالا بنویسد بدون انکه از گیرایی متن کم شود.

کاربران وب سایت به هیچ عنوان نباید در حین خواندن متن احساس کسلی و یا سردرگمی شوند به گونه که علاقه ای به خواندن ادامه متن نداشته باشند.

برای آنکه این مهارت را کسب کنید نیاز به تحصیل در رشته خاصی ندارید تنها کافی است که زیاد بنویسید تا مهارت کافی را به دست آورید.

در طول روز مقالات مختلف با تعداد واژگان متفاوت بنویسید و بعد از آن شروع به اصلاح ساختار متن کنید.

برای آنکه سرعت کار شما بالا برود می توانید از اطرافیانتان کمک بگیرید تا ایرادات شما را پیدا کنند. کم کم می توانید توانایی خود را به این روش ارتقا دهید.

روش دیگر برای ارتقا مهارت این است که متن های مختلف در و سایت های دیگر را مطالعه کنید تا با الگو برداری از آنها بتوانید ایراد کار خود را اصلاح کنید و به مرور زمان متن های جذاب تر و بهتری بنویسید.

شغل تولید محتوا

شغل تولید محتوا

  • شغل تولید محتوا : سرعت تایپ بالا

یک دیگر از مهارت های مهم در شغل تولید محتوا، سرعت عمل در تایپ است.

هرچقدر سرعت شما در تایپ بالا تر باشد می توانید در مدت زمان کمتری متن های بیشتری بنویسید و این موضوع هم قطعا کمک می کند. درست است که شما تایپیست نیستید! اما تسلط به تایپ کردن یک ابزار بسیار کمک کننده در کار شماست.

اکثر افراد سرعت تایپ بالا را با استم تایپ ده انگشتی می شناسند. اما جالب است بدانید که برای تایپ با سرعت بالا لزوماً نباید تایپ ده انگشتی را بلد بود، همین که بتوانید با سرعت خوبی به روش خودتان متنی را تایپ کنید کافی است.

اگر شما تنها یک تایپیست بودید، شغل شما ایجاب می کرد که تایپ ده انگشتی را بلد باشید ولی برای اینکه یک کارشناس محتوای خوب باشید نیازی به این نیست زیرا برای تولید محتوا بیشتر از سرعت عمل در تایپ به استفاده از کلمات مناسب و دقیق دارید و این در حالی است که در تایپ ده انگشتی بخشیاز ذهن شما درگیر به کار بردن این متد می شود و ممکن است در نوشتن متن خوب اختلال ایجاد کند.

  • شغل تولید محتوا : تسلط کافی بر نگارش و زبان فارسی

در صورتی که شما می خواهید درحرفه تولید محتوا فعالیت کنید لازم است بدانید که برای این کار نیاز است که تا حدودی قواعد زبانی را بلد باشید و بر آنها تسلط کافی داشته باشید.

برای تولید محتوا خوب باید بتوانید قواعد زبانی را به خوبی در متنی که مینویسید به کار ببرید. به کار بردن صحیح این قواعد از سردرگمی مخاطب جلوگیری می کند.

  • شغل تولید محتوا : آشنایی با املاء صحیح کلمات

یک کارشناس تولید محتوا حرفه ای برای آنکه بتواند یک متن خوب بنویسد باید با غلط های املایی آشنا باشد و از بکار بردن آنها در متن خود خودداری کند.

علاوه بر غلط های املایی کارشناس تولید محتوا مراقب غلط های نگارشی نیز باشد. غلط های نگارشی رایجی که اکر افراد انجام می دهند نباید در متن دیده شود.

به عنوان مثال هنگامی که میخواهید از نقطه استفاده کنید باید توجه داشته باشید که نقطه باید به کلمه بعد از خود بچسبد و با کلمه بعد از خود یک فاصله داشته باشد.

خدمات مرتبط :گزارش جامع کسب و کار اینترنتی

*باید به این نکته توجه داشت باشید که شغل تولید محتوا تنها به تولید محتوا وب سایت ختم نمی شود بلکه میتوان برای شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، یوتیوب و… نیز محتوا تولید کرد. هم چنین محتوا می تواند شکل های مختلفی داشته باشد. عکس، بنر سایت، ویدئو جذاب، موشن گرافی و …همه شکل هایی از تولید محتوا هستند.

شاید شما هم بخواهید از موارد رایگان آموزش تولید محتوا در سایت ما استفاده کنید و یا نیاز به ثبت نام در دوره های آموزشی تولید محتوا داشته باشید. با ما در ارتباط باشید. اگر برای کسب و کار خود هم نیاز به خدمات و یا مشاوره در زمینه تولید محتوا دارید، با ما تماس بگیرید. شماره مستقیم پشتیبانی: 09223896531

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید