10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران

10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران

کسب و کار موفق صنایع غذایی همواره یکی از موضوعات مورد علاقه برای کارآفرینان است. همیشه ترکیب قابل توجهی از مهارت آشپزخانه و شغل های گوناگون، برای ایجاد یک کسب و کار مبتنی بر صنعت غذا ضروری است. این موضوع نوع خاصی از ویژگی یک شخص را لازم دارد، که بتواند مهارت های کاربردی و دانش را در صنعت غذای خود بسازد و سپس آن را به یک کسب و کار سودآور تبدیل کند. با این وجود، با بررسی کارآفرینان موفق، بارها و بارها دیده ایم که زمانی که ترکیب مناسب کار و اشتیاق در یک صنعت خاص همراه شود، موفقیت چیزی اجتناب ناپذیر است. مورد دیگری که در موفقیت چنین صنعتی غیر قابل انکار است، طراحی سایت صنایع غذایی می باشد. در ادامه با 10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران آشنا خواهیم شد.

1. کسب و کار موفق صنایع غذایی بهروز

بنیان گذار صنایع غذایی بهروز، آقای بهروز فروتن است. وی در سال ۱۳۲۴ در تهران به دنیا آمد. در سنین کودکی به فعالیت های اقتصادی می پرداخت و با دست فروشی درآمد کسب می کرد و همچنین با از دست دادن پدرش در سن 10 سالگی، خیلی زود مستقل شد. روش نوین مدیریتی، با تکیه به نیروی جوان، عامل موفقیت این گروه است. همچنین این گروه، نمایندگی هایی را در سراسر کشور دارد و زیر نظر تیم کیفی، محصولات بهروز را به بازار عرضه می کند. امروزه تیم تحقیقاتی صنایع غذایی بهروز، نخستین مرکز تحقیقات غذایی غیر دولتی در کشور است و امید دارد آینده ای روشن در زمینه ی غذایی کشور بسازد.

10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران

2.کسب و کار موفق صنایع غذایی تک ماکارون

بنیان گذرا این صنعت، احمد صادقیان و متولد 1322 در یزد است. صادقیان، سال ۱۳۷۲ در کنار صنعت نساجی وارد صنایع غذایی شد و مجهزترین کارخانه تولید ماکارونی خاورمیانه را بنیاد کرد و با افتتاح شرکت تک ماکارون نه تنها کشور از واردات ماکارونی بی نیاز کرد ، بلکه امکان صادرات آن را فراهم نمود. این شرکت نیز هم اینک به گروه صنعتی تبدیل شده و علاوه بر ماکارونی ، دارای کارخانجات «آردداران» ، « صبحانه پیکوتک» و خطوط تولید دیگری است.

10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران

3. کسب و کار موفق صنایع غذایی تلاونگ

شرکت تلاونگ در سال ۱۳۵۶ با تأسیس یک مزرعه پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت ۱۷۰۰۰۰ قطعه در راه خدمت به پیشرفت صنعت مرغ داری گام نهاد. تلاونگ در سال ۱۳۸۲ برای اولین بار در ایران تخم مرغ شناسنامه دار را به بازار ایران معرفی کرد و در سال بعد به علت ایجاد تغییر گسترده در فرهنگ مصرف تخم مرغ در میان ۳۰۰ شرکت برتر دنیا، برنده جایزه تخم مرغ کریستال بعنوان واحد نمونه تولید تخم مرغ در جهان گردید.

10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران

4. صنایع غذایی گلها

صنایع غذایی گلها در سال 1318 فعالیت خود را به صورت کاملا سنتی در عرصه ادویه‌جات آغاز کرد و در سال 1345 با همت حاج‌عبدالرضا کریمی تفرشی (نسل دوم خاندان کریمی تفرشی) با تولید و بسته‌بندی نمک و ادویه‌جات برای اولین بار در ایران اقدام به عرضه این محصولات سنتی به روش بسته‌بندی شده کرد و افتخار عنوان اولین ، قدیمی‌ترین ، بهترین و بزرگ‌ترین واحد ایران در این عرصه را برای خود حفظ کرده است.

10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران

5. صنایع غذایی درنا

پایه های نخست گروه صنایع غذایی درنا با تاسیس اولین کارخانه تولید کیک در سال 1344 در میدان امام حسین توسط پدر خانواده حاج میرزاآقا رسولوی بنا نهاده شد. اولین نامی که این محصول به خود گرفت کیک رسولوی بود. گروه کارخانجات صنایع غذایی درنا به عنوان سازمانی معتبر در صنایع غذایی با سرمایه گذاری در زمینه تولید انواع کیک، کلوچه، بیسکویت، شکلات و محصولات پودری مانند پودر کیک، پودر ژله و تولید بیش از یکصد نوع محصول در وزن و طعم های مختلف و دلپذیر به یکی از قطب های این صنعت در خاورمیانه تبدیل گشته و نزدیک به نیم قرن نام خود را بر تارک صنایع غذایی ایران حفظ نماید.

10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران

6. صنایع غذایی سحر

شرکت صنایع غذائی سحر در سال ۱۳۷۰به منظور تولید محصولات غذائی بر پایه تولید محصولات کشاورزی، شروع به ساخت و راه اندازی خطوط تولیدی نموده و در سال ۱۳۷۳ موفق به اخذ پروانه بهره برداری گردیده و متعاقباً با اخذ پروانه ساخت نوع محصول فعالیت تولیدی خود را آغاز نموده است .محصولات عمده این شرکت مربوط به زیتون، انواع کمپوت و محصولات کنسروی است.

10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران

7. صنایع غذایی دلپذیر

شرکت کدبانو، تولید کننده محصولات دلپذیر، در سال 1328 فعالیت خود را در 57 کیلومتری شهر تهران و در حومه شهرستان کرج آغاز نمود. در بدو تاسیس، فعالیت این شرکت تنها در زمینه تولید چند نوع کمپوت و مربا خلاصه می شد. با گسترش فعالیت های شرکت برای اولین بار در ایران، موفق به تولید مربای بدون قند شد و تولیدات دیگری نیز از قبیل انواع سس های ، سس های گرم و انواع محصولات کنسروی غیر نیز به تولیدات این شرکت اضافه شد. از جمله افتخارات شرکت کدبانو دریافت گواهی نامه های مدیریت و مهندسی صنایع غذایی، یکصد برند برتر، واحد تولیدی نمونه، قهرمانان صنعت، ایزو، بسته بندی برتر، قهرمانان صنعت 1387 و 1388، بهترین نام تجاری، بیست برند برتر کشور، سیب طلایی، دکتر هدایت، مدیریت بازاریابی، مدیریت فروش و جایزه کیفیت تامین کننده برتر و همچنین کسب و کار موفق صنایع غذایی می باشد.

10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران

8. صنایع غذایی تبرک

مجموعه صنعتی تبرک با ابتیاع شرکت شهداب ناب خراسان در سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را در زمینه تولید رب گوجه فرنگی با ظرفیت مصرف 200 تن گوجه فرنگی در شبانه روز آغاز نمود و افتخاراتی همچون گواهینامه بین المللی HALAL، گواهینامه بین المللی HACCP ، گواهینامه بین المللیISO 2008، گواهینامه ارگانیک از شرکت TUV UNIVERSAL انگلستان، گواهینامه بین المللی ISO 9001 و واحد تولیدی نمونه صنایع غذایی کشور در سال 81 و … را دارد.

10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران

9. صنایع غذایی مانا

گروه صنایع غذایی مانا با پشتوانه 40 سال فعالیت مستمر در صنعت ماکارونی همواره و در طول سالیان متمادی برند برتر در ‏کشور و یک کسب و کار موفق صنایع غذایی می باشد. مانا با توجه به ارتقا روز افزون سطح ‏کیفی محصولات و استفاده از فن آوری روز دنیا موفق به اخذ انواع گواهینامه های بین المللی و تندیس های حمایت از حقوق ‏مصرف کنندگان در سال های متوالی گردیده است.

10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران

10. صنایع غذایی یک و یک

شرکت دشت مرغاب(سهامی عام) با نام تجاری شناخته شده ی یک و یک، با سابقه ترین و بزرگ ترین مجموعه های تولیدی صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی کشور و کسب و کار موفق صنایع غذایی محسوب می شود که از سال 1346 در منطقه دشت مرغاب واقع در145 کیلومتری شهر شیراز در استان فارس در مساحتی حدود 35 هکتار شروع به کار نموده است. به عنوان بهترین سرمایه در راستای بهبود مستمر و توسعه پایدار علاوه براستقرار سیستمهای مدیریتی ISO9001-2008،ISO22000 ، ISO14001-2004، OHSAS18001-2007 و اخذ گواهینامه ISO17025 به عنوان آزمایشگاه آکرودیته حرکت به طرف مدیریت جامع کیفیت و خود ارزیابی بر مبنای EFQMرا داشته است.

10 کسب و کار موفق صنایع غذایی در ایران

یکی از الزامات شروع یک کسب و کار موفق صنایع غذایی ، شناخت کامل و انتخاب مناسب بازار و صنایع پایدار دارای پتانسیل است. به همین دلیل صنایع موفق غذایی در ایران برای شما معرفی شد تا با این صنایع بیشتر آشنا شوید.

برچسب‌ها:
دیدگاه‌ها
  • 1 دیدگاه فرستاده شده است
  • دیدگاه خودتان را بنویسید
  • پاسخ الهام ذوالفقاریان

    کار در منزل صنایع غذایی


شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید
درخواست تماس شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما جهت راهنمایی تماس بگیرند
logo-samandehi

مفتخریم به شفافیت در ارایه خدمات به شما

logo-samandehi
اطلاعات بیشتر