خیلی از کسایی که میخواهن برن سراغ راه اندازی فروشگاه آنلاین اول میپرسن قیمت طراحی سایت فروشگاهی چنده؟ این طبیعیه که هر صاحب کسب و کار آنلاین بخواد بدونه تعرفه طراحی سایت فروشگاهی چقدره تا بتونه هزینه هاش رو تخمین بزنه. هزینه ساخت سایت فروشگاهی به امکاناتی که شما نیاز دارین، تجربه شرکت طراح سایت، نوع دامنه، حجم هاست و یه سری موارد دیگه بستگی داره. قیمت طراحی سایت تو شرکت های مختلف تفاوت داره. ما در این مطلب با هم بررسی می کنیم که علت این اختلاف زیاد بین قیمت های اعلامی به خاطر چیه؟ 

اصولا چرا خیلی اهمیت داره که با یه شرکت حرفه ای طراحی سایت کار کنین؟ میدونین سایت فروشگاهی که میزنین، ویترین کاسبی تون میشه. از این مهم تر هم داریم؟

مشتری شما از روی همین ظاهر سایت اولین قضاوت رو میکنه و تصمیم میگیره بمونه و خرید کنه یا نه سایت رو ترک کنه. پس باید تمام استاندارها رو در طراحی وبسایت فروشگاهی در نظر گرفت. قیمت سایت فروشگاهی اصولا یه چیز کاملا ثابت نیست و بستگی به تعداد و نوع خدمات شرکت طراح داره. بریم ببینیم در مورد قیمت طراحی سایت چی به چیه.
قبل از هر چیز برای استفاده از خدمات طراحی سایت فروشگاه پنتازوم و استفاده از مشاوره رایگان ما شماره ات رو بزن تو این کادر پایین.

هزینه طراحی سایت فروشگاهی

قیمت سایت فروشگاهی

کار طراحی سایت خدماتیه. در این نوع کارها هم هزینه بیشتر از هر چیزی به کیفیت کار بستگی داره. حالا کیفیت و اصولا لول خدمات دهی چیزیه که شاید شما نتونین در نگاه اول متوجه اش بشین. پس برای اینکه  بدونین قیمت سایت فروشگاهی چقدره و با چند تا شرکت خدماتی صحبت کردین بالاخره باید چیکار کنین؟ اولین توصیه ما اینه که  برای اینکه هزینه سایت فروشگاهی رو به طور دقیق در بیارین با چند تا شرکت صحبت کنین.

نوع خدماتشون و مهم تر از همه پشتیبانی بعد از خدمات طراحی وبسایت رو بررسی کنین. پشتیبانی سایت حتی از طراحی اولیه هم مهمه تره. خیلی از شرکت ها هست که با هزینه خیلی پایینی به شما یه سایت تحویل میدن. اینا خیلی وقتا در واقع به شما خدمات سایت ساز ارائه میدن. طراحی سایت فروشگاهی با سایت ساز کجا و اینکه برای خودتون بی محدودیت های این سایت ساز ها یه وبسایت حرفه ای داشته باشین کجا؟

قیمت طراحی سایت فروشگاهی
قیمت طراحی سایت فروشگاهی

ما خودمون هم قبول داریم که لزوما شرکتی که  هزینه طراحی سایت فروشگاهی رو بالاتر میگه خدمات بهتری نداره. اما برای طراحی سایت هم بالاخره یه حد و عرفی هست! مثلا شما با 3-2 میلیون تومان حتی نمیتونین طراحی سایت فروشگاهی با قالب آماده داشته باشین! یعنی میشه ها! فقط باید از قالب های نال شده (بی کیفیت و با ریسک بالا برای آلودگی ویروسی و…) براتون استفاده کرد! خب شما که کارتون طراحی سایت نیست! از کجا اینو باید متوجه بشین؟ متوجه نمیشین. تنها درصد خطر رو میارین پایین. چطوری؟ اینطوری که احتمال اینکه  یه جای معتبر که دفتر ثابت داره،شماره تماس ثابت داره و یه شرکته این کارو انجام بده خیلی کمه. در عوض قیمت پایین و نامعقول و غیرمنطقی هم نمیگه.

خدمات پنتازوم در طراحی سایت فروشگاهی

ما در تیم خودمون یه اعتقادی داریم. خدمات طراحی سایت فروشگاهی رو هم بر اساس همین اعتقاد انجام میدیم. فکر میکنیم با خودمون که شما تو حوزه کاری خودتون تخصص دارین. از طراحی سایت فروشگاهی که چیزی نمیدونین. طبیعی هم هست که ندونین. به همین دلیل اصلا اومدین به ما مراجعه کردین که براتون یه سایت بزنیم. به همین دلیل اصلا دنبال درآوردن قیمت سایت فروشگاهی هستین. پس وظیفه ما اینه که اونچیزی که در توان داریم انجام بدیم و چیزی که شما در اون تخصصی ندارین برعهده تون نذاریم. یکی از چیزایی که باعث میشه قیمت طراحی سایت فروشگاهی تو شرکت های مختلف فرق داشته باشه، همینه. یعنی مثلا قیمت اولیه رو بدون حساب کردن هزینه دامنه یا هاست یا خرید یه سری افزونه (در مورد سایت های وردپرسی) بهتون میگن. خب اولش کمتر در میاد دیگه. ولی بعد در کل بخواهی حساب کنی شاید بیشتر از قیمت ما هم بشه. تازه یه بخشی از پیگیری ها هم بر عهده خودتون میشه.

یه کار دیگه که خیلی بین شرکت های طراحی سایت فروشگاهی متداول نیست ولی ما انجام میدیم اینه که تو خدماتمون برای سایت های فروش آنلاین گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی هم پیشنهاد میدیم. پس ارزشش رو نداره؟ هزینه طراحی سایت فروشگاهی رو منطبق بر تعرفه این شرکتی پرداخت کنین که مسئولیت تمام مراحل کار (وحتی بیشتر) رو بر عهده میگیره؟ ما میگیم قطعا ارزش داره.

سوالات متداول در هزینه طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی اصولا یعنی چالش. سوالات زیادی در مورد قیمت طراحی سایت فروشگاهی وجود داره که تو این قسمت میخواهیم جواب بدیم.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس از هزینه طراحی اختصاصی کمتره. نرخ طراحی سایت فروشگاهی در پنتازوم بستگی به امکانات درخواستی شما داره. از 10 میلیون تومان شروع میشه و به صورت تضمینی یه سایت تمیز و مرتب بهتون تحویل میدیم.

مدت زمان برای هر پروژه متغییر هست. در پنتازوم از 1 هفته تا 1 ماه کاری برای سایت های استاندارد فروشگاهی طول میکشه. برای سایت هایی که نیازمندی خاصی دارن باید بررسی بشه.

بستگی داره شما بخواهین از چه زبانی استفاده کنین. معمولا سایت های ASP.Net گرون تر در میان. سایت هایی که با PHP نوشته میشن قیمتشون پایین تر هست. یکی از دلایلش هم دستمزد دولوپرهای هر حوزه هست. شما از 70 میلیون تومن به بالا حساب کنین. فقط که برنامه نویسی نیست. هزینه طراح گرافیک و هزینه های جانبی هم داره.

خیر. معمولا این بخش بارگزاری اطلاعات و تولید محتوا در شرکت های طراح سایت قابل انجامه ولی با یه تفاهم و قرارداد مجزای دیگه. ما خودمون 1-2 تا محصول اولیه رو برای کارفرما بدون هزینه میزنیم تا ببینه چطور میشه صفحه محصول. ولی وارد کردن تعداد بالاتر رو رو یه هزینه ای تفاهم میکنیم.

چرا باید برای طراحی سایت فروشگاهی هزینه کنیم؟

قیمت طراحی سایت فروشگاهی مهمه. اما از اون مهم تر نوع خدمات و پشتیبانی هست که شما از طراح سایت میگیرین. یه مشکل بزرگ کار کردن با بعضی از فریلنسر های طراح سایت که هزینه مناسبی برای این کار میگیرن اینه که اینا هزینه های چند برابری در آینده به شما تحمیل میکنن. یعنی چی؟ یعنی وقتی کاری رو با کیفیت انجام ندی، وقتی مسئولیت پذیری لازم تو انجام کار طراحی سایت نباشه و سایت پشتیبانی مناسبی نداشته باشه، خیلی وقتا شما مجبور میشین این کارو از اول انجام بدین. شاید باور ناپذیر باشه ولی بخش بزرگی از مشتریای طراحی سایت فروشگاهی ما همین افراد هستن که اول با قیمت طراحی سایت فروشگاهی ارزان به دام این طور افراد افتادن. بعد مجبور شدن چند بار هزینه کنن.

از همه اینا گذشته سایت فروشگاهی شما همه ی چیزی هست که شما در فضای مجازی برای جلب توجه اولیه مخاطب دارین. یعنی اصولا سایت میزنین که فروش آنلاین داشته باشین. طرف وقتی میبینه سایت شما دسترسی راحتی داره، زیباست، خرید راحت توش ثبت میشه، سریع باز میشه و … خب خریدش رو ثبت میکنه. اون که با شما در تماس نیست در نگاه اول تا ببینه کیفیت اجناس شما چطوره؟ تا ببینه شما مثلا خدمات پس از فروش دارین و … هزار مزیت هم که داشته باشین باز اولین چیزی که نگاه مشتری بهش میوفته سایته. به همین خاطر باید برای طراحی سایت فروشگاهی هزینه کنین. آسون از روش نگذرین و به قیمت های پایین یا نظرات فیک تو اکانت بعضی از این فریلنسر ها تو پونیشا و کارلنسر و این سایت هایی که پروژه میگیرن میدن به دیگران انجام بدن توجه نکین.

ما تو پنتازوم کار شما رو خودمون انجام میدیم. مسئولیتش رو خودمون می پذیریم و نمیسپاریم که دیگران انجام بدن و درصد ازشون بگیریم!

طراحی سایت فروشگاهی با هزینه مناسب

یه سری راه حل وجود داره که میتونین برای اینکه هزینه ساخت سایت به صرفه تر بشه ازش استفاده کنین. مثلا استفاده از قالب های آماده وردپرس میتونه به شما در کم کردن هزینه ها کمک کنه. خیلی از افراد در برابر استفاده از قالب های آماده جبهه گیری میکنن. یه سریا اعتقاد دارن این قالب ها پر از مشکل هستن و نمیشه سئوشون کرد. یعنی شما میخواهی قیمت طراحی سایت فروشگاهی رو کمتر کنی ولی عملا با این قالب ها جواب نمیگیری! این حرف درست نیست!

با استفاده از قالب های استاندارد فروشگاهی که میشه از مارکت داخلی مثل راستچین و ژاکت تهیه کرد یا از مارکت اصلی تم فورست خرید، شما میتونین یه سایت فروشگاهی بزنین که براتون به خوبی میفروشه. فقط در نظر داشته باشین اینجا هم استفاده از قالب های آماده بی کیفیت نه تنها باعث کاهش هزینه طراحی وبسایت فروشگاهی نمیشه، بلکه وقت و انرژی شما رو هم تلف میکنه.

از یه شرکت حرفه ای مشاوره بگیرین تا به سلامت پروژه راه اندازی سایت فروشگاهی تون انجام بشه.

طراحی سایت فروشگاهی قیمت مناسب
طراحی سایت فروشگاهی قیمت مناسب

نکات مهم قبل از ثبت سفارش سایت فروشگاهی

قبل از اینکه به قیمت طراحی سایت فروشگاهی فکر کنین و این که میتونین این هزینه رو بدین یا نه یه مرحله مهم تری وجود داره. اینکه با خودتون فکر کنین ببینین چرا میخواهین سایت فروشگاهی بزنین؟ این سوال برای هر کسی میتونه جواب متفاوتی داشته باشه. اما قصد ما اینه که بگیم خب شما دارین هزینه میکنین باید براتون سود داشته باشه در آینده. خیلی وقتا مشتریای ما صاحب پیج های اینستاگرامی هستن که تونستن به یه فروش خوبی دست پیدا کنن و اونجا برای خودشون مشتری پیدا کنن. حالا تعداد مشتری رفته بالا و دیگه نمیشه تو اینستاگرام سفارش بگیرن.

خیلی از وقتا یه کارفرمایی پیدا میشه که در شروع کارش میخواد بیاد آنلاین کار کنه و جنس بفروشه. نمیتونه هزینه راه اندازی یه مغازه رو بده. ولی سایت این امکان رو میده بهش که شروع کنه.

یه وقتایی هم یه مغازه دار یا فروشگاه فیزیکی پیدا میشه که اهمیت داشتن سایت رو فهمیده. متوجه شده که این یه کاناله که میتونه فروشش رو بیشتر کنه.

خلاصه کلام اینه که یه دو دوتا چهار تا با خودتون بکنین. مهم نیست چی میخواهین بفروشین. مهم اینه که آیا میتونین موجودی رو تامین کنین؟ به هزینه های نگهداری سایت بعدا فکر کردین؟ میدونین طراحی سایت فروشگاهی به تنهایی نمیتونه برای شما درآمد داشته باشه و باید حتما سایت سئو بشه؟

از همه این حرفا که بگذریم، باید یه شرکت حرفه ای قبل از شروع کار پیدا کنین. با یه جایی کار کنین که قیمت طراحی سایت فروشگاهی رو منطقی بگه. نه خیلی پایین که در این صورت یعنی خدمات با کیفیتی نمیگیرین.

عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت طراحی سایت فروشگاهی

نرخ طراحی سایت فروشگاهی رو مهم تر از هر چیزی تجربه شرکت طراح مشخص میکنه. یه شرکت خوب نیروهای حرفه ای در زمینه طراحی سایت داره. پس هزینه نگهداری این نیرو ها هم در قیمت طراحی سایت فروشگاهی اثر میذاره. علاوه بر این امکانات و مشخصاتی که شما از یه سایت فروشگاهی نیاز دارین رو قیمت تاثیر میذاره.

طراحی سایت اختصاصی فروشگاهی که نکات مربوط به خودش رو داره و در بخش بعدی توضیح میدیم. اما حتی اگه از قالب های آماده وردپرس هم برای طراحی  سایت استفاده بشه بازم قیمت ها خیلی میتونه متفاوت باشه. این عوامل در تعیین هزینه سایت فروشگاهی موثر هستن:

  • استفاده از قالب های اوریجینال یا قالب از مارکت داخلی
  • نصب افزونه های رایگان یا پریمیوم
  • خدمات نصب و تنظیم افزونه های خاص (مثل سئو رنک مث)
  • استفاده از دامنه دات کام یا دات آی آر
  • حجم اختصاص داده شده به وبسایت و کیفیت آن
  • مکان هاست (هاست داخل ایران یا خارج ایران)

قیمت طراحی سایت اختصاصی فروشگاهی

همونطور که گفتیم، خیلی ها اصلا اعتقادی به استفاده از قالب های آماده برای طراحی سایت ندارن و فکر میکنن وفقط با طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی میتونن موفق بشن. پیشنهاد ما اینه که هزینه ای که میخواهین برای طراحی سایت اختصاصی فروشگاهی بکنین برای تبلیغات و سئو سایت بذارین. اینطوری موفق تر میشین.

طراحی سایت اختصاصی به هر مجموعه ای پیشنهاد نمیشه. اولین دلیلش هزینه بالاست. دومین دلیل هزینه بالای نگهداری سایت هست و مهم تر از همه اینا یه مثلی هست که میگه چرا چرخ رو دوباره اختراع کنیم؟ سایت فروشگاهی یه سری استاندارد خاص داره. یعنی محصول داره، کد تخفیف داره، سبد خرید، درگاه پرداخت آنلاین و … همین چیزایی که برای فروش لازمه. خب همه سایتا همینن دیگه. چرا شما باید هزینه خیلی زیاد بدین؟ که بازدهی مناسبی هم نداشته باشه؟

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی سایت فروشگاهی
عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی سایت فروشگاهی

سوال: پس اصلا طراحی سایت اختصاصی فروشگاهی معنی نداره!؟ پس دیجی کالا هم با قالب آماده کار میکنه که فروش به این خوبی داره؟

جواب: شما دیجی کالا نیستین. مقایسه خودتون با برند ها نتیجه ای به جز سرخوردگی و اشتباه شروع کردن مسیر کسب و کارتون نداره. اگر این کاسبی شما سرمایه چندین میلیاردی داره پیشنهاد میکنیم به طراحی سایت اختصاصی فکر کنین. چون اونوقت وردپرس نمیتونه پاسخگوی فروش بالا باشه. در غیر اینصورت با وردپرس شروع کنین. قول میدیم به جاهای خوبی میرسین.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی در پنتازوم

قیمت طراحی سایت فروشگاهی در پنتازوم بر اساس تجربه کاری مون بدست اومده. ادعا نمیکنیم که پایین هست. ولی غیر منطقی هم نیست. درسته کار طراحی سایت خدماتیه ولی خب نیروی انسانی متخصص که این کارو انجام میده و آموزش دیده هست، هزینه کمی نداره. اصولا هر چیز با کیفیتی که بخواهین تهیه کنین هزینه مناسبی باید براش پرداخت کنین. همه ی این داستان ها رو تا اینجا نوشتیم. شاید خیلی ها حوصله نکردن همه اش رو بخونن. چرا با ما تماس نمیگیرین تا از مشاوره رایگان طراحی سایت فروشگاهی استفاده کنین؟ پاسخگویی اون شرکت و نمونه کارهاش دو تا چیز مهمی هست که شما با بررسی اونا میتونین تصمیم نهایی رو بگیرین. با اینجا شروع کنم یا نه؟