طراحی سایت شرکتی چیست ؟
Rate this post

طراحی سایت شرکتی چیست ؟ و ویژگی های سایت شرکتی خوب چه می باشد ؟! در این مطلب قصد داریم به این موضوعات بپردازیم با ما همراه باشید.

نمی توانیم این موضوع را کتمان کنیم که انسان ها به طور مداوم در حال قضاوت یکدیگر هستند. حتماً بارها هم برای شما اتفاق افتاده است که کسی را قضاوت کرده‌اید یا مورد قضاوت قرار گرفته اید.

 ظاهر و برخورد اولیه افراد است که شخصیتی خاص از آن ها در ذهن ها ایجاد می کند. افراد تا مدت ها و یا شاید برای همیشه بر اساس همین ذهنیت اولیه با دیگران رفتار می‌کنند.

 یک دوست روانشناس می گوید: اگر شما صورت جذابی داشته باشید، مردم فرض را بر این می گذارند که ویژگی های مثبت دیگری نیز دارید.

 وب سایت ها هم وضعی مشابه ما دارند، زیرا مدام در حال قضاوت شدن از سوی کاربران اینترنت هستند. با این تصویر سازی ها از سوی دیگران است که یکی موفق است و دیگری ناکام.

 سایت تجاری شما چهره و ظاهر بیزینس شما خواهد بود. خیلی مهم است که این چهره، امروزی، شیک و انتقال دهنده پیام های مثبت باشد. وقتی کاربری برای اولین بار با سایت شما آشنا می شود همان اولین برخورد می تواند یک جرقه مثبت و یا برعکس منفی در ذهن او نسبت به تجارت شما ایجاد کند.

این دیگر دست خودتان است که از سایت خود یک تجارت مارک دار و برگ برنده بسازید یا نه یک بازنده که همیشه هزاران بهانه برای توجیه شکستش در جیب دارد.

تحقیق کردن برای داشتن سایت شرکتی حرفه ای حرف اول را می زند. این راهنما می تواند دقیقا همان چیزی باشد که کسب و کار شما به آن احتیاج دارد. ما در این نوشتار به اینکه طراحی سایت شرکتی چیست می پردازیم. بعد از آن یک آموزش درست و حسابی از ویژگی ها ی سایت های تجاری ارائه می دهیم.

طراحی سایت شرکتی چیست ؟

قبل از آنکه بگوییم طراحی سایت شرکتی چیست باید اول بدانیم که وب سایت ها ابزاری اساسی در دنیای تجارت امروز هستند. در عصر دیجیتالی حاضر، داشتن یک وب سایت برای شغل های مختلف بسیار مهم است. ساخت یک وب سایت تجاری به کارآفرینی، شناخته شدن برند و افزایش فروش آنلاین کمک می کند.

 حتما بدتان نمیاد که یک تصویر روشن و ماندگار از برند خود در بازار ایجاد کنید. طراحی یک سایت تجاری که امکانات منحصربفردی داشته باشد، می‌تواند در ایجاد یک تصویر جذاب از کسب و کار شما کمک کننده باشد.

بیزنس شما برای ارزش آفرینی در قدم اول باید  سایت حرفه ای و بهینه داشته باشد. شاید برایتان جالب است که بدانید چیزی که شما قرار است عرضه کنید، جدای از کیفیت و قیمت، مواردی هستند که در گام های بعد از ساخت و طراحی یک سایت شرکتی حرفه ای تاثیرگذار خواهند بود.

البته این را نگفتم که خیال کنید هر کس هر کالای بنجل و فیکی را می تواند در راحترین و بی دردسرترین حالت ممکن بفروش برساند. بلکه هدف من این بود که به شما کمک کنم تا تصویر درستی از مسیر پیش روی خود داشته باشید، زیرا باید برای رسیدن به هدف خود اولیت ها را رعایت کنید.

شما می خواهید یک تجارت پرسود را شروع کنید، درست است؟ پس اولیت اول شما باید یک طراحی سایت شرکتی پرقدرت و تاثیر گذار باشد.

سایت شرکتی چه کمکی می‌تواند به کسب و کارتان بکند؟

مهم نیست که شما یک شرکت کوچک پخش گل دارید یا شرکت چند ملیتی مانند مایکروسافت، زیرا همیشه ارائه تصویر حرفه ای مثبت بخش بزرگی از بازی است. اگر سایت شرکتی به درستی طراحی بهینه سازی و اداره شود، می تواند همان تاثیر مثبت از بیزینس و کسب و کار شما باشد.

بیایید برای چند ثانیه دو نمونه ذکر شده را با هم مقایسه کنیم: تجارت پخش کننده گل و مایکروسافت از مدل های بازاریابی متفاوت و بسیار متضادی استفاده می‌کنند. شرکت پخش گل می تواند یک گروه خانوادگی باشد که کالایی را برای مشتریان منطقه خود عرضه می‌کند. از طرف دیگر مایکروسافت یک بیزینس عظیم است که در عرصه جهانی رقابت می‌کند و محصولات بسیار متنوعی را طراحی و به بازار ارائه می‌دهد.

هر کدام از این دو مدل تجارت یک هدف دارند، حتما نیازی نیست که ما یک کسب و کار عظیم مثل مایکروسافت باشیم، زیرا نیازهای مردم آنقدر زیاد است که ما می‌توانیم هر چیزی را در اینترنت به فروش برسانیم.

پس فرقی ندارد یک شرکت کوچک خانوادگی برای فروش گل داشته باشیم یا یک تجارت گسترده و جهانی.

داشتن یک سایت شرکتی حرفه ای که متناسب با هدف برند برنامه‌ریزی و طراحی شده باشد، می‌تواند به تقویت نام تجاری شما در محل، منطقه و دنیا کمک کند. (طراحی سایت شرکتی چیست ؟  طراحی سایت حرفه ای چگونه است؟ پنتازوم می گوید.)

 

خانوم و آقایی که در حال کار با سیستم در یک شرکت هستند و خدمات پشتیبانی و مشاوره ارائه می دهند

 برای داشتن یک سایت شرکتی خوب از چه سیستم تولید محتوایی استفاده شود؟

دو راه وجود دارد که شما سایت شرکتی خود را با آن ایجاد کنید:

1.طراحی سایت با استفاده از زبان های برنامه نویسی و کد نویسی از ابتدا

2.طراحی سایت شرکتی به وسیله سیستم های مدیریت محتوا

 برای طراحی سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی و کد نویسی ما نیاز به زمان و هزینه بیشتری داریم. ( قصد نداریم در این مقاله به آن بپردازیم.)

اما در آن طرف ماجرا cms ها هستند که به سیستم مدیریت محتوا نیز شهرت دارند. سیستم های تولید محتوای متنوع و زیادی داریم که می‌توانیم با کمک گرفتن از آنها یک سایت تجاری طراحی کنیم.

 اما در این نوشتار قصد داریم پرکاربردترین سیستم مدیریت محتوا را به شما معرفی کنیم و عملکرد آن را شرح دهیم.

 

طراحی سایت شرکتی باوردپرس

پلتفرم وردپرس یک سیستم کاملا رایگان است. (البته تا زمانی که نخواهید از طریق طراحان سایت آن را شخصی سازی کنید)

این پلتفرم با استفاده از زبان پرطرفدار php طراحی شده است. وردپرس به دلیل راحتی کار و رعایت استانداردهای دنیا، به یک سیستم مدیریت محتوای محبوب تبدیل شده است. وردپرس طوری ایجاد شده است که یک توسعه دهنده سایت به راحتی می‌تواند متناسب با سایتی که قرار است طراحی کند، جزئیات آن را تغییر دهد.

 وقتی قصد دارید یک وبلاگ معمولی راه اندازی کنید که به عنوان مرجع دل نوشته ها، کارهای دانشجویی یا رزومه کاری از آن استفاده کنید، می توانید از این سیستم مدیریت محتوا و قالب های رایگان آن بهره ببرید.

 تا زمانی که نمی خواهید از وبسایت خود کسب درآمد کنید، چندان فرقی ندارد که از کدام قالب رایگان سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید. اما برای طراحی سایتی که مکان درآمدزایی شما محسوب می شود، (مانند ساخت یک سایت تجاری)  شما نیاز به توسعه و شخصی سازی وردپرس خواهید داشت.

 در این موقع شما دو راه پیش رو دارید که به وسیله سیستم تولید محتوای وردپرس وب سایت خود را راه اندازی کنید: اول اینکه خودتان دست به کار شوید و راه و چاه کار را بیاموزید و یک وب سایت تجاری راه اندازی کنید. (اگر وقت و زمان زیادی دارید تا تمام فوت و فن آن را یاد بگیرید پیشنهاد منصفانه ای خواهد بود.)

 دوم اینکه از طراح سایت یا توسعه دهنده بخواهید که متناسب با برند و فعالیت شرکت سایت شما را شخصی سازی کنند.

استفاده از طراحی که بتواند به بهترین شکل ویژگی‌های یک سایت شرکتی خوب را پیاده سازی کند، می تواند به رشد و توسعه کسب و کارتان در زمان کوتاهی کمک کند. (برای پروژه های خود از مشاوران خبره و قابل اعتماد استفاده کنید.دریافت مشاوره کسب و کار)

 

ویژگی های طراحی سایت شرکتی

یکی دیگر از مواردی که به ما کمک می کند تا بهتر درک کنیم طراحی سایت شرکتی چیست، شناخت ویژگی های این مدل از طراحی سایت است.

این مردم هستند که تعیین می‌کنند چه وب سایتی را دوست دارند. برای اینکه بتوانید دل کاربران را به دست بیاورید، باید مطابق با ذائقه آنها سایت خود را طراحی کنید. موارد زیادی وجود دارند که به شما در طراحی و اجرای یک سایت شرکتی جذاب و همه پسند کمک می‌کنند.

به طور کلی یک سایت شرکتی باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

1- طراحی صفحات اختصاصی

هر کسب و کاری منحصر به فرد است و به چیزی متفاوت نیاز دارد. صفحات مختلفی که در سایت شرکتی هستند نیز هرکدام یک وظیفه خاص را اجرایی می‌کنند. همه این صفحات در نهایت باید به بهترین شکل کاربر را ترغیب به عمل و تبدیل به مشتری کنند.

 برای اینکه هر صفحه سایت تجاری بهترین عملکرد را داشته باشد، باید از یک طراحی اختصاصی بهره مند باشد.

 

انواع صفحات اختصاصی

  • صفحه اصلی:  بیشتر مردم از ابتدا این صفحه را مشاهده می کنند. به همین علت محتوای این صفحه باید به اندازه کافی جذاب باشد، تا در عرض چند ثانیه توجه مخاطب را به خود جلب کند.
  • صفحه درباره ما: اغلب کاربران می خواهند درباره افرادی که در شرکت کار می‌کند اطلاعات کسب کنند. صفحه درباره ما معمولاً یکی از پر بازدید ترین صفحات سایت است. این صفحه باید خلاصه‌ای از آنچه باشد که شما هستید. همچنین تاریخچه شرکت و خدماتی که ارائه می‌دهید، باید جزیی از این صفحه باشد. 
  • صفحه سوالات متداول: این صفحه همانطور که از نامش پیداست برای پاسخ به متداول ترین سوالاتی است که از شما پرسیده می شود. با پاسخ به پرسشهای پرتکرار در این صفحه آنچه را که کاربران نیاز دارند بدانند، در اختیارشان قرار دهید.

 جواب سوالات باید شبهات کار شما را برطرف کنند، به همین علت باید برای هر سوال پاسخ صادقانه ای در نظر بگیرید. پاسخ هایی که شما می دهید باید منجر به یک اقدام برای عمل و تماس باشد. جواب سوالات متداول، باید مشتریان را ترغیب کنند که قدم بعدی را بردارند و آنچه می فروشید را خریداری کنند.

 

فردی در حال مشاوره و تبلیغ یک سایت شرکتی می باشد

2- طراحی صفحات تماس با ما

در صفحه تماس با ما می‌توانید جزئیات مربوط به خدماتی که ارائه می‌دهید را به صورت خلاصه بیان کنید. در ادامه با ارائه یک مسیر مشخص برای دریافت خدمات و محصولات تان یک راه ارتباطی ایجاد کنید.

صفحه تماس با ما باید گزینه‌های متعددی برای ارتباط گیری مخاطبان با شرکت شما داشته باشد، به همین دلیل نباید به یک راه بسنده کنید.

 به عنوان مثال، گروهی از افراد هستند که ایمیل را بهترین راه ارتباطی با فروشنده کالا و خدمات خود می‌دانند. آدرس ایمیل را طوری طراحی کنید که کاربران بتوانند با یک کلیک بر روی آن به باکس ایمیل خود بروند و از آنجا در عرض چند دقیقه پیام خود را برای شما ارسال کنند.

 3-شبکه های اجتماعی

 شرکت‌ها می‌توانند از تاثیر شبکه های اجتماعی برای ایجاد آگاهی از برند، فروش موجودی و افزایش جذب مشتری استفاده کنند. شبکه‌های اجتماعی مختلفی وجود دارند که هر کدام بسته به کار کردی که دارد می‌تواند برای شرکت شما مفید باشد.

 توییتر، فیس‌بوک، لینکدین، اینستاگرام، یوتویوب و … همگی می‌توانند منعکس کننده صدای برند شما در موقعیتی خاص باشند. از قرار دادن آدرس شبکه اجتماعی خود در صفحات سایت غافل نباشید. 

 4- روانشناسی رنگ ها و جذابیت‌های بصری

رنگ‌ها می‌توانند همه چیز را با شکوه جلوه دهند و تجربه های بصری را برای بینندگان تقویت کنند. مردم وقتی با یک اثر هنری روبرو می‌شوند از دیدن آن لذت می‌برند، زیرا این نماها از نظر بصری مورد توجه چشم قرار می‌گیرند. به همین دلیل یک هنرمند طراحی وب سایت با استفاده از حالت های رنگی خاص یا سایه های مختلف می‌تواند طرحی را اجرا کند که نشان از مهارت بالای آن در جذب نگاه‌ها به سمت خود باشد.

 اگر بتوانید در انتخاب رنگ ها برای طراحی یک وب سایت به درستی استفاده کنید، می‌توانید در احساسات کاربران خود تاثیر زیادی بگذارید و بینندگان را مایل به دیدن اطلاعات بیشتر کنید.

 5- اشتراک گذاری ویدئو

یکی دیگر از ویژگی‌های  که سایت های شرکتی باید داشته باشند، امکان به اشتراک گذاری ویدئو در صفحات سایت است. گاهی نیاز است که با استفاده از فیلم‌ها با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، زیرا برخی از افراد دیدن فیلم را به خواندن یک متن ترجیح می دهند. به همین علت امکان اشتراک گذاری ویدئو در سایت می تواند یک پوئن مثبت برای تجارت شما باشد.

 6- ساخت فرم های اختصاصی

یک وب سایت تجاری حرفه ای برای بهبود فعالیت خود و نشان دادن عملکرد مثبت از فرم های مختلفی در سایت خود استفاده می‌کند.

 با توجه به کارکرد شرکت، نیاز است که فرهم ها حالتی اختصاصی داشته باشند.

 موارد زیر از جمله فرم های اختصاصی هستند که می توانند عملکرد سایت شرکتی شما را بالا ببرند:

  • فرمهای نظرسنجی شخصی و سازمانی
  • فرم دریافت اطلاعات کاربران
  • فرم سفارش گیری مشتریان
  • فرم های جمع آوری اطلاعات و آنالیز داده های بازار
  •  فرم ثبت نام ویژه در سایت برای بهره‌مندی از امکانات خاص

 

رضایت و خشنودی افراد از کسب کار خود از یک سایت شرکتی موفق

هزینه طراحی سایت شرکتی

هزینه طراحی سایت شرکتی در سایت های مختلف متفاوت است. امکانات یک وب سایت تجاری با وب سایت شرکتی دیگر نیز می تواند متفاوت باشد. به همین علت شاید بودجه‌ای که برای طراحی یک سایت مناسب است، برای سایت دیگری کامل نباشد. اما به طور متوسط هزینه طراحی سایت شرکتی که امکانات متناسب با نیازهای برند را در بر میگیرد، از دو میلیون تومان به بالا خواهد بود.

 

 

در این مقاله به بررسی اینکه طراحی سایت شرکتی چیست ، به طور کامل پرداختیم. تیم پنتازوم با طراحی منحصر به فرد، با تجربه کاربری قدرتمند، وب سایت شرکتی شما را بالاتر از سایر رقبا قرار می‌دهد. وبسایت شما توسط تیمی با تجربه، طراحی، برندسازی و بازاریابی خواهد شد. برای ایجاد یک تجربه فراموش نشدنی از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.09223896531

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید