پشتیبانی سایت
Rate this post

پس از طراحی سایت، آیا کار من تمام شده است؟ چه موارد دیگری باید در نظر بگیریم؟ پشتیبانی سایت چیست و چرا به من کمک می کند؟ چه شرکت هایی خدمات پشتیبانی از سایت را ارائه می کنند؟ پشتیبانی از سایت یکی از خدماتی است که واقعا شوخی بردار نیست! شما نیاز به تیم حرفه ای و پاسخگو برای پشتیبانی از سایت خود دارید. بنابراین اولین توصیه پنتازوم به شما در دریافت خدمات پشتیبانی سایت بررسی سابقه و نحوه پاسخگویی آن مجموعه است.  در گام بعدی شما باید انتخاب کنید دقیقا چه خدماتی در پشتیبانی سایت نیاز دارید ؟ آیا نیاز به آموزش پرسنل شما نیز هست؟ آیا نیاز به برگزاری جلسات (آنلاین /حضوری) برای توضیح یا پشتیبانی از شما هست؟ آیا منظور از پشتیبانی سایت تنها موارد فنی مربوط به سایت است و یا شامل پشتیبانی تولید محتوا نیز می شود؟

خدمات مرتبط: پشتیبانی سایت وردپرس

هزینه های پشتیبانی از وبسایت چقدر است؟! و اصولا چه بخش هایی دارد؟!

هزینه پشتیبانی سایت به چهار بخش تقسیم می شود:

اول مربوط به بخش فنی شما در برنامه نویسی، درستی عملکرد صفحات، درستی پرداخت آنلاین، درستی ارسال اطلاعات از فرم ها یا کلیه مواردی است که شما سایت را برای ارائه خدمات به مردم ارائه می دهد. شرکت های طراحی سایت به صورت معمول این پشتیبانی را تا یک سال پس از تحویل سیستم سایت به شما به صورت رایگان انجام می دهند و پس از آن با دریافت هزینه هایی معمولا 20% کل هزینه پروژه به صورت سالیانه آن را پشتیبانی می کنند.

دوم مربوط به هزینه های هاست یا سرور شما است. در توضیح این بخش باید عنوان کنیم درست مانند فضای که در یک محیط فیزیکی برای مغازه یا انبار خود نیاز دارید در فضای مجازی نیز باید مکانی وجود داشته باشد که اطلاعات، صفحات، تصاویر یا کلیه اطلاعات مربوط به سایت شما را نگهداری کند. شرکت های ارائه کننده این خدمات در ازای دریافت مبلغی به صورت ماهیانه این فضا را در اختیار شما قرار می دهند. اکیدا پیشنهاد می شود در صورتی که بار اول است از شرکتی این خدمات را خریداری می کنید، به صورت ناگهان برای یکسال پرداخت نکنید و به صورت آزمایشی با پرداخت یکماه شروع کنید.

سوم مربوط به هزینه شارژ دامنه اینترنتی شما است. در بحث مالکیت در فضای مجازی برای شما گفتیم که این هزینه به صورت یکساله، پنجساله یا ده ساله از شما دریافت می شود و شما می توانید از مراکز معتبر دامنه ای را که تا به حال ثبت نشده است، خریداری کنید. حتما به پیام های هشدار این مراکز در تمدید پرداخت توجه کنید. در غیر این صورت ممکن است برای همیشه دامنه ثبت شده تان را از دست بدهید.

چهارم مربوط به هزینه های به روز رسانی سایت است. این بخش در واقع مربوط به پشتیبانی از محتوای وبسایت شماست. ایجاد محتوای مناسب و مرتبط، پاسخ گویی به کامنت های مشتریان و درج اخبار باعث می شود کسب و کار شما پویا باشد و در ارزش دهی گوگل به سایت شما قطعا یک پارامتر خیلی موثر است.

یک وبسایت کاربردی به جهت اطلاع رسانی ، معرفی و فروش محصولات ، تعامل با کاربران برای اعلام اخبار و رویدادها مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین درج محتوای مفید و اقدام به طراحی یک برنامه بازاریابی محتوا نقش اساسی در موفقیت کسب و کار شما خواهد داشت.

برای انتخاب تیم پشتیبانی سایت باید به چه مواردی توجه کنیم؟!

بی شک کیفیت خدمات و پاسخگویی اولین موردی است که در انتخاب تیم ارائه خدمات سایت باید به آن توجه کنید. دیگر موارد مهم در این زمینه شامل:

1- بالا بودن سایت

2- دریافت ترافیک روزانه برای سایت

3- بهبود سرعت سایت

4- آنالیز رقبا برای خدمات پشتیبانی سئو

5- انجام خدمات طراحی و گرافیک

می گردد.

مرتبط بخوانید: مشاوره کسب و کار در پنتازوم

در صورتی که شما نیاز به پشتیبانی تخصصی در مورد سایتتان داشته باشید، تیم پشتیبانی پنتازوم می تواند به شما کمک کند. در صورتی که به این خدمات نیاز داشته باشید می توانید از مشاوره رایگان ما در تلگرام استفاده کنید و یا از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید. آرزومند موفقیت شما در کسب و کارتان هستیم. شماره پشتیبانی : 09223896531

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید