طراحی سایت فروشگاهی
Rate this post

هدف از طراحی سایت فروشگاهی چیست؟ هدف از طراحی سایت فروشگاهی، فروش محصلات با صرف وقت کم و بالا بردن آسایش و رفاه مردم می باشد. در طراحی سایت فروشگاهی باید نکاتی جزئی را به خوبی رعایت کنید. در این مطلب از پنتازوم نکاتی را بیان می کنیم که به شما در این راه کمک کنید!

نکاتی که برای شما در این نوع طراحی سایت عنوان می کنیم در عین سادگی بسیار کار آمد هستند و به بالا رفتن فروش محصولات بسیار کمک  می کند.

-نکته شماره یک در طراحی سایت فروشگاهی

گاهی اوقات سرعت اینترنت پایین است و بسیاری از وب سایت ها بالا نمی آیند. نکته ای که طراح باید در نظر بگیرد این است که طراحی سایت فروشگاهی باید به گونه ای باشد که حتی در شرایط کندی اینترنت نیز بالا بیاید.

اهمیت سرعت وب سایتی که طراحی می کنید بسیار بسیار بالا است. سرعت وب سایت در مواردی همچون سئو، جذب کاربر و در نهایت تبدیل کاربر به مشتری نقش بسیار پررنگی دارد.

به عنوان مثال شما در حال جستجو در بین فروشگاه های اینترنتی برای یافتن یک محصول خاص هستید. در ابتدا شما نام محصول مورد نظرتان را در یخش سرچ گوگل وارد می کنید.

گوگل برای شما سایت هایی را نمایش می دهد که در آنها جمله ای که شما سرچ کردید وجود دارد. حال شما از بین 10 سایت اول که در صفحه نخست گوگل می آید، به صلاح دید خود چند سایت را در پنجره جدید باز می کنید تا آنها را بررسی کنید.

به محض آنکه اولین صفحه ای که کلیک کردید لود شود شما وارد آن سایت می شوید و اگر محصول مورد نظر شما را داشته باشد از همان فروشگاه اینترنتی خرید می کنید.

پس این وب سایت یک برنده محسوب می شود. تنها در صورتی به این روند اختلال وارد می شود که محصول مورد نظر شما در آن سایت وجود نداشته باشد، در این صورت است که شما به سراغ سایت های بعدی می روید.

با توجه به مثال بالا مشخص شد که سرعت فروشگاه اینترنتی تا چه اندازه اهمیت دارد. بالاتر بودن سرعت وب سایت حتی 1 ثانیه زودتر از دیگر فروشگاه ها می تواند فروشگاه شما را به یک برنده تبدیل کند.

مرتبط بخوانید : طراحی سایت شرکتی در تهران به همراه خدمات پشتیبانی

-نکته شماره دو در طراحی وبسایت فروش محصول

قطعا در سایت فروشگاهی باید از تصاویر استفاده کنید. اما به کار بردن تصاویر با حجم بالا اصلا مناسب نیست. باید تصاویری که استفاده می کید در عین با کیفیت بودن حجم پایینی داشته باشند.

تصاویر با حجم 10 تا 20 کیلو بایت به سرعت در سایت لود می شوند و همین امر باعث رضایت کاربران از سایت شما می شود.

در صورتی که تصاویر مربوط به محصولات به سرعت لود نشود کاربر با نارضایتی از سایت فروشگاهی شما خارج میشود و سعی می کند سایت بهتری را پیدا و از آن استفاده کند. ترافیک سایت شما به این دلیل به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند.

-نکته شماره سه

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

از عکس های مرتبط و مناسب با محتوا سایت خود استفاده کنید. هرچقدر عکس هایی که شما در وب سایت خود استفاده می کنید ارتباط بیشتری با محتوای سایت داشته باشد، رضایت کاربران از وب سایت بالا تر می رود و همین امر موجب بالاتر رفتن ارزش سایت در گوگل می شود.

– نکته شماره چهار در طراحی سایت فروشگاهی

تا حدودی باید به روانشناسی رنگ ها مسلط باشید. با توجه به نوع محصولی که می فروشید باید از بهترین و مناسب ترین رنگ برای طراحی سایت فروشگاهی خود استفاده کنید. رنگی که استفاده می کنید باید حس اعتماد را در مشتری ایجاد کند.

به طور معمول استفاده از رنگ های گرم سریع تر از بقیه رنگ ها در کاربر اعتماد ایجاد می کند و کاربران بیشتری را به خود جلب می کند. این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ های تند و جیغ نه تنها کاربران را جذب نمی کنند بلکه باعث دفع آنها می شود. پس از آنها هرگز استفاده نکنید.

مرتبط بخوانید : نمونه صفحات اینستاگرام پشتیبانی شده توسط پنتازوم

-نکته شماره پنج

فونتی که در طراحی سایت فروشگاهی استفاده می کنید بسیار مهم است. به این نکته توجه داشته باشید که هر فونت برای بخشی از سایت مناسب است.

به عنوان مثال در هدینگ سایت از فونت serif و برای متن های داخل سایت از فونت sans –serif استفاده کنید.

به چه دلیل باید از این فونت ها استفاده کرد؟ به دلیل آنکه خوانایی این فونت ها بالاتر و برای کاربران جذاب تر است باید از آنها استفاده کرد.

در طراحی سایت فروشگاهی اگر می خواهید حرفه ای عمل کنید از 2 تا 3 فونت متفاوت و خوب برای محتوای درون سایت استفاده کنید، به این شکل متن و محتوا شما خسته کننده نمی شود و برای کاربر جذابیت دارد و چشم نواز است. همچنین باعث می شود کاربر ارتباط خوبی با سایت شما برقرار کند.

-نکته شماره شش

در حد تعادل از تبلیغات استفاده کنید. در طراحی سایت فروشگاهی خود اگر می خواهید از تبلیغات استفاده کنید بهتر به صورت زیرکانه و  هوشیار از آنها استفاده کنید.

در صورتی که در استفاده از تیلیغات زیاده روی کنید به طور چشمگیری بازدید کنندگان سایت افت می کنند. به چه دلیل این اتفاق می افتد؟ شما خودتان را در نظر بگیرید که به دنبال مطلبی هستید و در سایت ها جستجو می کنید. وارد سایتی می شوید که مطالب آن را بخوانید اما به طرز افراتی در سایت تبلیغ وجود دارد و این شما را اذیت می کند در نهایت شما از آن سایت خارج می شوید و دیگر از آن استفاده نمی کنید.

به طور کال باید به این موضوع آگاه باشید که کاربران برای دیدن مطالب وارد سایت می شوند و نه تبلیغات. هرچه تبلیغات بیشتر باشد شما شانس بازدید و  کسب درامد بیشتر را از خود می گیرید.

مرتبط بخوانید : طراحی سایت فروشگاهی در تهران : پنتازوم

-نکته شماره هفت

توصیه ای که به شما می کنیم این است هرگز از تبلیغات پاپ آپ استفاده نکنید. مبلغی که شما برای قرار دادن این قبیل از تبلیغات در سایت دریافت می کنید در مقابل مبلغی که ضرر می کنید ناچیز است.

-نکته شماره هشت

در طراحی سایت فروشگاهی خود از تبلیغات ساده استفاده کنید و نه از تبلیغات چشمک زن با رنگ های جیغ و تند. شاید به نظرتان عجیب بیاید ولی استفاده از بنر های تبلیغاتی ساده بسیار کار آمد تر از دیگر تبلیغات هستند.

تبلیغات ساده نه تنها چشم بازدید کننده را خسته نمی کنند بلکه بهترین بازخورد را ایجاد می کنند.

-نکته شماره نه

در حال حاضر چندین مرورگر وجود دارد که هر فرد با توجه به سلیقه خود و نوع انتظاری که از مرورگر دارد، یکی از آنها را انتخاب می کند. اگر میخواهید سایت فروشگاهی طراحی کنید باید برای همه مرورگر ها آن را طراحی کنید نه تنها برای دو مرورگر خاص.

اگر سایت شما محدودیت داشته باشد کاربران سایت اذیت می شوند و به همین دلیل بازدید سایت افت پیدا می کند.

-نکته شماره ده

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

سایت فروشگاهی باید ریسپانسیو باشد. ریسپانسیو بودن یعنی چه ؟ ریسپانسیو بودن سایت یعنی اینکه شما با هر وسیله اعم از موبایل، تبلت و… وارد سایت شوید،، فرم اصلی سایت تغییر نکند و به همان شکل که در کامپیوتر دیده می شود در وسایل دیگر نیز دیده شود.

خیلی ها برای وب گردی از کامپیوتر استفاده نمی کنند و تنها از موبایل استفاده می کنند، سایت هایی که ریسپانسیو هستند به راحتی کاربران را به خود جلب می کنند.

طبق آخرین اطلاعیه گوگل 51 % از افراد به طور روزانه از طریق موبایل و تبلت به اینترنت متصل می شوند. این آمار انگیزه کافی برای ریسپانسیو کردن سایت به شما می دهد.

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

خدمات مرتبط : مشاوره فروشگاه اینترنتی

-نکته شماره یازده

مخاطبین خود را شناسایی کنید و برای آنها محتوا را در سایت قرار دهید. محتوایی که در سایت قرار می دهید باید به حد کافی برای مخاطبین مفید و جذاب باشد به گونه ای که بتوانند به از آن بهره کافی ببرند.

هرچه محتوای سایت مفیدتر باشد به جذی کاربران بیشتر کمک می کند و بازدید سایت را تا حد بسیار خوبی بالا می برد و همین امر موجب می شود که اعتبار سایت شما در گوگل بالاتر برود.

-نکته شماره دوازده

نرم افزار مناسب برای طراحی سابت فروشگاهی خود استفاده کنید. برای داشتن یک سایت فروشگاهی حرفه ای باید به زبان برنامه نویسی و نرم افزاری که با آن سایت را طراحی می کنید توجه بسیار زیادی کنید.

-نکته شماره سیزده

طرح کلی سایتی که میخواهید طراحی کنید با جزئیات بر روی کاغذ پیاده کنید. همچنین باید پروپوزال دقیق تهیه کنید.

بزرگترین مشکلات طراحان سایت این است که دقیقا نمی دانند که از چه نوع گرافیکی باید برای طراحی سایت خود استفاده کنند. افرادی که در زمینه سئو سایت تخصص دارند با بررسی نوع کسب و کار و در نظر گرفتن توقعات کارفرما میتوانند بهترین پروپوزال را تهیه کنند.

چنانچه کارفرما خواسته دقیقی داشته داشته باشد و پروپوزال خوبی را تهیه کرده باشد، می تواند به راحتی بهترین شرکت و طراح را برای طراحی سایت فروشگاهی خود انتخاب کند.

مرتبط بخوانید : 9 ترفند بازاریابی و فروش برای استارت آپ ها

-نکته شماره چهارده

باید سایت فروشگاهی را به گونه ای طراحی کنید که محصولات به طور جداگانه دسته بندی شوند. این دسته بندی می تواند به شما در زمینه جذب کاربران کمک کند.

هنگامی که کاربر بتواند به راحتی محصول مورد نظر خود را از بین ده ها محصول دیگر پیدا کند قطعا از سایت خوشنود می شود و سعی می کند که برای خرید های بعدی نیز به همان سایت مراجعه کند.

-نکته شماره پانزده

بخش پرداخت الکترونی که از امنیت بالایی برخوردار باشد جز ملزومات طراحی سایت است. هچنین هنگامی که کاربر از سایت خرید می کند باید برای او فاکتور دقیق با جزئیات کامل صادر شود. این کار  اعتبار کسب و کار شما را بالا می برد.

نیاز به طراحی سایت فروشگاهی دارید؟ با پشتیبانی ما تماس بگیرید! شماره مستقیم پشتیبانی : 0922389653

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید