چرا طراحی سایت !؟ آیا طراحی سایت تنها برای کسب و کارهای مدرن جواب می دهد؟ یا حوزه های سنتی کسب و کار هم می توانند با طراحی سایت مشتریان بیشتری پیدا کنند؟ آیا تنها طراحی سایت کافی است؟ طراحی سایت شرکتی بهتر است یا طراحی سایت فروشگاهی؟ اگر بخواهیم یک سایت حرفه ای طراحی کنیم چقدر باید هزینه کنیم؟ دنیای پیرامون ما به شدت درحال تغییر است. این تغییرات در تمام امور زندگی قابل مشاهده و شناسایی است. امروزه اطلاعات مردم سریعا در حال به روز رسانی است و از همه مهمتر اینکه اطلاعات به سرعت در حال نشر و فراگیر شدن است.

چرا طراحی سایت؟!

ابزار های لازم هم برای نشر هر چه بیشتر اطلاعات، طراحی و ساخته شده و هر روز نیز درحال تکمیل‌تر‌ شدن می‌باشد. یکی از این ابزارها طراحی سایت است. وبمسترها کلیه فعالیت های صورت گرفته در دنیا اعم از فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، ورزشی و … خود را در معرض نمایش مردم قرار می‌دهند تا مخاطبین و مشتریان بیشتری پیدا کنند.

یکی از مهمترین ابزار تبلیغات طراحی سایت است. بدون تردید جمعیتی که در آن سوی دنیا زندگی می‌کنند به صورت فیزیکی، اقبالی برای شناخت انواع فعالیت ها را ندارند. ما نیز نمی‌توانیم از آنچه در گوشه و دیگر دنیا رخ می‌دهد اطلاعات کامل بدست آوریم اما در فضای مجازی این امکان وجود دارد که همه اطلاعات و رخداد ها را رصد کنیم، ببینیم، تصمیم گیری کنیم و به انجام برسانیم. 

فرم درخواست طراحی سایت

طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت برای هر نوع کسب و کاری یک راه فوق العاده برای بازاریابی است.

برای درخواست مشاوره رایگان طراحی سایت با پنتازوم تماس بگیرید!

طراحی سایت حرفه‌ای

5 اصل طراحی سایت

سایت ها طراحی و ساخته می‌شوند تا اطلاعات کسب و کار شما را در شبکه عظیم اطلاعات موجود در وب ایجاد و دسته بندی کنند برای سازمان خود مخاطب جذب کنند، ترافیک ایجاد کنند، کالا یا خدمات بخرند و بفروشند و زنجیره‌ای از اتفاقات این چنینی را ایجاد کنند.

اما صاحبان سایت با طراحی و ساخت آن و بر اساس فعالیت و اهدافشان علاوه بر فضای فیزیکی برای خود در فضای مجازی شناسنامه‌ای ایجاد می‌کنند که از طریق آن می‌توانند خود را معرفی کنند.

برای این که فرآیند طراحی سایت نتیجه ی دلخواه را داشته باشد، 5 اصل را باید رعایت کنید. در واقع بر اساس اصول طراحی یک سایت خوب و طراحی آن مجموعه به کارگیری از ۵ فاکتور مهم و اساسی است.

۱. تعامل با مخاطب در طراحی سایت

تمام کسانی که اقدام به طراحی سایت برای خود و یا سازمانشان می‌کنند، نیتی ندارند جز تعامل با زنجیره‌ی مخاطبین. در این تعامل کلیه نیاز های مخاطبین موضوع فعالیت یک سایت شناسائی و با ایجاد فضای مناسب با آنان به اشتراک گذاشته شده و سعی در بر طرف کردن آن می کنند. بر طرف کردن نیاز مخاطبین و همراهی با آنها و تکمیل کردن شرایط ارائه خدمات و بعد از خدمات تعاملی را ایجاد میکنند که اگر به درستی به انجام برسد نتیجه آن مخاطب پایدار و ورود افراد جدید به سایت است. این موضوع باعث پایداری سازمان و موفقیت مدیران و صاحبان سایت می شود.

۲. نظم و انظباط در طراحی سایت

هیچ چیز ما در این دنیا به اندازه نظم و انضباط در ایجاد یک سیستم موفق به چشم نمی‌آید. تاثیرات نظم و انضباط در هر کدام از فرآیندهای زندگی غیر قابل انکار است و ایجاد آن به صورت معجزه‌وار فضای روبرو را روشن و درخشان می‌کند.

در طراحی سایت، سازماندهی اطلاعات به مخاطبین کمک می کند تا راحت تر به مطالب مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. در واقع با طراحی 

 

کاربران با صرف کمترین هزینه زمانی می‌توانند هرآنچه از سایت مورد نظرشان بخواهند را به دست آوردند این موضوع باعث جذب مخاطبین بیشتر می‌شود. در ضمن زمان ماندگاری در سایت را نیز افزایش می دهد.

 

UI یا واسط کاربری در طراحی سایت 

 از آنجا که اولین واکنش مخاطبین در خصوص یک سایت از نگاه بصری آنان سر چشمه می‌گیرد شکل یک سایت در طراحی آن بسیار مهم و حیاتی است. بسیاری از سایت ها هستند که به لحاظ محتوا از حوزه فعالیت خود بسیار غنی هستند اما به دلیل شکل نا مطلوبشان توفیقی حاصل نمی‌کنند. به روز رسانی و تکامل بصری سایت یکی از مهمترین عوامل یک سایت مطلوب خواهد بود.

 

 

تولید محتوا در طراحی سایت

 از نگاه دیگر شما به تنهایی نمی‌توانید ظاهر و شکل سایت خود را حفظ کنید اما به محتوای سایت بی تفاوت باشید. تمامی محتواهایی که به شکل  متنی بر روی سایتها قرار می‌گیرد هدفی ندارند جز جذب مخاطب و ایجاد ترافیک، بنابراین یکی از عوامل مهم در شناسایی یک سایت مطلوب، محتوای قرار گرفته بر روی آن است.

UX  در طراحی سایت

 عملیات آخرین فرآیندی است که یک سایت مناسب باید آن را داشته باشد. این عملیات نشأت گرفته از نوع فعالیت آن سابت خواهد بود. تمامی سایت به هر شکل و به هر نوعی عملیاتی را به انجام می‌رسانند که این عملیات می‌بایست در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد. از عوض کردن یک صفحه بر روی سایت تا عملیات مالی، همگی {جز‌‌ء} این زیر مجموعه هستند. سایت هایی که مجموعه‌ی عملیات خود را به ساده‌ترین نوع ممکن و سریع‌تر به انجام برسانند موفق‌تر خواهند بود.

 در صورتیکه این ۵ عامل در طراحی سایت مورد توجه قرار گیرد و رعایت شود چندین اتفاق مثبت رخ خواهد داد که ما آن را به عنوان یک سایت مناسب خواهیم شناخت.

۱. قابلیت دسترسی: بنابر آن چه رخ داده، سایت طراحی شده در فضای وب و در موتورهای جستجوگر و مرورگرهای مختلف فارسی، شناسایی و دسترسی است.

۲. مخاطب محور: سایت مورد نظر به دلیل {وجود مخاطبین روز افزون خود} و رضایت آنان دارای گستره این زنجیره خواهد شد استراتژی سایت های پر مخاطب نگاه به علاقه‌مندی آنان و اجازه توسعه توسط مخاطبین خود خواهد بود.

۳.قابلیت یافتن اطلاعات: مخاطبین به راحتی می‌توانند آنچه به دنبال آن هستند را در سایت مورد نظر خود بیابند.

۴. SEO سایت: یک سایت مناسب همواره از الگو های بهینه‌سازی در قوانین وب پیروی کرده و با ایجاد محتواهای مبنی بر SEO خود را در معرض کاوش آنالیزورهای موتورهای جستجوگر قرار می‌دهد. نتیجه این امر ارتقا‌ء سایت به صفحات اولیه موتورهای جستجوگر خواهد گردید.

5. برندسازی: با حضور هر چه بیشتر مخاطبین و شناخت یک ساخت علامت تجاری و آدرس سایت به عنوان یک برند در حوزه فعالیت خود شکل گرفته و دارای اهمیت خواهد گردید.

آنچه ذکر شد روند مثبت موجودیت یک سایت و مدیریت آن توسط صاحبان است اما کاربران در لحظه‌ای که وارد سایت می‌شوند از اولین حسی که کمک می‌گیرند، حس بینایی است. از نظر زیبایی شناسی چنانچه بر رویداد یا موضوعی به {رؤیت} قوه بصری برسد و از آن رضایت داشته باشد و خوشش بیاید موجبات پایداری او بر روی آن موضوع و یا رویداد خواهد بود. 

بدیهی است چناچه کاربران بر روی یک سایت با صفحه‌ای خوشایند روبرو شوند، بر روی آن باقی خواهند ماند و قوای دیگر خود را پر از قوه بصری برای استفاده از سایت به کار خواهند گرفت. به همین لحاظ ترکیب گرافیک ها، طرح، رنگ، سبک ها و قالب ها همینطور تیپوگرافی، استایل و شخصیت یک سایت بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر این طراحان بر روی وجه تمایز سایت با سایر رقبا تمرکز می‌کنند و با به کارگیری سرعت دانلود های بالاتر، وضوح صفحه نمایش، مرورگرها و پلاگین ها سعی در بهتر نمودن فرآیند به کارگیری سایت می‌نمایند. حال اگر شما بر اساس فعالیت خود نیازمند دارا بودن یک سایت هستید باید چکار کنید؟

آیا به راحتی و سهولت می‌توانید یک سایت داشته باشید؟ و آیا سایت در نظر گرفته شده مطابق تفکرات شما انجام وظیفه خواهد کرد؟ جواب این سؤالات پاسخ به چالش های مدیران در حوزه راه اندازی سایت است.

سایت ها انواع مختلفی دارند که بخش عمده‌ای از آن ها بر محورهای ذیل طراحی و اجرا می‌شود. ۱. سایت های خبری ۲. سایت های فروشگاهی ۳. سایت های آگهی ۴. سایت های ویترینی ۵. سایت های مشخص ۶. پورتال های جامع ۷. سایت های ویدئویی ۸. سایت های عکس

مدل های دیگر هم برای طراحی سایت ها وجود دارد که از آن صرف نظر می‌کنیم معمولا تمام مدیرانی که در حوزه های مختلف فعالیت می‌کنند یکی از مدل های یاد شده را برای خود انتخاب می‌کنند. این انتخاب بر اساس اهداف مدیران و صاحبان سایت ها طراحی می‌شود.

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی و شناخت نیاز ها در تمام حوزه های فعالیت طراحان سایت نیز مبادرت به طراحی هایی نموده‌اند که در آن مجموعه‌ای از پیشبینی های عمومی برای فعالیت سایت ها دیده شده و بر اساس نوع فعالیت قابلیت مشخص سازی یا بومی سازی دارند. این امر موجب شده در زمان کوتاه تری و با استانداردهایی جامع و فراگیر مدیران بتوانند از قابلیت های استقرار سایت در فعالیت خود بهره‌مند شوند. بر این اساس ما ۳ دسته طراحی سایت داریم که در این {بدان} اشاره خواهیم کرد. 


طراحی سایت با قالب آماده

بیش از صدها قالب متنوع باعث شده به لحاظ بصری انتخاب هوشمندتر و بهتری داشته باشید. مجموعه عملیاتی که این سایت ها در اختیار شما می‌گذارند توسط طراحان اصلی مدام در حال به روز رسانی است. تمام این موارد حسن سایت های قالب آماده است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

اما اگر شما برای سایت خود برنامه های خلاقی داشته باشید که می‌بایست به صورت تخصصی برای شما برنامه‌نویسی شود این سایت ها به کار شما نخواهد آمد.

 

 

طراحی سایت  تخصصی

این سایت ها از صفر تا صد فقط برای مجموعه شما نوشته و طراحی می‌گردد. ممکن است مدیران یا صاحبان فعالیت تصمیم داشته باشند که خدمات خاص را برای مخاطبان خود ایجاد نمایند بنابراین طراحان با توجه به فعالیت و اهداف صاحبان آن این سایت ها را نوشته و اجرا می‌کنند از دو مدل قبلی بسیار پر هزینه تر و در مدت زمان به نسبت طولانی تری اجرا می‌شود و پس از طراحی و اجرا بدون شک نیاز به پشتیبانی تخصصی خواهد داشت.

 

 

اما سوال مهمی که در اینجا مطرح می‌شود به کدام دسته از این فرمول برای شما و فعالیت شما مناسب است و چه کسی صلاحیت برای آن را دارد؟  ممکن است شما تخصص لازم در خصوص انتخاب نوع سایت را نداشته باشید. بدون تردید در حوزه سرمایه‌گذاری میزان هزینه بسیار مهم و حیاتی است.

شاید کسانی بتوانند براساس یک ایده و فکر طلایی با حداقل هزینه و استفاده از یک سایت قالب آماده به رویاهای خود جامه عمل بپوشانند اما با استفاده از یک مشاوره اشتباه و به تصور آنکه می‌بایست}مبلغ سنگینی هزینه کنند، از تصمیم خود منصرف شوند.

بزرگترین انتخاب یک مدیر برای مجموعه خود به کارگیری مشاوری است که بتواند با شناخت نیازها و اهداف، بهترین ها را به شما معرفی نماید.

سایت آموزش زبان

سایت زبان نگار در حوزه آموزش زبان و فروش دوره و کتاب آموزش انواع زبان ها فعالیت می کند.
مشاهده نمونه کار

سایت شرکت خدمات ژنتیک

هستی ژن یک شرکت دانش بنیان در زمینه خدمات ژنتیک است.
مشاهده نمونه کار

سایت فروش برند آماده

مرکز برند یکی از موفق ترین مراکز فروش برند آماده به ویژه برند مواد غذایی است.
مشاهده نمونه کار

طراحی سایت فروشگاهی سوگول شاپ

سوگول شاپ در زمینه فروش لوازم آرایشی بهداشتی فعال است.
مشاهده نمونه کار

طراحی سایت صادراتی به زبان اصلی

اوراسکا در زمینه ی صادرات مواد غذایی فعالیت می کند.
مشاهده نمونه کار

سایت شرکتی - فروشگاهی بتن کاور

بتن کاور در حوزه تولید انواع افزودنی های بتن فعالیت می کند.
مشاهده نمونه کار

سایت فروش محصولات کشاورزی

ایران جالیز محصولات کشاورزی را به صورت عمده ارائه می دهد.
مشاهده نمونه کار

نمونه سایت صنعتی

صنعت کارتن نمونه یک سایت صنعتی / سایت شرکتی است.
مشاهده نمونه کار

فروشگاه اینترنتی گلدوخت

گلدوخت در زمینه فروش انواع چرخ خیاطی فعالیت می کند.
مشاهده نمونه کار

طراحی فروشگاه اینترنتی برگ سبز

برگ سبز در زمینه ی فروش انواع محصولات عطاری و ادویه فعالیت دارد.
مشاهده نمونه کار

خدمات طراحی سایت پنتازوم

ما در شرکت پنتازوم امکاناتی را ایجاد کردیم تا شما بتوانید به سهولت و سادگی از خدمات مشاوره از زمینه طراحی سایت خود به صورت رایگان استفاده کنید. این خدمات براساس نوع فعالیت شما، هزینه و اهداف شما در اختیارتان قرار خواهد گرفت. همینطور این امکان را برایتان فراهم نموده‌ایم تا بتوانید بعد از دریافت خدمات مشاوره در زمینه اجرا بهترین امتیازات را دریافت و برای خود یا مجموعه خود، سایت مناسب داشته باشید.

 

بدون تردید مدعی ارائه پائین ترین قیمت در این حوره نیستیم اما این اطمینان را به شما می‌دهیم تا بهترین خدمات را تا پایان طراحی و پس از آن در زمینه پشتیبانی سایت از پنتازوم دریافت کنید. باید توجه کنید مجموعه هایی که به شما خدمات طراحی سایت را ارائه می‌کنند بعد از اتمام کار مسئولیتشان در قبال شما به اتمام نخواهد رسید و می‌بایست بعد از این امر در زمینه پشتیبانی سایت نیز به شما خدمات ارائه کنند.

این موضوع به دلیل طراحی سایت توسط آن مجموعه صورت خواهد پذیرفت. اگر بخواهیم با یک مثال ساده این موضوع را برایتان بازگو کنیم به این شکل خواهد بود که آشپزی غذایی را تهیه می‌بیند که در پایان خوشمزه بودن یا نبودن آن بسته به نوع پخت و مواد مصرفی آن خواهد بود، اگر حین پخت غذا به هر دلیلی این مسئولیت در نیمه راه به آشپز دیگری داده شود و غذای پخته شده خوب نباشد هیچکدام از آنها مسئولیت خرابی را به عهده نخواهد گرفت. 😁

 

در موضوع طراحی سایت نیز همین عامل صادق است اگر سایت شما بعد از طراحی به درستی وظایف خود را انجام ندهد می‌بایست از همان مجموعه پشتیبانی لازم را دریافت کنید.

ورود کارشناسان جدید در حوزه عملکرد سایت ممکن است منجر به آسیب بیشتر به سایت شود که در این صورت نه اولی پاسخگو خواهد بود و نه دومی. البته مواردی هم به صورت استثنا وجود دارد که ناگزیر خواهید بود پشتیبانی سایت خود را به مجموعه دیگری واگذار کنید اما می‌بایست تا حد ممکن از آن برحذر باشید. 

دقت کنید سایت شناسنامه شما و فعالیتتان است. هر چقدر برای آن در کارشناسان خبره تری استفاده کنید و در این زمینه وسواس به خرج دهید؛ نتیجه ی بهتری می گیرید. این مقاله در همینجا به پایان رسید شما می‌توانید در صورت تمایل برای طراحی سایت با پنتازوم در ارتباط باشید.