هزینه نگهداری سایت
Rate this post

هزینه نگهداری سایت در واقع بخشی از هزینه های نگهداری و توسعه کسب و کار شماست. راه اندازی سایت و به صورت کلی نگهداری وب سایت ها نیازمند صرف هزینه، وقت و تلاش است.

اگر می خواهید یک وب سایت داشته باشید باید برای موارد مختلفی هزینه صرف کنید.

در این مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که هزینه نگهداری سایت شامل چه چیزهایی می باشد.

با پنتازوم همراه باشید.

  1. هزینه دامنه یکی از انواع هزینه نگهداری سایت است.

دامنه سایت در واقع همان آدرس سایت شما است. این آدرس معمولا دارای پسوندهای مختلفی از جمله .ir، .com  و … می باشند.

شما برای این که یک دامنه اختصاصی برای وب سایت خود داشته باشید، باید هزینه ای بابت این موضوع پرداخت کنید. هزینه دامنه وب سایت معمولا برای بازه های زمانی مانند سالانه، پنج ساله و … پرداخت می شود. در صورتی که شما این هزینه را پرداخت نکنید، مالکیت دامنه را از دست خواهید داد . این آدرس می تواند به شخص دیگری فروخته شود.

هزینه نگهداری سایت مربوط به دامنه می تواند بر اساس پسوند متفاوت باشد. با توجه به این مورد هزینه سالانه دامنه می تواند از حدود 150 هزار تومان تا 600 هزار تومان متغیر باشد. (هزینه دامنه با پسور .ir در برخی از شرکت های ارائه کننده خدمات حتی از سالی 5 هزارتومان شروع می شود!)

مرتبط بخوانید: هزینه های پشتیبانی سایت

  1. هزینه هاست سایت

یکی دیگر از مواردی که در رابطه با موضوع هزینه نگهداری سایت مطرح می شود، هزینه هاست یا سرور سایت است. هاست در واقع بخشی از یک سرور متصل به اینترنت است. اطلاعات سایت شما بر روی هاست قرار می گیرد. منظور از اطلاعات سایت تصاویر، نوشته ها، فایل ها و به صورت کلی هر چیزی است که در فضای اختصاصی مربوط به شما نگهداری می شود.

هاست ها ممکن است از نظر امنیت، سرعت و قابل اعتماد بودن دارای هزینه های متفاوتی باشند.

به طور کلی می توان گفت که هزینه هاست بر اساس کیفیت و همچنین مقدار حجم آن تعیین می شود. اگر ترافیک وب سایت شما بالا باشد باید یک سرور اختصاصی تهیه نمایید.

هزینه نگهداری سایت مربوط به هاست می تواند از بین 10 هزارتومان تا چندین میلیون تومان به صورت ماهانه متغیر باشد.شما می توانید هزینه هاست را به صورت سالیانه نیز پرداخت نمایید. طبیعی است که اگر نیاز به یک سرور اختصاصی برای وب سایت خود دارید باید هزینه بیشتری صرف کنید.

هزینه نگهداری سایت

هزینه نگهداری سایت

  1. هزینه طراحی سایت

در مطلب  قیمت طراحی سایت به طور کامل در رابطه با این موضوع صحبت کرده ایم.

شما می توانید این مطلب از سایت پنتازوم را بخوانید تا اطلاعات کاملی در رابطه با این موضوع کسب کنید. اما به طور خلاصه می توانیم بگوییم که هزینه طراحی سایت بر اساس نوع کاربرد و کسب و کار شما می تواند متفاوت باشد. فاکتور تاثیر گذار بعدی استفاده از قالب های آماده و یا طراحی اختصاصی می باشد. اگر از قالب های آماده استفاده کنید هزینه کمتری برای طراحی سایت خواهید پرداخت. به طور کلی هزینه طراحی سایت می تواند بسیار متغیر باشد!

خدمات مرتبط: مشاوره فروشگاه اینترنتی

  1. هزینه نگهداری سایت برای تولید محتوا

اگر سایت شما محتوای مناسب و اصولی نداشته باشد نمی تواند به اهداف خود برسد. شما نیاز دارید تا به صورت منظم در سایت خود محتوا ایجاد کنید. تولید محتوای خوب باعث می شود که خدمات و محصولات شما در موتورهای جستجو به نمایش درآید. از این طریق می توانید مخاطبین بیشتری به خود جذب کرده و کسب و کارتان را گسترش دهید. تولید محتوا در واقع نوعی تبلیغات برای محصولات و خدمات شما در سایتتان است. با این کار مخاطب با خدمات شما آشنا شده و به استفاده از آن ترغیب می شود.

شرکت های مختلفی وجود دارند که خدمات تولید محتوا برای وب سایت ها را انجام می دهند. پنتازوم یکی از بهترین شرکت های ارائه کننده خدمات تولید محتوا برای وب سایت ها می باشد.  می توانید مطلب تولید محتوا در پنتازوم چطور انجام می شود؟ را بخوانید تا بیشتر با روند این شرکت آشنا شوید.

هزینه تولید محتوا بر اساس عوامل مختلفی از جمله بازنویسی، تالیفی، ترجمه ای و … تعریف می شود.

شما می توانید هزینه نگهداری سایت مربوط به تولید محتوا در پنتازوم را در بخش تولید محتوا و برنامه ریزی سایت مشاهده کنید.

هزینه نگهداری سایت

هزینه نگهداری سایت

  1. هزینه سئو سایت

سئو یا همان بهینه سازی موتور جستجو یکی از موارد هزینه نگهداری سایت است.

سئو نقش ویژه ای در موفقیت سایت شما دارد. سئو داخلی سایت بر اساس عواملی همچون زبان برنامه نویسی، تعداد محتوا و نوع آن تعیین می شود. به طور کلی می توان گفت هزینه سئو داخلی سایت از چند صد هزار تومان تا چندین میلیون تومان متغیر می باشد.

سئو سایت

شما می توانید از پشتیبانی ماهیانه سئو سایت در پنتازوم استفاده کنید.

  1. هزینه نگهداری فنی سایت

پشتیبانی فنی سایت از جمله موارد مهمی است که باید در مورد هزینه نگهداری سایت در نظر داشته باشید. پشتیبانی فنی سایت شامل فعالیت هایی از جمله بررسی خطاهای سایت، آپدیت کد نویسی ها و قالب ها، بررسی امنیت سایت و … می باشد. هزینه مربوط به این مورد می تواند بسیار متغیر باشد. این هزینه بستگی به تغییرات مورد نیاز شما در بخش فنی سایت دارد. زبان برنامه نویسی روی هزینه های نگهداری فنی سایت موثر است.

اگر سایت وردپرسی دارید می توانید از خدمات پنتازوم برای پشتیبانی فنی استفاده کنید.

مرتبط بخوانید: تعرفه طراحی سایت و عوامل تاثیرگذار بر آن

  1. هزینه مشاوره تبلیغاتی

مشاوره تبلیغاتی به رشد و توسعه کسب و کار شما در فضای آنلاین کمک می کند. در واقع با انجام مشاوره تبلیغاتی شما استراتژی های بازاریابی برای توسعه کسب و کار خود دریافت می کنید. راهکار های ارائه شده در این مشاوره ها شما را راهنمایی می کنند تا روش هایی را به کار بگیرید که فروش بیشتری داشته باشید. مشاوره تبلیغاتی یکی از موارد هزینه نگهداری سایت می باشد که می تواند به بازاریابی و انجام کمپین های تبلیغاتی به شما کمک کند.

پنتازوم به صورت رایگان به شما مشاوره می دهد تا بتوانید در کسب و کار خود پیشرفت کنید. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 09223896531 تماس بگیرید.

 خدمات مرتبط : گزارش تحلیل و بررسی سایت

  1. هزینه تبلیغات

شما برای گسترش کسب و کار خود نیاز دارید سایت خود را به روش های مختلفی تبلیغ کنید. طبیعی است که انجام تبلیغات نیازمند صرف هزینه است. از جمله روش هایی که می توانید برای تبلیغ سایت خود استفاده کنید می توان به انجام تبلیغ در وب سایت های دیگر، رپورتاژ کلمات کلیدی و تبلیغات محتوایی اشاره نمود.  هزینه انجام تبلیغات می تواند بر اساس نوع آن متفاوت باشد.

نیاز به نگهداری و پشتیبانی سایت برای کسب و کار خود دارید؟ با پشتیبانی ما تماس بگیرید! شماره مستقیم پشتیبانی : 09223896531

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید