اینفوگرافی چیست
Rate this post

اینفوگرافی چیست : اینفوگرافی یکی از انواع تولید محتوای تصویری می باشد. در این نوع از تولید محتوا برخی از اطلاعات در قالب تصویر به نمایش گذاشته می شوند. در این مطلب به بررسی تعریف اینفوگرافی و دلیل اهمیت آن در بازاریابی محتوا خواهیم پرداخت. با پنتازوم همراه باشید.

 

اینفوگرافی چیست؟

اینفوگرافی نمایش تصویری هر گونه اطلاعات و داده است. موضوع شما هر چه که باشد اینفوگرافیک به شما کمک می کند تا اطلاعات را به شکلی جذاب به مخاطب انتقال دهید.

به خاطر داشته باشید که هدف از یک اینفوگرافیک تنها انتقال اطلاعات نیست، بلکه باید مخاطب را سرگرم کرده و برای او جذاب باشد.

این کار وابسته به نحوه ترکیب عناصر گرافیکی مانند رنگ ها، آیکون ها، تصاویر و فونت ها برای توضیح یک موضوع به روشی آسان و جذاب است.

تعرفه ها را ببینید : تولید محتوا و مدیریت سایت

زمانی که محتوای شما فرآیند پیچیده ای را توضیح می دهد و یا آماری را به اطلاع کار می رساند، اینفو گرافیک ها می توانند بهترین ابزار باشند.

همچنین زمانی که شما اینفوگرافیک طراحی می کنید به این معنی است که می توانید یک محتوای جذاب ایجاد کنید که کاربر شما نمی تواند در جای دیگری آن را پیدا کند.

 اینفوگرافیک ها به شما کمک می کنند تا کاربران بیشتری را در سایت و یا حتی شبکه های اجتماعی به خود جذب کنید.

اگر می خواهید حرفه ای تر عمل کنید می توانید از اینفوگرافیک های انیمیشنی و یا تعاملی برای افزایش تاثیرگذاری بر روی مخاطب استفاده کنید.

اینفوگرافی چیست
اینفوگرافی چیست

چرا باید از اینفوگرافی استفاده کنید؟

به نظر شما دلیل محبوبیت اینفوگرافی چیست؟

اینفوگرافیک ها در شبکه های اجتماعی سه برابر بیشتر از هر نوع محتوای دیگر لایک گرفته و به اشتراک گذاشته می شوند.

دلیل محبوبیت اینفوگرافیک ها به این خاطر است که جذاب و سرگرم کننده بوده و خیلی راحت به اشتراک گذاشته می شوند.

همچنین مزایای زیادی برای تولیدکنندگان محتوا، مدرسان و همه افراد دارد.

بازاریابان محتوا می توانند از اینفوگرافیک ها برای افزایش ترافیک سایت، آگاهی از برند و جذب مخاطبین بیشتر استفاده کنند.

مزایای اینفوگرافی تنها منحصر به حوزه تولید محتوا نمی شود. بلکه مدرسان و مربیان نیز می توانند از اینفوگرافیک ها برای توضیح مفاهیم دشوار یا تجزیه و تحلیل اطلاعات پیچیده استفاده کنند تا درک آن ها آسان تر باشد.

همه افراد نیز می توانند از اینفوگرافیک ها برای گسترش آگاهی در مورد مسائل مختلف استفاده کنند!

اینفوگرافیک ها برای قابل درک کردن اطلاعات پیچیده فوق العاده هستند. آن ها می تواند به شما کمک کنند زمانی که می خواهید :

 1. یک مرور سریع از موضوع ارائه کنید.
 2. یک فرآیند پیچیده را توضیح دهید.
 3. نتایج تحقیقات را نشان دهید.
 4. یک مطلب طولانی یا گزارش را خلاصه کنید.
 5. چند گزینه مختلف را مقایسه کنید.
 6. آگاهی افراد درباره یک موضوع را افزایش دهید.
اینفوگرافی چیست
اینفوگرافی چیست

زمینه های کاربردی اینفوگرافی چیست؟

اینفوگرافی در زمینه های زیر می تواند مورد استفاده قرار بگیرد :

 1. آموزش مباحث مختلف
 2. ارائه آمار و داده ها
 3. تبلیغات محصولات یا خدمات
 4. اطلاع رسانی
 5. گزارش نویسی
 6. رزومه نویسی
 7. و…

انواع اینفوگرافی 

اینفوگرافیک ها بر اساس کاربردهایی که دارند به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که شامل موارد زیر هستند :

اینفوگرافیک آماری: این نوع بر اعداد، نمودار و داده تمرکز دارد. باعث می شود تا داده ها نسبت جذاب تر شده و آسان تر درک شوند.

اینفوگرافیک آماری می تواند نتایج یک تحقیق و یا چندین موضوع مختلف را نشان دهد. شما می توانید از این نوع برای نشان دادن آمار در مطالب وب سایت خود استفاده کنید.

اینفوگرافیک اطلاع رسان: این نوع از متن و المان های تصویری برای توضیح یا ساده سازی یک موضوع استفاده کرده و یا خواننده را از طریق مراحل ساده راهنمایی می کنند.

بخش زیادی از این نوع اینفوگرافی را متن تشکیل می دهد.

برای خلاصه سازی مطالب طولانی و ویدیو ها مناسب است. شما می توانید اینفوگرافیک اطلاع رسان را در محتواهای مختلف وب سایت خود استفاده کنید.

اینفوگرافیک فرآیند : این نوع از فلوچارت ها، دیاگرام ها و حتی تایم لاین ها برای نشان داده مجموعه ای از مراحل یک فرآیند استفاده می کند. اینفوگرافیک فرآیند برای ارائه روند استخدام، توضیح یک فرآیند چند مرحله ای به مشتری و … مفید است.

اینفوگرافیک تایم لاین : برای ارائه اطلاعات در یک ترتیب زمانی مناسب است. می توانید از این نوع برای نشان دادن داستان برند یا چیزی که در طول زمان توسعه پیدا کرده است استفاده کنید.

اینفوگرافیک سلسله مراتب : از این نوع می توان برای نشان دادن سطح های مختلفی از اطلاعات استفاده کرد. اگر می خواهید موضوعی را بر اساس اولویت، اهمیت، سختی و … طبقه بندی کنید می توانید از این نوع استفاده کنید.

اینفوگرافیک لیست : این نوع به شما کمک می کند تا اطلاعات را خلاصه کرده و بر اساس لیست به نمایش بگذارید. اینفوگرافی لیست می تواند شامل آیتم ها، فاکتورها و حتی مراحل انجام چیزی باشد.

اینفوگرافیک مقایسه ای : برای مقایسه چند موضوع، شخص، مفهوم، محصول یا برند مناسب است. می توان شباهت ها و تفاوت ها را از این طریق نشان داد.

اینفوگرافی چیست
اینفوگرافی چیست

ضرورت استفاده از اینفوگرافی در تولید محتوا 

با این که اینفوگرافی چیست، چه کاربردی دارد و انواع آن شامل چه چیزهایی است آشنا شدید. در ادامه می خواهیم به بررسی این نکته بپردازیم که چرا به استفاده از این قالب در تولید محتوا نیاز دارید.

اینفوگرافی ها مخاطبان را به خود جذب می کنند و همین باعث افزایش ترافیک وب سایت شما می شود. با این وجود می توانند باعث افزایش شناخت برند و محبوبیت شما شوند.

اینفوگرافیک ها به راحتی به اشتراک گذاشته می شوند بنابراین تعداد مخاطبینی که آن را به اشتراک می گذارند افزایش پیدا می کند. اگر اینفوگرافیک را در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید می تواند طرفداران زیادی برای شما ایجاد کند.

اگر اینفوگرافیک های جذاب و منحصر به فردی درست کنید ممکن است وب سایت های دیگر به شما لینک بدهند که این باعث افزایش بک لینک ها شده  و سایت شما را ارتقا می دهد.

در نهایت باید بگوییم که اینفوگرافیک ها باعث افزایش اعتبار شما در فضای مجازی شده و نشانه ای از حرفه ای بودن شما است.

برای مشاوره رایگان برای تولید محتوا بصری همین الان می توانید با کارشناسان پنتازوم تماس حاصل بگیرید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید