25-کلید-طلایی-موفقیت-کسب-و-کار (3)
Rate this post

25 کلید طلایی در موفقیت یک کسب و کار که باید بدانید را در این مقاله براتان بازگو خواهیم کرد برای شروع هر کسب و کار نیازمند دانستن یک سری نکات هستیم تا با رعایت این نکات به موفقیت نزدیک شده و به رویاهای خود برسید. در جامعه امروزی راه اندازی یک کسب و کار واقعی در هرجایی حتی اینترنت نیازمند یک سری اصول و قواعد است این اصول شاید ساده باشند اما می توانند شما را به یک فرد موفق در یک کسب و کار تبدیل کنند شاید برایتان جالب باشد که بدانید افراد موفقی چون بیل گیس با رعایت همین نکات طلایی به موفقیت های بزرگ دست یافته اند.

25 کلید طلایی برای داشتن یک کسب و کار موفق

اگر تازه وارد یک کسب و کار شده اید یا می خواهید یک کسب و کار جدید را شروع کنید، باید این نکته را بدانید که برای رسیدن به هدف و رفاه اقتصادی، رشد یک کسب و کار بسیار مهم است که با دانستن 25 کلید طلایی در موفقیت یک کسب و کار این راه برایتان آسان می شود.

25 کلید طلایی در موفقیت کسب و کار که باید بدانید!

1-داشتن اشتیاق در کسب و کار

قبل شروع هر کاری چه ماهیگیری باشد چه دوندگی یا نقاشی باید از خود سوال کنید که آیا از انجام دادن این کار لذت میبرید یا نه؟ چرا برای موفقیت در این راه شما باید کسب و کارتان را با اشتیاق پیگیری کنید پس این بسیار مهم است.

مرتبط بخوانید: پشتیبانی سئو سایت در پنتازوم

2- داشتن اعتماد به نفس و نظم فردی

برخی از کسب و کارها در فاصله زمانی کوتاهی شما را به موفقیت می رسانند و برخی دیگر نیازمند داشتن صبر، اعتماد به نفس کنترل داشتن خوب بر شخصیت فردی هستند تا در مواقع سختی و یا گذشت زمان طولانی به بیراهه منحرف کشیده نشوید.

3- داشتن شریک خوب

داشتن یک شریک خوب و معتمد با تبادل نظرات و همفکری می تواند موجب کاهش اضطراب و نگرانی و زیان های مالی احتمالی شود.

4- طراحی برنامه ریزی دقیق

برای کارها و اهداف کوتاه و بلند مدت خود برنامه ریزی دقیق داشته باشید تا پول، زمان و انرژی خود را در یک کسب و کار ناموفق به هدر ندهید.

5- تحقیقات اولیه برای آشنایی با کسب و کار مورد نظرتان

شما تحقیقات زیادی انجام داده اید تا یک طرح کسب و کار بنویسید، اما این فقط یک شروع است، هنگامی که شما به یک کسب و کار وارد می شوید باید به کسب تجربه بپردازید و در آن زمینه به فردی خبره تبدیل شوید، شرکت در دوره های مرتبط مثل دوره هایی که سازمان فنی و حرفه ای برگزار می کند می تواند ایده ای بسیار مفید باشد.

6- درخواست راهنمایی از افراد با تجربه

با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا به شما راهنمایی های درستی را ارائه دهند.

مرتبط بخوانید: بسته آموزشی راه اندازی کسب و کار آنلاین با وردپرس

7- داشتن پول لازم برای شروع کار

برای تامین سرمایه اولیه راه اندازی یک کسب و کار ، اقدام به پس انداز پول کنید یا افرادی را پیدا کنید که به صورت بالقوه می توانید از آنها قرض بگیرید و یا از بانک ها وام بگیرید.

8- رفتار حرفه ای

برای جذب اعتماد افراد جامعه و مشتریان رفتاری حرفه ای ، محترمانه و جدی داشته باشید تا بدانند که شما در کار خود کاملا بی عیب و نقص هستید.

9- احترام گذاشتن به قوانین

انجام کارهای غیرقانونی و نگرفتن مجوزهای لازم موجب از بین رفتن کسب و کار شما می شود پس از همان ابتدا مجوزهای لازم برای شروع به کار را دریافت کنید.

10- مهم ترین عامل موفقیت در کسب و کار، استخدام افراد مناسب

استخدام افراد مناسب موجب دستیابی به هدف رشد کسب و کار می شوند این افراد باید منظم، متخصص و متعد باشند.این خیلی مهم است که در شروع کار چه افرادی را در دور خود جمع کرده اید.

11- ارائه نوآوری در خدمات و محصولات

برای افزایش رشد اقتصادی و رقابت در بازار فروش سعی کنید در ارائه محصولات و خدمات خود نواوری داشته باشد ، کسب و کارهای غیر خلاق و نوآور در ارائه خدمات و محصولات با شکست دست و پنجه نرم می کنند.

مرتبط بخوانید: برنامه ریزی کسب و کار در پنتازوم

12- نحوه گسترش بازار

برای گسترش بازار فروش خود، محصولاتتان را در یک وب سایت با فروشگاه آنلاین یا مکانی جدید، فروشگاهی جدید به نمایش بگذارید و برای تبلیغات از افراد متخصص استفاه نمایید.

25 کلید طلایی در موفقیت کسب و کار که باید بدانید!

13- کاهش ریسک

برای کاهش ریسک حتما کسب کار خود را مدیریت نمایید این مدیریت موجب کاهش هزینه ها، بهبود وضعیت کار و از همه مهم تر رضایت مشتری را به دنبال خواهد داشت.

14- رویا پردازی و اهداف بزرگ

یکی از نکات طلایی برای رسیدن به موفقیت در یک کسب و کار داشتن ذهنی باز و فکر اقتصادی خوب است در این راستا شما به رؤیاهای بزرگ فکر کنید و هرگز به اهداف کنونی خود راضی نباشید. شکرگزار دستآوردهای خود باشید، اما هرگز به آنها راضی نباشید. هرگز رویاهای خود را نادیده نگیرید. برای موفقیت در سطوح بالا، ذهن خود را برای دستیابی به اهداف بالاتر آماده کنید.

15- مثبت اندیشی در کسب و کار

درهر کسب و کاری معایب و سختی های خاص وجود دارد ولی شما باید تلاش کنید تا نقاط مثبت و قوت کسب و کار خود را نسبت به معایب آن بیشتر ببینید. همواره باید ذهن خود را بر روی حل مشکل متمرکز کنید و به سختی هایی که در طول راه اندازی و بهبود کسب و کارتان باید طی کنید فکر نکنید.

16- پیگیری بازخورد و توجه به آن

برای رشد کسب و کار خود فعالانه پیگیر بازخورد های دیگران باشید و هرگز خود را در تمامی زمینه ها دانا و مجرب ندانید در واقع می توان گفت هر بازخورد موجب می شود تا شما همواره ذهنی باز داشته و آمادگی لازم را برای فرصت هایی که هرگز پیش از آن در دسترس شما نبوده داشته باشید. هر بازخورد را می توان به بذری تشبیه کرد که در رشد و پیشرفت درخت کسب و کار تاثیر مستقیم می گذارد.

17- سرمایه گذاری بر روی خود

در ابتدای شروع کسب و کارتان سودی کم خواهید کرد و بهتر است همین سود را به طور مستقیم در جهت رشد کسب و کار خودتان استفاده کنید به یاد داشته باشید کسب و کارهایی که امکان سرمایه گذاری بر روی خود را دارند در طول مدت زمان اندکی به سرعت رشد و سودهی عالی را نصیب شما می کنند.

مرتبط بخوانید: مشاوره فروشگاه اینترنتی

18- جذب مشتری مهم ترین نکته ی موفقیت

هیچ کسب و کاری بدون داشتن مشتری دوام نمی آورد پس تا روزی که نتوانستید به میزان کافی برای کسب و کار خود مشتری جذب کنید دست از تلاش برندارید، مطالعه در حوزه بازاریابی با برقراری ارتباط با دیگران در موفقیت کسب و کار شما نقش حیاتی ایفا می کند، جذب مشتری یکی از مهمترین نکات طلایی است.

19- اولین مشتری کسب و کارتان خودتان باشد

با استفاده از محصولات خودتان، می‌توانید آنها را مورد آزمایش و ارزیابی قرار دهید و از کیفیت و یا نقاط ضعف آنها مطلع شوید و همین امر باعث می شود تا بدانید که سری دوم محصولات‌تان چه‌طور باید باشند.

20- متمرکز بودن بر روی مشتری

برای داشتن یک کسب و کار موفق حتما باید به رضایتمندی مشتریان از محصولات و خدمات خود تلاش کنید، رشد کسب و کارتان رابطه ی مستقیمی با رضایت مشتریان فعلی و بالقوه خواهد داشت شما با ارایه محصولات با کیفیت و یا خدمات عالی باعث می شوید تا مشتری شما، آنها را به آشنایان و دوستان خود معرفی کرده و از یک بازاریابی گسترده بدون پرداخت هیچ هزینه ای بهرمند شوید.

21- به حرف مردم گوش نکنید

بسیاری افراد شکست خورده و یا کسانی که هیچ تجربه ای برای راه اندازی کسب و کار ندارند و وحشت از این کار دارند، مدام گوش شما را با حرفایی چون نمیتوانی، ضرر می کنی، شدنی نیست و … پر می کنند این افراد در واقع از انجام و راه اندازی کسب و کار عاجزند و می خواهند آن را به شما هم بسط دهند.

مرتبط بخوانید: انواع خدمات اینترنتی برای کسب و کارها

22- انتخاب حوزه درست سرمایه گذاری

شما هستید که به عنوان سرمایه گذار با توجه به ارزیابی همه شرایط در ابتدا تشخیص دهید که کدام حوزه و کسب و کاری برای سرمایه گذاری مناسب و پربازده تر است.

23- افزایش سواد مالی مالی

کم بودن میزان سواد و دانش مالی تان قبل از سرمایه گذاری موجب می شود تا خطراتی بیشتری سرمایه شما را تهدید کند.

24- استفاده از همه امکانات و کمکها

منابع و ارگان های گوناگونی برای حمایت و آموزش از کارآفرینان برای راه اندازی یک کسب و کار موفق وجود دارد. از تجارب و اطلاعات کسانی که این راه را رفته‌اند کمک بگیرید و هیچ فرصتی را در استفاده از امکانات و منابع دولتی را از دست ندهید.

25- به روز باشید

همواره سعی کنید همگام با تکنولوژی قدم بردارید و روزانه در حال یادگیری باشید همین امر باعث می شود تا پاسخگوی نیازهای روز افراد جامعه باشید، سود اندکی از کسب کارتان را می توانید صرف آموزش و یادگیری های خودتان کنید. در صورتی که شما نیاز دارید تا طرح تجاری برای کسب و کار خود بنویسید و یا ایده فوق العاده خود را تبدیل به پول کنید، با ما در تماس باشید. از خدمات مشاوره کسب و کار و تهیه طرح توجیهی ما استفاده کنید. شماره پشتیبانی : 09223896531 

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید