تقویم محتوا
Rate this post

تقویم محتوا  : تولید محتوا یک کار زمانبر است و اگر شما آن را مدیریت نکنید نمی توانید نتایج خوبی به دست آورید. برنامه ریزی برای هر کاری لازم است و تولید محتوا هم یکی از این کارهاست.

اگر شما یک نویسنده محتوا باشید ممکن است گاهی برای شما پیش آمده باشد که ساعت ها کار کرده باشید اما همچنان پروژه های ناتمام زیادی داشته باشید. شما تنها نیستید و خیلی از نویسندگان حرفه ای نیز با این مشکل مواجه هستند.

برای اینکه بتوانید محتوای وب سایت ها را به موقع تحویل بدهید و درآمد بیشتری هم داشته باشید باید زمان خود را مدیریت کنید. در این مطلب وبلاگ پنتازوم به شما روشی را یاد خواهیم داد که با کمک آن بتوانید پروژه های بیشتری را انجام دهید.

تقویم محتوا چیست ؟

زمانی که در حوزه تولید محتوا فعالیت می کنید ممکن است کارهای زیادی برای انجام دادن داشته باشید. وظایف شما مانند نوشتن مطالب، طراحی عکس، ویرایش، تولید محتوا تصویریز و …همگی به فکر کردن و پیدا کردن ایده های جدید احتیاج دارند و به همین دلیل می تواند زمان زیادی را از شما بگیرد.

مدیریت کردن این شرایط به طوری که بتوانید همه وظایف کاری و غیرکاری خود را انجام دهید می تواند سخت باشد و طبیعی هم هست.

تقویم محتوا چیزی است که به شما کمک می کند تا شرایط را کنترل کنید. تقویم محتوا به شما کمک می کند تا به وظایف خود نظم بدهید و به صورت حرفه ای عمل کنید.

با کمک این روش یک برنامه و سیستمی خواهید داشت که بتوانید همه مسئولیت های شغلی خود را به موقع انجام دهید و آن ها را در ددلاین مشخص شده تحویل دهید. در واقع تقویم محتوا ابزاری برای برنامه ریزی کردن است.

تقویم محتوا

تقویم محتوا

مزایای استفاده از تقویم محتوا چیست ؟

ایجاد نظم : نظم مهم ترین چیزی است که با تقویم محتوا در زندگی شغلی شما ایجاد می شود. می توانید بدانید که هر کار را در چه زمانی باید شروع کرده و چقدر وقت لازم دارید که آن را به طور کامل انجام داده و تحویل دهید. با این کار احتمال کمی وجود دارد که پروژه هایتان ناتمام بماند و یا اینکه نتوانید آن ها را به موقع تحویل بدهید. بنابراین از فشار روانی و استرس شما کم شده و کارآیی بهتری در انجام وظایف خود خواهید داشت.

امکان انجام برنامه ریزی های بلند مدت : شاید پروژه هایی که به عنوان نویسنده محتوا دریافت می کنید ثابت نباشند و شما نتوانید پیش پینی کنید که در چند ماه بعد چه کارهایی باید انجام دهید. شاید حق با شما باشد اما با کمی اصرار به برنامه ریزی و پایبندی به آن می توانید این کار را انجام دهید. می توانید از برنامه ریزی های هفتگی استفاده کنید و وظایف خود را برای یک هفته مشخص کنید. می توانید با گذشت زمان آن را به صورت ماهانه تنظیم کنید و تاثیر آن را در افزایش کارآیی خودتان ببینید.

افزایش کارآیی و موفقیت : افرادی که برای رسیدن به هدف خود برنامه ریزی کرده و به آن عمل می کنند احتمال زیادی دارد که به آن دست پیدا کنند. با تقویم محتوا پایبندی شما به برنامه هایتان بیشتر می شود و به همین خاطر می توانید به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید. حتی می تواند باعث بهبود برنامه های بازاریابی شما شده و مخاطبان بیشتری به سمت شما هدایت شود.

تقویم محتوا

تقویم محتوا

چگونه می توانیم تقویم محتوا درست کنیم؟

تقویم محتوا برای هر نویسنده محتوایی لازم است و به او کمک می کند تا وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهد. در نتیجه باعث ایجاد نظم و انسجام در کارها شده که می توانید به طور موثری با مخاطبان ارتباط برقرار کنید و درآمد بیشتری داشته باشید.

برای تنظیم یک تقویم می توانید نظرات و ایده هایی که درباره موضوع دارید را وارد کنید. همچنین می توانید مواردی از جمله دسته بندی، عنوان های خوب، کلمه های کلیدی، تصاویر،منابع، ابزارهای ویرایش و تاریخ انتشار و یا تحویل مطلب را ذکر کنید.

برای درست کردن یک تقویم می توانید از ابزارهای در دسترس مانند اکسل و حتی ورد استفاده کنید. در این قسمت ما چند ابزار حرفه ای نیز به شما معرفی خواهیم کرد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

معرفی ابزارهای ساخت تقویم

ابزارها می توانند به ما کمک کند تا کارهایمان را راحت تر انجام دهیم. برای ایجاد تقویم محتوا نیز ابزارهایی وجود دارند که باعث آسانی تهیه کردن می شوند. برخی از این ابزارها عبارتند از :

Kapost : این ابزار مستقیما بر بازاریابی محتوا تمرکز کرده و برای نویسندگان، ویراستاران و ناشران مناسب است. تقویم یکی از ابزارهایی است که Kapost پیشنهاد می ‌کند، ابزارهای دیگر از جمله پرداخت‌ های آنلاین و یک سیستم توزیع و تحلیل نیز دارد.

Coschedule : یک پلاگین وردپرس است که محتوای وبلاگ و به اشتراک گذاری پست شبکه های اجتماعی شما را برنامه ریزی می کند. شما می توانید از google docs نیز فایل هایی را به آن منتقل کنید. تاریخ انتشار و مدت زمان انجام پروژه‌ها و… در این برنامه کاربردی به سادگی قابل مدیریت کردن هستند.

اکسل یا گوگل شیت : برای سفارشی کردن کامل، ممکن است بخواهید تقویم خود را با یک صفحه گسترده رایگان ایجاد کنید. بسیاری از الگوهایی که برای تقویم وجود دارد در اکسل ساخته شده‌اند. فایده انجام این کار این است که کنترل کامل آنچه می ‌خواهید در برنامه و مسیر انجام دهید را داشته باشید و از همه مهم تر اینکه می توانید این کار را به صورت رایگان انجام دهید!

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید باشد و با کمک روش های پیشنهادی بتوانید محتوای خوب و با کیفیت ایجاد کنید و پول بیشتری در بیاورید.  در پایان برای راحتی کار شما دو نمونه از تقویم را برای شما آماده کرده ایم که می توانید از آن استفاده کنید. این نمونه در قابل ورد و اکسل آماده شده است که می توانید آن را بر اساس نیاز خود تغییر بدهید. از قسمت پایین مطلب می توانید فایل را دانلود کنید.

برای مشاوره رایگان برای تولید محتوا یا در صورتی که نیاز به آموزش تولید محتوا دارید، همین الان می توانید با کارشناسان پنتازوم تماس حاصل فرمایید یا در تلگرام پیام ارسال کنید. (برای

لینک مستقیم تلگرام فیلترشکن را روشن کنید)

شماره مستقیم پشتیبانی : 09223896531

 

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید