تولید محتوا : چیست؟! چطور باعث افزایش فروش می شود؟!

تصویر ندارد

چرا تولید محتوا می تواند به افزایش فروش کمک کند؟! اصولا تولید محتوا چیست؟ شاید اولین موضوعی که با شنیدن کلمه ی محتوا به ذهن شما برسد، نوشتن یک مقاله، ترجمه ی یک متن و یا تایپ یک صفحه درباره ی یک موضوع خاص باشد!

اما در واقع مهم ترین کاری که در تولید محتوا انجام می دهید، ایجاد یک ارتباط است.

این ارتباط می تواند به شکل های مختلفی ایجاد شود. پادکست، اینفوگرافی، طراحی انواع تصاویر، تولید یک موشن گرافی یا ویدئو همه انواع مختلفی از محتوا هستند. البته محتوا همیشه هم در قالب موارد منتشر شده در یک سایت یا مجله ی الکترونیکی نیست. از نمونه های اولیه ی محتوا می توانیم این موارد را نام ببریم:

  1. انواع کاتالوگ ها
  2. انواع مجلات چاپی
  3. انواع بیلبورد ها و فلایر ها
  4. تراکت ها و پوستر ها

در ادامه این مقاله از پنتازوم به انواع تولید محتوا، توضیح درباره ی هر کدام از انواع تولید محتوا ، سوالات متداول و هزینه هایی که باید به عنوان یک صاحب سایت بپردازید صحبت می کنیم.  😊👌👌

انواع تولید محتوا

همانطور که گفتیم، تولید محتوا انواع مختلفی دارد. اما برای نگهداری و توسعه ی یک کسب و کار در فضای مجازی ما به چه نوعی از محتوا نیاز داریم؟ اصلا انواع این محتواها چطور تهیه می شوند؟ تولید محتوای ارزشمند باعث می شود گوگل صفحات سایت شما را ارزش گذاری کند. در جستجو های گوگل نمایش داده شوید و چه چیزی بهتر از این است که مشتری خودش شما را پیدا کند؟! تولید محتوا خوب این امکان را به شما می دهد.

تولید محتوای متنی

 از این نوع محتوا در تولید مقاله های سایت ها، نوشتن توضیحات محصول، تولید کپشن های اینستاگرام و خلاصه هر جایی که نیاز به نوشتن باشد استفاده می شود. معمولا این نوع محتوا با ترکیب محتواهای دیگر به خصوص عکس ها، اینفوگرافی ها و.. جذابیت لازم برای جذب مخاطب شما را خواهند داشت. ضمن این که نحوه ی ارائه ی این نوع محتوا هم مهم است! این تصویر زیر که از محتوای آموزشی پنتازوم انتخاب  کردیم را ببینید!

و آن را با این محتوا که باز هم فقط از همان متن در آن استفاده شده است مقایسه کنید! کدام را میخوانید!؟👇👇👇👇

تولید محتوا

در تولید محتوا متنی باید به این موارد توجه کنیم:  رعایت خوانایی، انتخاب فونت درشت و خوانا، رنگی کردن متن، تیتربندی مناسب. در صورت عدم رعایت این نکات محتوایی که تولید می کنیم قابلیت ایجاد ارتباط با مخاطبین را نخواهد داشت! و چه فایده؟! محتوا را تولید می کنیم تا دیده و خوانده بشویم! همه ی ما عاشق دیده شدن هستیم!

 

آیا من هم می توانم یک تولید کننده ی محتوا باشم؟!

بله! با آموزش می توانید یک تولید کننده ی محتوا باشید و یا اگر صاحب یک سایت هستید، خودتان برای سایت تولید محتوا کنید. برای شرکت در دوره های آموزشی پنتازوم با ما در تماس باشید.

چطور محتوای استاندارد تهیه کنم؟

اول توجه کنید که این محتوا را برای کجا تولید می کنید؟ وبسایت؟ اینستاگرام؟ یک شبکه ی اجتماعی دیگر؟ توجه داشته باشید هر یک از این موارد استاندارد متفاوت است!

چطور سفارش تولید محتوای خود را در پنتازوم ثبت کنم؟

با ما تماس بگیرید یا در واتس آپ یا تلگرام پیام بدهید. اول پروژه شما را بررسی می کنیم. سپس هزینه و مدت زمان انجام را اعلام می کنیم. 

تولید محتوای پادکست

منظور ما از پادکست، محتوای صوتی است. شاید شما هم به شنیدن داستان های صوتی علاقه مند باشید. شاید هم آموزش های مختلفی که سایت های مختلف در قالب توضیحات شفاهی به صورت یک فایل ضبط شده تولید کرده اند، دیده (شنیده ) باشید. :)) . منظور ما از پادکست همین فایل های صوتی هستند که می توانند شامل هر موضوعی باشند. 

استفاده از محتوای صوتی می تواند ارتباطی را که می خواهید، راحت تر بسازد. هم چنین استفاده از این محتوا در سایت باعث می شود نرخ ماندگاری در سایت افزایش پیدا کند و این در نهایت یعنی بیشتر دیده شدن!

با یک صدای دلنشین و محتوای جذاب و حرفه ای، پادکست ها از دلنشین ترین انواع محتوا هستند که خیلی هم کارآمد هستند. 

تولید محتوای گرافیکی

بنرهای سایت. عکس نوشته ها. همه ی تصاویر اینفوگرافی، پروموشن های تبلیغی که به شکل گرافیکی تهیه می شوند، همه و همه از این دسته هستند. برای درج تبلیغات خود در کانال ها و صفحات اینستاگرام، نیاز به طراحی گرافیک دارید!

هر محتوای خوب از مجموعه ای از عکس ها، نوشته های متنی و طراحی گرافیک های عالی تشکیل شده است.

با این نوع از محتوا می توانید به خوبی با مشتریان خود ارتباط ایجاد کنید. ارزش یک عکس برابر هزاران خط نوشته است!

موشن گرافی

 نوعی ویدئو که در آن از تصاویر متحرک استفاده می شود. تولید موشن گرافیک نیاز به دوربین، نور، فیلمبرداری، بازیگر و … ندارد. بلکه با استفاده از رنگ های جذاب، تصاویر گرافیکی متنوع و خلق افکت هایی که می توانند به راحتی مخاطب را به خود جذب کنند ایجاد می شوند. (برای توضیحات بیشتر مراجعه کنید به مقاله موشن گرافی چیست؟! ) :))

استانداردهای تولید محتوا

نکته مهم دیگر استانداردهای است که هر مکانی در فضای مجازی برای محتوا دارد.

برای تولید محتوای سایت باید اصول سئو در تولید محتوا را رعایت کنید. سئو به زبان ساده یعنی محتوا را باب میل موتورهای جستجو تهیه کنید!

سئو در عین این که اصول پیچیده و تخصصی دارد، مفهوم ساده ای دارد! گوگل دوست مشتری شماست. همیشه میخواهد اطمینان داشته باشد، بهترین نتیجه را نمایش می دهد. بنابراین یک سری اصول و قواعد دارد که برای دیده شدن باید آن ها را رعایت کنیم.

این یعنی تسلط تولید کننده محتوای سایت تنها به اصول نگارش کافی نیست! طراحی و تولید یک محتوای حرفه ای به ما کمک می کند که برنده باشیم!

تنها در صورت رعایت قوانین گوگل در نتایج جستجو نمایش داده می شوید.

سوال : ممکن است چند مثال از استاندارهای محتوا بزنید؟

نمونه استاندارها در سایت : اگر قرار است برای سایت تولید محتوا کنید فقط روان نوشتن کافی نیست. باید استانداردهای های سئو در نشر و آماده سازی یک محتوا را رعایت کنید. این استاندارها شامل انتخاب عنوان خوب، استفاده درست از کلمات کلیدی در مقاله، درج تصاویر مرتبط، پرکردن متا مربوط به تصاویر، درج مناسب محتوای تایتل ها و .. است. 

نمونه استاندارد در اینستاگرام : اگر قرار است یک ویدئو در اینستاگرام برای مخاطب به نمایش بگذارید باید مطابق استاندارهای اینستاگرام این ویدئو را بسازید. منظور از استاندارها به طور مثال سایز مناسب است. بهترین ابعاد برای نمایش محتوا در اینستاگرام به صورت مربعی است. البته این که برای کدام بخش از اینستاگرام محتوا درج می کنید هم در سایز اهمیت دارد. اگر نیاز به اطلاعات کامل در خصوص سایز مناسب پست در اینستاگرام دارید یک مطلب کامل و جدا برای شما تهیه کردیم.

خدمات تولید محتوا پنتازوم

چه مواردی را ارائه می دهیم؟

پنتازوم تمامی مواردی که در بخش انواع تولید محتوا برای شما توضیح دادیم را تولید می کند. 

به چه کسب و کار هایی خدمات ارائه می دهیم؟

شما در چه رشته ای فعالیت دارید؟ در هر زمینه ای که تخصص داشته باشید، در کنار شما هستیم تا مخاطبانتان را تبدیل به مشتری کنیم. با ما در تماس باشید!

 

هزینه تولید محتوا سایت چقدر است؟

هزینه تولید محتوا برای سایت بستگی به کیفیت محتوا، موضوع محتوا و تعداد کلمه استفاده شده در آن دارد. هم چنین هزینه تولید محتوا به صورت سئو شده و با نظارت یک مدیر سئو نسبت به حالت معمولی متفاوت است.
تولید محتوا فقط ترجمه یک متن یا درج یک مقاله در سایت نیست. تهیه ویدئوهای آموزشی جذاب در مورد محصول، طراحی اینفوگرافی های زیبا و کاربردی ، تهیه پادکست ها و سعی در ایجاد ارتباط با مخاطب تنها راه افزایش بیشتر فروش محصول یا خدمات شماست! پس تنها به محتوای متنی تکیه نکنید!

برچسب‌ها:
دیدگاه‌ها
  • دیدگاهی فرستاده نشده است
  • دیدگاه خودتان را بنویسید

شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید
درخواست تماس شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما جهت راهنمایی تماس بگیرند
logo-samandehi

مفتخریم به شفافیت در ارایه خدمات به شما

logo-samandehi
اطلاعات بیشتر