تولید محتوا سایت فروشگاهی
Rate this post

تولید محتوا سایت فروشگاهی می‌تواند به توسعه کسب‌ و کار شما کمک کند. شما را از بقیه رقیبانتان برجسته‌تر کرده و به میزان قابل‌توجهی بر نرخ فروش شما تاثیر بگذارد. از آنجا که هدف تولید محتوا سایت فروشگاهی آگاه کردن مشتریان بالقوه و متقاعد کردن آن برای انجام خرید است، باید حاوی اطلاعات مفید، جالب و بهینه شده برای موتورهای جستجو باشد.

این کار چطور انجام می شود؟

چه استانداری باید برای تولید محتوای سایت فروشگاهی رعایت شود؟ در ادامه با پنتازوم همراه باشید.

اصول تولید محتوای سایت فروشگاهی

 مردم بیشتر و بیشتر در حال خرید آنلاین به صورت مدام هستند. (این روزها هر نوع کالایی که فکر کنید، آنلاین فروش می رود!) اغلب خریداران آنلاین به طور مرتب در اینترنت جستجو میکنند و حداقل چند بار در ماه از فروشگاه های اینترنتی خریدهای آنلاین مختلف انجام می دهد.

میلیون ها فروشگاه‌ اینترنتی وجود دارد و رقابت همیشه فقط یک کلیک است! از آنجا که بازار تجارت الکترونیک به شدت رقابتی است، صاحبان فروشگاه اینترنتی باید از این که محتوای سایت فروشگاهی آن ها چقدر مهم و حیاتی است و از تاثیر آن‌ بر تصمیم به خرید مخاطبین آگاهی داشته باشند.

بنابراین تولید محتوا از این جهت مهم است که کاربران را هدایت کرده و آن‌ها را آماده کند تا خرید انجام دهند.

بیشتر تولید محتوا برای فروشگاه‌های آنلاین شامل توضیحات محصول می‌باشد. به طور کلی فروشگاه‌ها می‌توانند دید بهتری برای کاربران خود فراهم کنند اگر محصولات مختلف را دسته بندی کنند.

البته در تمامی سایت های فروشگاهی به روزرسانی مرتب بخش وبلاگ نیز می تواند بازدید کننده های فوق العاده ای از گوگل برای شما به ارمغان بیاورد.

با هزاران محصول در دسترس، حفظ مسیر می تواند دشوار باشد اما هر دسته بندی می تواند به طور کامل توضیح داده شود به طوری که کاربران بدانند چه چیزهایی در هر دسته بندی وجود دارد.

 

خدمات مرتبط: تولید محتوا و مدیریت سایت

 

تولید محتوای فروشگاه اینترنتی و توضیح محصول

توضیحات محصول تولید کنندگان به طور کلی حاوی اطلاعات مفید و جالب نیست. به علاوه موتورهای جستجو مانند گوگل برای محتوای کپی و غیر اصلی امتیاز منفی اعمال می‌کنند. به همین دلیل، فروشندگان سایت های فروشگاهی هرگز نباید برای تولید محتوای محصول تنها به توضیحات محصول تولید کنندگان اکتفا کنند.

یک توضیح محصول موثر، اطلاعات مفیدی به مخاطب ارائه می دهد و آن ها را متقاعد به خرید می کند و معمولا شامل یک تیتر، یک متن که ویژگی‌های اصلی را بیان می کند و همچنین فراخوانی برای عمل (CTA ) است.

از آنجایی که کاربر معمولا نمی‌تواند با یک فروشنده آنلاین مشورت کند، توضیح محصول باید تمام اطلاعات مربوط به محصول و پاسخ به سوالات کاربر را شرح دهد. 

توضیح محصول باید به پرسش‌های زیر پاسخ دهد:

 • مهم‌ترین ویژگی‌های محصول چه چیزهایی هستند؟
 • چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟
 • مزایای محصول چیست؟
 • برای چه کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد / چگونه کار می‌کند؟
 • چرا مصرف‌کننده باید محصول را بخرد؟

برای رسیدن به هدف که همان فروش بیشتر است، توضیح محصول باید به خوبی نوشته شود و بدون خطا باشد. تولید محتوای محصول حرفه‌ای و آگاهی بخش به شما کمک می‌کند تا کاربر فروشگاه آنلاین شما را قابل اطمینان ببیند و محتوای آن نیز باید مخاطب هدف را متقاعد به خرید کند.

رتبه بسیار بالا در موتور جستجو بسیار مهم است، بنابراین کپی وب باید از بهینه‌سازی موتور جستجوی صحیح (SEO) استفاده کند.

به طور جامع تحقیق کلید واژه باید در نظر گرفته شود که مشتریان بالقوه به دنبال چه چیزهایی هستند. توصیه می‌شود که کلمات کلیدی مربوطه در تیتر و ابتدای متن ظاهر شوند.

تولید محتوا سایت فروشگاهی

نقش قدرتمند وبلاگ‌ در افزایش فروش سایت

علاوه بر تولید محتوای محصول، تولد محتوای خوب برای وبلاگ می‌تواند به موفقیت یک فروشگاه آنلاین کمک کند.

اگر یک ارائه کننده، یک متخصص در زمینه فروشگاه خود است، وبلاگ می تواند یک ابزار خوب برای رسیدن به مشتریان بالقوه با مقالات حرفه‌ای باشد. وبلاگ ها زمانی مفید خواهند بود که سوالات پرتکرار مربوط به محصولات پیچیده را پاسخ بدهند.

همچنین این محتوا می‌تواند شامل توصیه‌های مفید درباره محصول باشد. از این طریق ارائه کنندگان می‌توانند اعتماد مخاطب را جلب کنند و تخصص خود را به نمایش بگذارند.  این راهنمایی ها راهی مفید برای بدست آوردن بک لینک هستند. (دیگر سایت ها به شما لینک خواهند داد)

به طور کلی تولید محتوا سایت فروشگاهی به صورت توضیحات محصول یا پست‌های وبلاگ بر زمان باقی ماندن کاربر در سایت تاثیر بیشتری دارد و می‌تواند در تصمیم به خرید آن‌ها موثر باشد. برای متقاعد کردن مشتری احتمالی و اقدام به عمل، محتوا سایت باید ارزشمند باشد و از کلمات کلیدی صحیح در آن استفاده شده باشد.

صاحبان فروشگاه آنلاین نباید تنها از توضیحات محصول تولید کنندگان استفاده کنند به این دلیل که این می‌تواند منجر به دریافت امتیاز منفی از سمت موتورهای جستجو مانند گوگل شود که برای جذب مصرف کنندگان مفید نیست.

در عوض چطور برای سایت فروشگاهی محتوای خوب تولید کنیم؟!

در عوض، مهم است که به صورت منحصر به فرد سرمایه‌گذاری کنید و به صورت حرفه‌ای برای وب سایت خود تولید محتوا کنید. ایجاد وبلاگ مرتبط با موضوع سایت خود را فراموش نکنید!

تولید محتوا سایت فروشگاهی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

محتوای سایت فروشگاه اینترنتی شما باید بیشتر از یک دسته کلمات که بر روی سایت پراکنده شده اند باشد! این کلمات باید به صورتی باشند که مخاطبین را به انجام خرید ترغیب نماید. در ادامه به ویژگی هایی که تولید محتوا سایت فروشگاهی باید داشته باشد اشاره خواهیم کرد.

توضیح محصولات باید کامل و جامع باشد.

زمانی که می خواهید تولید محتوا سایت فروشگاهی انجام دهید باید به یاد داشته باشید که کاربران دارای دو هدف اصلی هستند:

خرید یا تحقیق.

برای فراهم کردن هر دوی این اهداف، شما نمی‌توانید توضیحات ناقض درباره محصولات خود ارائه دهید.

اگر یک کیف می‌فروشید، فقط قیمت و تصویر آن کافی نیست! حتی اگر تصویر هزاران کلمه حرف برای گفتن داشته باشد. در هر صورت عکس شما هزاران کلمه صحبت نمی‌کند چون مشتری شما به شدت کنجکاو است. او باید ابعاد، مواد، رنگ‌های موجود و چیزهای زیادی را بداند.

اگر توضیحات کافی برای محصولتان درج نکنید، شانس سایت خود را برای نمایش در موتورهای جستجو به علت نبود توضیحات کافی از بین می برید.

خدمات مرتبط: راه اندازی کسب و کار آنلاین

در تولید محتوا سایت فروشگاهی کلمات کلیدی را نباید فراموش کرد.

بعد از اینکه توضیحات محصول را به پایان رساندید، سعی کنید کلیدواژه‌هایی را که مردم جستجو می کنند به نوشته تان اضافه کنید.

عبارات کلیدی مانند “کیف آبی”، “کیف شیک” می‌توانند در صورتی گنجانده شوند که محصول شما یک “کیف آبی شیک” است. با این حال باید مراقب باشید که کلمات و عبارات کلیدی را چندین بار تکرار نکنید تا تاثیر منفی در سئوی شما داشته باشد. موتورهای جستجو از تکرار زیاد خوششان نمی‌آید!

 

در تولید محتوا سایت فروشگاهی باید از URL های مناسب استفاده شود.

داشتن نشانی‌های اینترنتی خوب تقریبا نیمی از کار تولید محتوا سایت فروشگاهی است. از نشانی اینترنتی استفاده کنید که حاوی کلیدواژه باشد. با انجام این کار درک بازدیدکنندگان را افزایش می‌دهید و آن‌ها می توانند از URL بفهمند که محصول شما چه چیزی است. (اگر چه این پارامتر از اهمیت بسیار کمتری نسبت به موارد دیگر برخوردار است)

در تولید محتوا سایت فروشگاهی باید هوشمندانه عمل کرد.

بهتر است نکته اصلی در ابتدای متن آورده شود. کاربر راغب و یا هیجان‌زده نیست که چیزهای زیادی را بخواند تا بداند شما سعی در گفتن چه چیزی دارید. اگر او چیزی را که می‌خواهید منتقل کنید را در دو خط اول متوجه نشود سایت شما را ترک خواهد کرد!

سعی کنید از اصطلاحات فنی و تخصصی استفاده نکنید (این عالی است که شما این اصطلاحات را می‌دانید اما برای بازدیدکنندگان چندان جالب نیست. ساده بنویسید!) افراد متخصصی که تولید محتوا وبسایت انجام می دهند و به اصطلاحات فنی تسلط دارند، استفاده از این واژگان را در هنگام نوشتن محتوا آسان‌تر می دانند.

اما در تولید محتوا سایت فروشگاهی بهتر است از این اصطلاحات استفاده نکنید چون بازدیدکنندگان متوجه منظور شما نخواهند شد. تا جای ممکن از واژه‌های ساده استفاده کنید.

تولید محتوا سایت فروشگاهی

تولید محتوا سایت فروشگاهی

باید از تصاویر و ویدیو استفاده کرد.

عکس و فیلم می‌تواند به شما کمک کند آنچه را که سعی دارید بگویید را بهتر منتقل کنید، اما این موارد باید مطابق با متن مورد استفاده قرار بگیرند. اگر شما مشغول نوشتن درباره سفر هستید، می‌توانید از تصاویر واقعی و جذاب از جایی که شما هستید استفاده کنید.

ایجاد یک ویدئو کوتاه در زمینه چیزی که می‌نویسید، برای بازدید کنندگان بسیار ارزشمند است. روانشناسی در تولید محتوا نشان داده‌است که مشاهده یک ویدئو راحت‌تر از خواندن یک متن است!

مروری بر محصولات داشته باشید.

اگر سایت شما مروری بر محصولات نداشته باشد، فروش زیادی را از دست خواهید داد. چرا که بیشتر مشتریان قبل از خرید به دنبال مرور محصولات هستند. صفحات مرور بازدیدکنندگان را در مورد چیزهایی که می‌خواهند بدانند مانند گزینه‌های پرداخت، زمان تحویل، قیمت‌گذاری در مقایسه با دیگران و …  آگاه می کنند.

نکته جالب دیگر در مورد صفحات مرور این است که به طور متوسط در موتورهای جستجو به جای صفحات فروش ظاهر می‌شوند. شما می‌توانید اجازه بدهید که بازدید کنندگان / کاربران نظرات خود را درباره محصولات شما بیان کنند و سپس آن ها را پس از بررسی به اشتراک بگذارید.

در تولید محتوا فروشگاهی نظر مخاطبان را جلب کنید.

جملات هیجان انگیز به سرعت مخاطب را قادر می سازد تا آنچه را که در تلاش برای بیان آن هستید درک کند و در ذهن خود نسبت به آنچه گفته می‌شود احساس خوب داشته باشد. از طرف دیگر، جملات بی روح این درک سریع را به تاخیر می‌اندازد، احساس رسمی بودن در مخاطب ایجاد می کند و او را برای خوابیدن آماده می کند!!!

شما می‌توانید آنچه را که می‌خواهید به طوری بیان کنید که در مخاطب احساس خوب ایجاد کند و او را به انجام خرید ترغیب نماید.

در تولید محتوا فروشگاهی از زیرعنوان های مناسب استفاده می شود.

اکثر مردم به صورت آنلاین مطالعه نمی‌کنند. اغلب آن ها فقط متن را اسکن می‌کنند. پس شما می‌توانید با استفاده از زیرعنوان هایی که توصیفی هستند، نظر آن ها به خود جلب کنید. در حالی که شما زیرعنوان های شما باید توصیفی باشند، طول پاراگراف‌ها را باید کوتاه نگه دارید.

پاراگراف های طولانی مردم را به چرت زدن دعوت می کند و خسته‌کننده است!!

تولید محتوا سایت فروشگاهی

تولید محتوا سایت فروشگاهی

تولید محتوا سایت فروشگاهی در مجموعه پنتازوم

جهان در حال تغییر به یک دنیای آنلاین است.  در حال حاضر دنیای وب محبوب‌ترین مقصد برای همه نیازها به خصوص خرید است. پس فقط کافی نیست که ویترین فروشگاه‌های خود را زیبا کنید، به همان اندازه مهم است که یک فروشگاه آنلاین جذاب به صورت یک وب سایت و یا اپلیکیشن موباید داشته باشید و از همه مهم تر این است که فروشگاه آنلاین خود را با محتوای خوب تزیین کنید!!

مجموعه پنتازم برای وب سایت فروشگاهی شما محتوایی ایجاد می کند که:

 • ارزش برند شما و ویژگی های آن را نشان می دهد.
 • محصول و یا خدمات شما را به طور واضح و کامل معرفی می نماید.
 •  ویژگی‌های منحصر به فرد فروش و یا خدمات شما را برجسته می کند.
 • با تولید محتوای مختلف علاقه و اشتیاق را در خریداران بالقوه ایجاد می کند.
 • یک مجموعه از کاربران مورد اعتماد ایجاد می کند که درباره تجربیات خودشان از برند شما صحبت می کنند. ترافیک سایت ایجاد می کند.
 • فروش محصولات شما را افزایش می دهد.
 • یک ترکیب مناسب از محتوای تکنیکی، توصیفی، تعاملی، تبلیغاتی و جذاب ایجاد می کند.
 • توجه خریداران را جلب می‌کند، بازدیدهای مکرر را به همراه می‌آورد و وفاداری مشتریان را برقرار می‌کند.

تولید محتوا سایت فروشگاهی تخصص ماست.

ما به طور مستقیم با مشتریانی کار می کنیم که به دنبال تولید محتوا سایت فروشگاهی هستند. ما با صاحبان فروشگاه های اینترنتی که به دنبال تولید و توسعه محتوای مربوط به فروشگاه اینترنتی، محتوای مبتنی بر سئو و محتوای رقابتی برای پروژه‌های فروشگاهی خود هستند خدمات بی نظیری ارائه می دهیم. ما از مشتریان خود در بازاریابی محتوا سایت فروشگاهی، استراتژی تولید محتوا سایت فروشگاهی، تولید محتوا متنوع و جذاب و ایجاد ایده های جدید برای افزایش فروش حمایت می کنیم.

به طور خلاصه، مجموعه پنتازوم امکانی را فراهم خواهد کرد که شما بتوانید از طریق بازاریابی محتوا فروش محصولات و یا خدمات خود را افزایش داده و به موفقیت های بیشماری برسید. بنابراین اگر شما نیاز به تولید محتوا سایت فروشگاهی خود دارید، با ما در تماس باشید هم چنین می توانید از مشاوره رایگان اولیه در تلگرام استفاده کنید.

اگر قصد دارید برای وب سایت و یا کسب و کار خود محتوای باکیفیت ایجاد کنید، پنتازوم همراه شما خواهد بود. نیاز به تولید محتوا دارید؟ پنتازوم شما را در ایجاد استراتژی تولید محتوا سایت فروشگاهی و بازاریابی محتوا راهنمایی خواهد کرد. می توانید برای مشاوره با ما تماس بگیرید: 09223896531

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید