نکات طراحی سایت فروشگاهی
Rate this post

نکات طراحی سایت فروشگاهی : سایت فروشگاهی جایی است که به شما امکان فروش محصولاتتان را به صورت آنلاین می دهد. برای این که بتوانید با این روش فروش داشته باشید، باید سایت فروشگاه اینترنتی شما ویژگی هایی داشته باشد. در این مطلب از پنتازوم قصد داریم که نکات مهم در این زمینه را به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

مهم ترین نکات طراحی سایت فروشگاهی چیست ؟

عوامل مختلفی در طراحی سایت فروشگاهی باید در نظر گرفته شوند. این عوامل را می توان به بخش های فنی، ظاهری، سیستم مدیریت محتوا (CMS) و برخی از ویژگی های خاص تقسیم بندی کرد. تمام این ویژگی ها در کنار هم در نهایت می تواند منجر به ایجاد یک فروشگاه اینترنتی موفق شود که فروش بالایی دارد. بنابراین طراحی سایت مهم ترین مرحله ای است که برای ورود به کسب و کار اینترنتی باید انجام بدهید، پس سعی کنید از افراد حرفه ای کمک بگیرید تا احتمال موفقیت خود را افزایش دهید.

بیایید این نکات را بررسی کنیم :

نکات طراحی سایت فروشگاهی

نکات طراحی سایت فروشگاهی

نکات مربوط به ظاهر سایت فروشگاهی

1. در طراحی وب سایت باید از رنگ های مناسب استفاده کنید. هر یک از رنگ ها تاثیر خاصی بر مخاطب می گذارند بنابراین باید از روانشناسی رنگ ها اطلاع داشته باشید و در طراحی سایت آن ها را مد نظر بگیرد. رنگ ها باید بر اساس نوع کالا و خدماتی که ارائه می کنید انتخاب شوند و البته باعث ایجاد خستگی نشوند.

استفاده از رنگ های گرم باعث ایجاد حس اعتماد در کاربر می شود و بالعکس رنگ های تند و سرد می تواند کاربر را از سایت شما فراری دهد.

2.در طراحی گرافیک سایت باید از تصاویر زیبا استفاده کرد. این تصاویر باید متناسب با کسب و کار شما باشد و همچنین حجم کمی نیز داشته باشد.

3.در طراحی سایت شرکتی، فروشگاهی و … باید نوع و اندازه فونت را در نظر گرفت. از فونت های خوانا استفاده کنید و سایز مناسبی برای آن تنطیم کنید. رنگ فونت ها نیز عامل مهم دیگری است که باید آن را در نظر بگیرید.

4. فاصله استاندارد بین خطوط را رعایت کنید. متنی که در سایت منتشر می شود باید به راحتی خوانده شود. کم بودن فاصله بین خطوط باعث می شود سایت شما درهم ریخته به نظر بیاید و باعث خستگی چشم کاربر هم می شود که او را از ادامه خواندن محتوای شما منصرف می کند.

5. از طرح های ساده استفاده کنید. امروزه در طراحی سایت صنعتی، فروشگاهی، شرکتی و … از طرح های ساده استفاده می شود. پیچیدگی زیاد در طراحی می تواند باعث کاهش فروش شود.

به طور کلی این موضوع را به یاد داشته باشید که طراحی سایت شما از لحاظ ظاهری باید به گونه ای باشد که کاربر با آن احساس راحتی داشته و بتواند به راحتی خرید خود را انجام دهد.

نکات طراحی سایت فروشگاهی : سیستم مدیریت محتوا

6.  نرم افزار مناسب برای طراحی سابت فروشگاهی خود استفاده کنید. برای داشتن یک سایت فروشگاهی حرفه ای باید به زبان برنامه نویسی و نرم افزاری که با آن سایت را طراحی می کنید توجه بسیار زیادی داشته باشید. این مورد بر میزان قیمت طراحی سایت تاثیرگذار است.

7. شما می توانید وب سایت را به صورت اختصاصی طراحی کنید یا از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید. از معروف ترین سیستم ها در این زمینه وردپرس می شود. سیستم های دیگری مانند ووکامرس، جوملا و … نیز وجود دارد.

8. از افزونه های مناسب استفاده کنید. سیستم های مدیریت محتوا دارای پلاگین های مختلفی می باشند که برای کاربردهای مختلفی طراحی شده اند.

نکات فنی طراحی سایت فروشگاهی :

9. صفحه اول مهم ترین بخش یک سایت فروشگاهی است. اولین چیزی که کاربر با مراجعه به وب سایت شما مواجه می شود صفحه اول فروشگاه شما است. با بازدید از این صفحه کاربر تصمیم می گیرد که خرید کند یا نه. در صفحه اول شما باید به کاربر نشان دهید که چرا باید شما را انتخاب کند، آخرین محصولات و مقالات شما کدام ها هستند و ….

10.صفحه فرود طراحی کنید. صفحه فرود صفحه ای است که بازدیدکننده به کاربر تبدیل می شود. معمولا در این صفحه آدرس ایمیل کاربر درخواست می شود. این مورد بهترین روش تبلیغ است.

11.صفحه ثبت نام ایجاد کنید. از نکات طراحی سایت فروشگاهی ایجاد یک صفحه برای ثبت نام کاربران به آسان ترین شیوه ممکن است. از درخواست کردن اطلاعات غیر ضروری در صفحه ثبت نام خودداری کنید چرا که ممکن است باعث منصرف شدن مخاطب از روند ثبت نام شود.

12. سایت فروشگاهی باید صفحه درباره ما داشته باشد. از این صفحه برای به اشتراک گذاری اهداف، سوابق، تجربیات و برنامه های آینده استفاده کنید. همچنین می توانید تصاویر و ویدئوهایی از کسب وکارتان در این قسمت به نمایش بگذارید.

نکات طراحی سایت فروشگاهی

13. صفحه تماس با ما یکی از نکات طراحی سایت فروشگاهی است که باید در نظر گرفته شود. این قسمت را برای به اشتراک گذاری شماره تلفن همراه، شماره تماس ثابت، آدرس دقیق، کد پستی و … در نظر بگیرید.

14.صفحه خدمات از جمله مواردی که باید در طراحی سایت فروشگاهی در نظر گرفته شود. در این قسمت می توانید اطلاعات کاملی از خدماتی که به کاربران ارائه می دهید به اشتراک بگذارید.

15. صفحه پرداخت : این مورد از بخش های مهمی است که باید در سایت فروشگاهی وجود داشته باشد. صفحه پرداخت معمولا به یک درگاه پرداخت اینترنتی متصل می شود تا تراکنش انجام شود. امنیت این صفحه باید بالا باشد تا کاربر بتواند به فروشگاه شما اعتماد کند.

16.صفحه محصول در فروشگاه اینترنتی باید کاربر را به انجام خرید تشویق کند. در این صفحه باید جزئیات محصول را به طور کامل با کاربر به اشتراک بگذارید و به مخاطب بگویید که چرا نیاز به این محصول دارد. مطالب این صفحه باید خوانا باشد و از تصاویر با کیفیت اما کم حجم استفاده شود. از گذاشتن لینک های زیاد در این صفحه باید خودداری کنید چرا که ممکن است باعث پرت شدن حواس کاربر شود و خرید کردن را فراموش کند.

17.از نکات طراحی سایت فروشگاهی ایجاد بخشی برای به اشتراک گذاری مقالات است. در این بخش باید محتواهای مرتبط با کسب و کارتان را به اشتراک بگذارید. محتوا از موثر ترین روش های بازاریابی اینترنتی است که امروزه مورد توجه بسیاری از کسب و کارها قرار گرفته است.

بنابراین شما هم در هر زمینه ای که فعالیت می کنید باید محتوای مناسب برای سایتتان آماده کنید. به هیچ وجه از محتوای کپی شده استفاده نکنید چرا که تاثیر منفی بر سئو سایت شما خواهد شد. شما می توانید از محتوای دیگر بازنویسی کنید اما نباید عین آن را در سایت خود منتشر کنید.

سایر نکات طراحی سایت فروشگاهی

به نکات فنی و ظاهری طراحی سایت فروشگاهی اشاره کردیم.

در این قسمت چند نکته دیگر را بررسی می کنیم که می توان از نظر تجاری برای سایت مفید باشد و باعث افزایش فروش شود.

18. امکان اعمال کوپن تخفیف :

استفاده از کوپن تخفیف می تواند باعث تشویق کاربران به انجام خرید شود. با کمک این ویژگی می توانید به مناسب های مختلف برای برخی محصولات ویژه مثل پرفروش ترین ها، بر اساس دسته بندی و … تخفیف در نظر بگیرید.

19. امکان جمع آوری امتیاز :

می توانید در صورت فعالیت کاربران به آن ها امتیاز بدهید و از آن برای تخفیف، شرکت در قرعه کشی، خرید محصول و … استفاده کنید. این قابلیت باعث می شود تا کاربران به خرید بیشتر و فعالیت در سایت خودتان تشویق کنید. استفاده از این روش ها باعث می شود تا انگیزه کاربران افزایش پیدا کرده و در نتیجه میزان فروش شما نیز افزایش پیدا کند. می توانید از راه های خلاقانه نیز برای تشویق کاربران به فعالیت در سایت تان استفاده کنید. حتی می توانید در این زمینه از کاربران نیز نظرسنجی کنید.

20. امکان دریافت تخفیف توسط کاربران وجود داشته باشد :

می توانید در صورتی که کاربران افرادی را به شما معرفی کنند به آن ها تخفیف بدهید. با این روش می توانید از خود کاربران به عنوان وسیله ای برای تبلیغات استفاده کنید. اعمال تخفیف کاربران را تشویق می کند تا دوستان و آشنایان خود را با شما آشنا کنند و خودشان تخفیف دریافت کنند. این باعث می شود کاربران تخفیف دریافت کرده و شما نیز کاربران جدیدی پیدا کنید.

21.پیشنهادهای لحظه ای به کاربران نمایش دهید.

می توانید بر اساس مواری که کاربر در سایت شما جستجو می کند پیشنهادهایی به او نشان دهید. این باعث می شود تا احتمال فروش را افزایش دهید. در این نوع پیشنهادات که می بایست در صفحه اصلی وب سایت شما و در قسمتی کاملاً واضح نمایش داده شود، شما باید پیشنهادات لحظه ای از محصولات و یا سرویس های خود ارائه دهید. همچنین می توانید محصولات پرفروش، تخفیف دار و … را به بازدیدکنندگان نمایش دهید.

این موارد از جمله نکاتی هستند که در طراحی سایت فروشگاهی باید در نظر بگیرد. می توانید از افرادی که به صورت حرفه ای در زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید تا به شما کمک کنند با موفقیت در دنیای تجارت الکترونیک فعالیت کنید.

اگر قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی دارید می توانید از مشاوره طراحی سایت پنتازوم استفاده کنید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

برای مشاوره رایگان نکات طراحی سایت فروشگاهی و استعلام دقیق قیمت همین الان می توانید با کارشناسان پنتازوم تماس حاصل فرمایید.

شماره مستقیم پشتیبانی :09223896531

حتما بخوانید: طراحی سایت علمی
در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید