کسب درآمد از محتوا
Rate this post

کسب درآمد از محتوا :  پول درآوردن از هر کاری واقعا لذت بخش است. اگر شما به تولید محتوا مسلط هستید و می خواهید از آن پول بیشتری دربیاورید و یا اینکه هیچ آشنایی با این شغل ندارید، در هر دو صورت می خواهیم اطلاعات کاملی در این زمینه به شما ارائه کنیم. با پنتازوم همراه باشید.

تولید محتوا چیست ؟

قبل از هر چیزی می خواهیم تعریف کنیم که تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد.

تولید محتوا به معنی ایجاد و ارائه هر گونه اطلاعات در قالب متن، عکس، ویدئو، فایل صوتی و … است (منظور ما از تولید محتوا در این مطلب تولید محتوای متنی است). تولید محتوا کاربردهای گسترده ای دارد اما اغلب برای بازاریابی محتوا مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است که این سوال برای شما پیش بیاید که بازاریابی محتوا چیست ؟ یعنی بازاریابی و به دست آوردن مشتری از طریق تولید محتوا!

داستان تولید محتوا از آن جایی شروع شد که استفاده از اینترنت گسترش پیدا کرد و همه افراد تلاش کردند از این فرصت برای فروش محصولات و ارائه خدمات خودشان استفاده کنند.

امروزه صاحبان کسب و کارها تلاش می کنند که با به اشتراک گذاری محتوای جذاب به یک برند محبوب تبدیل شوند و از این روش فروش بیشتری داشته باشند. به همین خاطر به کسانی نیاز دارند که بتوانند به صورت حرفه ای این کار را برایشان انجام دهند. شما هم اگر این توانایی را دارید می توانید از آن کسب درآمد کنید.

برای کسب درآمد از محتوا به چه مهارت هایی نیاز دارید ؟

تولید محتوا یک کار حرفه ای و تخصصی است که نیازمند یادگیری مهارت های خاصی است. مانند هر مهارت دیگری نیز می توان با تمرین و تکرار ایجاد محتوا را به خوبی یاد گرفت. برخی از مهارت هایی که برای پول درآوردن از محتوا باید داشته باشید شامل موارد زیر هستند :

1. توانایی نوشتن متن های ساده و روان در موضوعات مختلف را داشته باشید.

2.متنی که می نویسید به هیچ وجه نباید کپی شده باشد. در واقع شما باید مهارت نوشتن محتوای جدید و اختصاصی را داشته باشید.

3. تسلط بر زبان انگلیسی و یا زبان های دیگر داشته باشید. برای برخی از محتواها نیاز به ترجمه روان متن های انگلیسی است.

4. بر اصول نگارش فارسی و دستور زبان تسلط داشته باشید و محتوای شما همچنین باید بدون غلط املائی باشد.

5. با سبک و سیاق محتوا در فضای مجازی آشنایی داشته باشید و بدانیم چه لحنی را برای متن های مختلف بکار ببرید.

مهارت محتوا نویسی فقط محدود به نوشتن یک متن ساده و منتشر کردن آن در سایت یا وبلاگ نیست! دنیای مجازی یک فضای گسترده است و محتوای شما زمانی ارزش دارد که به دید مخاطب برسد. برای اینکه محتوای شما به دید مخاطب برسد باید یک سری مهارت های دیگر داشته باشید! این مهارت ها عبارتند از :

6.بر اصول سئو در تولید محتوا مسلط باشید.

7.استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس، جوملا و … را بلد باشید.

8.بر نرم افزارهای ویرایش عکس مانند فتوشاپ مسلط باشید.

9.گاهی ممکن است نیاز به استفاده از نرم افزارهای ویرایش فیلم نیز داشته باشید.

10. یادگیری مهارت های جدید را فراموش نکنید. در شغل تولید محتوا باید به روز بمانید.

میزان درآمد تولید محتوا چقدر است ؟

در ابتدای شروع کار تولید محتوا نمی توان انتظار درآمدهای میلیونی داشته باشید. تولید محتوا نیازمند صبر، حوصله و تلاش است. اما در زمانی که تجربه و سابقه کافی را به دست آوردید میزان درآمد شما هم افزایش پیدا خواهد کرد.

میزان درآمد تولید محتوا بستگی به تجربه، کیفیت کار، تخصص و … دارد اما می توان به طور میانگین درآمد ماهیانه آن از 500 هزار تومان تا 10 میلیون باشد. پس این موضوع را در نظر بگیرید که رشد شما در این کار به صورت پله ای خواهد بود و یک شبه پولدار نخواهید شد!

کسب درآمد از محتوا

کسب درآمد از محتوا

روش های کسب درآمد از محتوا :

برای کسب درآمد با مهارت تولید محتوا روش های مختلفی پیش روی شما است که به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

1. از سایت های دیگر سفارش بگیرید : خیلی از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی وجود دارند که به خدمات تولید محتوا نیاز دارند. شما می توانید با این گونه افراد همکاری کنید و از مهارت خود در تولید محتوا کسب درآمد کنید. می توانید با کارفرما در مقدار هزینه تولید محتوا به توافق برسید و پول خوبی به دست آورید.

در ابتدای راه ممکن است گرفتن سفارش کمی دشوار باشد. سایت های کاریابی زیادی وجود دارند که آگهی هایی برای نویسنده تولید محتوا درج می کنند.

می توانید از این آگهی ها برای گرفتن سفارش استفاده کنید. حتی برخی از افراد به صورت پروژه ای تولید محتوا را به فریلنسرها می سپارند که می توانید از این طریق نیز درآمد کسب کنید.

2. برای خودتان سایت یا وبلاگ داشته باشید. شما می توانید تولید محتوا را برای خودتان انجام دهید و از این طریق پول به دست بیاورید. از طریق سایت یا وبلاگ خودتان خدمات ارائه کنید و یا آموزش های خاص را با کاربران به اشتراک بگذارید. اگر در زمینه ای ماهر هستید می توانید با به اشتراک گذاری اطلاعات خود درآمد کسب کنید.

3. فروش کتاب الکترونیک : شما می توانید در یک زمینه کتاب الکترونیکی آماده کنید و آن را به فروش برسانید. می توانید آن را در وب سایت خود برای فروش بگذارید و یا از روش های دیگری استفاده کنید.

هر چه کتابی که آماده می کنید کاربردی تر باشد احتمال بیشتری وجود دارد که درآمد بیشتری به دست آورید. برای این روش کسب درآمد از تولید محتوا به سرمایه یا تجهیزات خاصی نیاز نیست. فقط کافی است کمی خلاقیت داشته باشید، نیاز مردم را شناسایی کنید و در راستای حل آن اقدامی کنید.

4. درآمد از طریق آگهی های بنری : این مورد از روش های غیرمستقیم کسب درآمد از تولید محتوا است.

در این روش شما باید محتوای جذاب ایجاد کنید و مخاطبان زیادی به دست آورید. زمانی که بازدید وب سایت یا وبلاگ شما افزایش پیدا کرد می توانید با درج آگهی بنری در سایت خود درآمد کسب کنید. کسب درآمد از این روش به زمان و صبر احتیاج دارد.

کسب درآمد از محتوا

کسب درآمد از محتوا

5.پیشنهاد عضویت در سایت : اگر یک سایت راه اندازی کنید و محتوای کاربردی در آن به اشتراک بگذارید افراد زیادی هستند که بخواهند به همه محتوای سایت شما دسترسی داشته باشند. شما می توانید قسمتی از محتوا ها را با اشتراک ویژه در اختیار مخاطب قرار دهید و از کاربران بخواهید تا حق اشتراک ویژه را پرداخت کنند.

طبیعی است که هر چه تعداد عضوها افزایش پیدا کند میزان درآمد شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

6. تبلیغات محصولات : اگر شما در حوزه خاصی فعالیت داشته باشید و بتوانید مخاطبان زیادی را به دست آورید می توانید در مقابل تبلیغات محصولات مرتبط با حوزه کاری خودتان هزینه دریافت کنید. شما می توانید محصولات مختلف را نقد و بررسی کرده و مخاطب را به خرید آن ها تشویق کنید. در این روش کسب درآمد از تولید محتوا می توانید به صورت پورسانتی نیز هزینه دریافت کنید.

7. بازاریابی رابطه ای از طریق تولید محتوا : در این روش باید کاربران را از طریق یک لینک به یک وب سایت دیگر هدایت کنید و در مقایل آن مبلغی دریافت کنید. هر چه تعداد افرادی که هدایت می کنید بیشتر باشد میزان درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود.

با روش های پول درآوردن با تولید محتوا آشنا شدید. دنیای مجازی دنیای خلاقیت هاست، ذهن خود را محدود به این روش ها نکنید. می توانید از ایده های خلاقانه ای نیز در این حوزه استفاده کنید. اگر ایده ای دارید در قسمت نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید!

برای مشاوره رایگان برای تولید محتوا یا در صورتی که نیاز به آموزش در حوزه ی تولید محتوا را دارید، همین الان می توانید با کارشناسان پنتازوم تماس حاصل فرمایید یا در تلگرام پیام ارسال کنید. (برای

لینک مستقیم تلگرام فیلترشکن را روشن کنید)

شماره مستقیم پشتیبانی : 09223896531

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید