با دریافت خدمات سئو سایت فروشگاهی مشتریان سایت شما افزایش پیدا می کند. افزایش فروش سایت فروشگاهی آرزوی هر صاحب کسب و کاری است.دقیقا به همین علت است که بعد از فاز طراحی سایت باید به دنبال سئو اصولی وبسایت باشید و نه فقط درج فله ای محصولات در سایت. خیلی از کارفرماها و صاحبان سایت های فروشگاهی با خود تصور می کنند که در مرحله ای اول درج محصول آن هم به تعداد بالا می تواند به ترافیک سایت کمک کند و سئو وبسایت فروشگاهی و بهینه سازی فروشگاه اینترنتی را به بعد موکول می کنند. این فکر اشتباه است و حتی می تواند به سئو سایت شما آسیب بزند. سئو فروشگاه آنلاین از درج محصولات هم مهم تر است! نه اینکه نباید محصول منتشر شود، بلکه این محصولات باید تحت نظارت مدیر سئو انجام شود. فرض کنید شما فروشگاه اینترنتی لباس دارید. وقتی مشتری در گوگل جستجو میکند: “خرید شلوار پارچه ای زنانه خنک”، اگه سایت شما در صفحه اول گوگل نشان داده شود، شانس فروش محصول را دارید. تخصص ما در پنتازوم همین است.

ما کاری می کنیم محصولات فروشگاه اینترنتی شما در نتیجه جستجو گوگل نشون داده شوند. البته قیمت سئو سایت بستگی به عوامل مختلفی دارد. با دریافت خدمات سئو سایت از یک شرکت حرفه ای روند رشد سایت به خوبی طی می شود.

در این صفحه میخواهیم ببینیم چرا سئو فروشگاه اینترنتی و کلا سئو محصولات و دسته بندی ها اهمیت دارد. اگر نیاز به مشاوره رایگان در مورد خدمات سئو سایت فروشگاهی دارید، شماره خود را در کادر زیر بزنید:

سئو سایت فروشگاهی

خدمات سئو سایت فروشگاهی پنتازوم

از همه این توضیحات بگذریم، توضیح  خدمات سئو و روند انجام کار از همه چیز شیرین تر است! خدمات سئو سایت فروشگاهی پنتازوم با تحلیل و بررسی سایت شما شروع می شود. ما یک چک لیست درست کردیم که زمانی که پروژه سئو داشته باشیم(چه فروشگاهی و چه شرکتی) وبسایت ها را با این چک لیست بررسی می کنیم بعد از بررسی مشخص می شود که چه فعالیت هایی برای سایت نیاز است. در 90% موارد سایت هنوز برای کار محتوا و سئو داخلی آماده نیست. یعنی قبل از شروع یه سری اشکالات فنی وجود دارد که وظیفه سئوکار حرفه ای این است که ابتدا به این مشکلات رسیدگی کند. این مشکلات یا موارد فنی که ممکن است در یک سایت وجود داشته باشند شامل این موارد می شود:

 1. بررسی سرعت سایت
 2. بررسی هاست و کیفیت آن
 3. بررسی ریسپانسیو بود سایت
 4. رفع اررهای 404 که بازدید دارن
 5. بروزرسانی قالب و افزونه ها
 6. پیاده سازی موارد امنیتی
 7. چک کردن ssl
 8. چک کردن تمامی موارد فنی در سایت

در مورد سئو محصولات و روند اجرایی سایت از زمانی که پروژه شروع می شود، روی تولید محتوا و انتشار منظم محصولات نظارت می کنیم.

اولین کاری که در سئو سایت فروشگاهی انجام می دهیم، نظارت به روند اجرایی حال حاضر سایت است. وقتی روال روزمره را درست کردیم باید به بهینه سازی محصولات قبلی بپردازیم.

خدمات سئو سایت فروشگاهی پنتازوم
خدمات سئو سایت فروشگاهی پنتازوم

لینک های پر بازدید باید از وبمستر بررسی شود و با بررسی کلمه های کلیدی که باعث کلیک روی آن لینک شده اند، به بهبود ترافیک سایت کمک می کنیم. بهینه کردن متاتایتل ها و عناوین می تواند تعداد کلیک را بیشتر از دو برابر بهبود بدهد! به تصویر بالا که از وبمستر گوگل گرفته شده است، دقت کنید. تعداد نمایش در گوگل تقریبا تغییری نداشته است اما با بهبود توضیحات متا و عناوین توانسته ایم تقریبا تا دو برابر کلیک ها را افزایش بدهیم!

 

بعد از اینکه فنی و روند اجرایی روزمره را بهبود دادیم و البته همزمان  به سئو محصولات و مقالات پربازده هم رسیدگی کردیم، نوبت به فعالیت روی اجرای تکنیک های سئو خارجی مثل گرفتن بک لینک های با کیفیت و رپورتاژ و … است.

سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی یک سری اصول کلی و جامع دارد. مثل اینکه سایت باید از نظر تکنیکال بدون مشکل بارگزاری شود. (مثلا سایت فروشگاهی باید سریع لود شود، ریسپانسیو باشد و..) ولی سئو سایت فروشگاهی نکات و ترفند های مربوط به خودش را هم دارد. این سایت ها محصول برای فروش دارند. مهم ترین نکته انتخاب درست دسته بندی ها و سئو دسته بندی و محصول است.

وقتی کارفرما می خواهد یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کند و به جای کار اصولی فقط به درج فله ای محصول بپردازد، موفق نمی شود. اعتقاد ما این است که حتی اگر یه سایت فروشگاهی 10  محصول داشته باشد و خیلی خوب روی این محصولات کار کند، بیشتر به نفع سئو سایت است. اگر با این روال جلو بروید،همان ابتدا می توانید اعتماد کاربر را جلب کنید و فروش داشته باشید. هدف همه ما از راه اندازی کسب و کار این است که بفروشیم. پس حداکثر تلاش خود را انجام می دهیم تا بهینه کار کنیم.

شاید عجیب باشد که بدانید خیلی از پروژه های سئو سایت فروشگاهی هم که کار کردیم، کمتر از 10 تا محصول داشتند! مثلا یکی از این سایت ها فقط برنامه رژیم میفروخت. فقط یه محصول. پس کیفیت کار خیلی مهم تر از صرفا کمیت است.

سئو سایت فروشگاهی
سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا بسیار معروف است. به خاطر امکانات بسیار مناسبی که در اختیار سئوکاران قرار می دهد بسیاری از افراد فکر می کنند سئو سایت وردپرس ساده است! وردپرس یکی از سازگار ترین سیستم های مدیریت محتوا برای سئو است اما این به معنی ساده بودن کار نیست! از طرفی افزونه های سئو خیلی فوق العاده مثل یوآست و رنک مث در وردپرس به ما کمک می کنند تا یه تخمینی از کاری که باید برای هر بخش انجام شود، داشته باشیم. مثلا این افزونه ها یه سری راهنمایی در مورد توضیحات متا محصولات، تعداد کاراکتر هر محصول و .. ارائه می دهند.

 نکته اینجاست. چراغ سبز کردن محصول در یوآست یا رنک مث یه فضیلت نیست! قالبا تازه کارها وقتی میخواهند خدمات  سئو محصولات وردپرس ارائه کنند، یکی از افتخاراتشان این است که  چراغ سئو رو سبز کنند!

بارها در آگهی هایی که در این سایت های فریلنسری مثل پونیشا و کارلنسر  و… بررسی کرده این به این موارد برخورده ایم و اصلا عنوان همچنین آگهی هایی را دیده ایم!

 سئوکار باید درک عمیق و تحلیلی داشته باشد نسبت پروژه ای سو. اگه صرفا با اطلاع از تنظیمات یه ابزار که یکی سئوکار میشد، خوب بود! به این ترتیب با اطلاع از چند تنظیم ساده می توانست سایت شما را به صفحه اول گوگل بیاورد و حسابی پولدار میشد. سئو محصولات وردپرس یه کار تخصصی هست که بیشتر از اعمال نکاتی که افزونه سئو به شما ارائه می دهد، نیاز به تخصص دارد. خیلی وقتا خیلی از پارامتر هایی که رنک مث بهش اشاره میکنه اصلا اهمیت نداره و حتی بهتره که بهش توجه نکنین!

مثلا از زمانی که الگوریتم سئو معطوف به در نظر گرفتن مفاهیم به جای تکرار یه کلمه کلیدی شد، تکرار بیش از حد نه تنها تاثیری نداره، بلکه باعث افت رتبه هم میتونه بشه. حالا باز این افزونه ها تاکید به کلمه کلیدی دارن. البته بد هم نیستا! یه مقیاس بهتون میده. ولی نمیشه صرفا روش تکیه کرد. برای سئو محصولات وردپرس این چیزا رو در نظر بگیرین:

 • محتوای خوب و با کیفیت برای محصولات بزنین
 • فرق بین مدل های مختلف محصول رو توضیح بدین
 • برای محصولات ویدئو اختصاصی (که خودتون تهیه کردین) بذارین
 • از سایت های خارجی تخصصی مثل آمازون کمک بگیرین
 • سایت های ایرانی هم حوزه رو تحلیل کنین و ایده بگیرین

سئو محصولات مشابه در فروشگاه اینترنتی

خیلی از مواقع پیش میاد شما محصولاتی دارین که نمیتونین توضیح بیشتری نسبت به اونچه که همه جا هست براشون بزنین! یعنی چطوری مثلا؟ یعنی فرض کنین شما فروشگاه اینترنتی موبایل دارین. خب خیلی از افراد توضیحات محصول رو از سایت های دیگه برمیدارن و دقیقاااا اونا رو تو متن محصول خودشون میزنن. گاهی هم حتی این محتوا رو از سایت های برند مثل دیجی کالا برمیدارن و فکر میکنن خیلی زرنگن! این کارو نکنین به سئو سایت فروشگاهی شما آسیب میزنه.

به جاش دو تا راه حل وجود داره برای محتوای محصولات که بسیار مشابه هستن میتونین استفاده کنین.

 1. محتوایی که از سایت دیگه بر میدارین داخل نقل قول بذارین.
 2. محتوای کپی شده از سایت دیگه رو داخل یه عکس بذارین و به عنوان محتوا محصول بذارین.
آمار ترافیک سایت فروشگاهی
آمار ترافیک سایت فروشگاهی

چرا نیاز به سئو وبسایت فروشگاهی هست؟

شما نیاز به سئو سایت فروشگاهی دارین به این علت که  باید بفروشین. بدون سئو اصلا دیده نمیشین که بگیم حتی شانسی برای فروش دارین. خیلی از افرادی هستن که فروشگاه اینترنتی شون رو اول تو اینستاگرام راه اندازی کردن. یعنی فروشگاه اینترنتی که نمیشه گفت. یه پیج زدن و محصول معرفی کردن. اینستاگرام نیازمندی خودش رو داره. حالا از تبلیغ گرفته تا پست گذاشتن و خلاق بودن و از ترند ها برای افزایش فروش استفاده کردن. ولی وقتی شما سایت میزنین باید برای سئو، نگهداری، پشتیبانی و تولید محتواش هزینه کنین. نمیشه انتظار داشت سایت رو بزنین و بعد همینطوری فروش داشته باشین.

شما نیاز به سئو سایت فروشگاهی دارین چون فقط اینطوریه که میتونین از رقیبتون جلو بیوفتین. حالا اینکه چقدر بخواهین براش بودجه بذارین رو تو بخش بعدی توضیح میدیم.

هزینه خدمات سئو سایت فروشگاهی

یه سری از مشتریا در مورد سئو این دید رو دارن که اکی چند تا محصول منتشر میکنی؟! چند تا مقاله میزنی برای سایتم؟ پس هزینه 3 تا  محصول رو میدم. اگه دیگه محصول هم ندارم فعلا که هزینه ای نیاز نیست! ببنین تولید محتوا یکی از موارد مهم در سئو و اصولا در مورد هزینه خدمات سئو سایت فروشگاهی هست. اما همه چیز که نیست!

سئو سایت فروشگاهی
سئو سایت فروشگاهی

رفع اشکالات فنی اولیه و البته مشکلاتی که در حین کار پیش میاد. بروزرسانی ها، برنامه ریزی برای محتوا، تحلیل پروژه که مهم ترین بخش فعالیت یه سئوکاره، بازبینی روزانه وبمستر و کار روی لینک های پربازدید، بازنویسی محتوا با تیترهایی که اون مطالب ایندکس شده، نظارت به کار انتشار محصولات و فعالیت روی سایت همه و همه بخشی از کار سئو هست. قیمت سئو سایت فروشگاهی هم بستگی به موارد زیادی داره از جمله:

 • حجم وبسایت فروشگاهی و تعداد محصولات
 • سیستم مدیریت محتوا سایت
 • تاریخچه قبلی سایت
 • حجم مشکلات فعلی سایت در بخش فنی

از طرفی  اگه یه شرکت سئو (یا اصلا فریلنسر سئو)  قیمت خیلی پایین داد این نشون میده که دارین راه رو اشتباه میرین! بعضی از اشتباهات که تو سئو سایت فروشگاهی توسط افراد غیر متخصص صورت میگیره، خیلی سخت قابل جبران هست. همین باعث میشه هزینه سئو سایت شما بالاتر بره. یعنی نه تنها باید نفر دیگه ای رو پیدا کنین که اون کارش رو بلد باشه بلکه کار نفر قبلی روی خدمات نفر بعد هم تاثیر میذاره! یعنی ممکنه یه کاری یه تاثیر منفی داشته باشه که هر چقدر هم بعدا نفر متخصص سئو استخدام کنین باز تاثیرش خیلی طول بکشه تا از بین بره.

نمونه کار سئو سایت فروشگاهی

طبیعیه که اگه بخواهین با پنتازوم کار کنین یه سری نمونه کار  سئو سایت فروشگاهی ما رو بررسی کنین. اینجا یه تعداد پروژه که در همین تاریخ فرصت کردیم مرتب کنیم و رو سایت بذاریم، ببینین. اگر هر سوالی داشتین یا نمونه های بیشتر خواستین ببینین، لطفا به ما پیام بدین.

نمونه کار سئو پنتازوم

mokamelhaa.ir

کلمات کلیدی
استروئید خوراکی
دیانابول
ترنبولون
سوستانون

بولدنون

و…

 

نمونه کار سئو پنتازوم

takshoorcarpetco.com

کلمات کلیدی
قالیشویی ارزان
قالیشویی در محل
قالیشویی آریاشهر
قیمت شستن فرش 9 متری

قالیشویی ارزان در جنوب تهران

و…

 

نمونه سئو سایت

carwax.ir

کلمات کلیدی
بهترین مارک پولیش ماشین
پولیش پلاستیک
دیتیلینگ خودرو
بهترین برند سرامیک خودرو

پولیش کوکمی

و…

 

نمونه کار سئو پنتازوم

sanatcarton.ir

کلمات کلیدی
کارتن ارزان
انواع کارتن مقوایی
صنعت کارتن سازی
دستگاه جعبه سازی

طراحی بسته بندی حبوبات

و…

 

نمونه کار سئو عطاری پنتازوم

greenherb.ir

کلمات کلیدی
پودر آب پنیر
ساخت پروتئین وی خانگی
میان وعده کودک
پودر ماکا طلایی

قرص ماکا برای چاقی

و…

 

نمونه کار سئو

parsian-pack.com

کلمات کلیدی
تسمه بسته بندی پت
تسمه بسته بندی
تسمه کش پنوماتیک
تسمه پت

قیمت تسمه بسته بندی

و…

 

نمونه کار سئو پنتازوم

tajhizkhodrosamin.ir

کلمات کلیدی
دیاگ موتور سیکلت
انواع ایسیو های بوش
بهترین شمع برای تیوفایو
چیپ سوئیچ 206

نقشه گیربکس al4

و…

 

نمونه کار سئو پنتازوم

miladcover.com

کلمات کلیدی
نصب روکش صندلی در محل
روکش صندلی مگان
روکش صندلی x55 pro
روکش صندلی تیگو ۸ پرو

روکش صندلی 207

و…

 

سئو محلی برای سایت فروشگاهی

سئو محلی یا همون local seo  روی محل  جغرافیایی و منطقه ای که شما فعالیت میکنین تمرکز داره. گوگل معمولا نتایج جستجو رو بر اساس جایی که کاربر هست نشون میده. این یعنی یه فرصت فوق العاده برای کسب و کارها.

اگه یادتون باشه همین چند سال پیش اگه دنبال یه فروشگاهی تو محل خاصی بودیم، از دوستان و آشنایان می پرسیدیم که البته خیلی وقتا هم شاید موفقیت آمیز نبود. اما دیگه نیازی به این کارا نیست. بر اساس بررسی های ما و دیدن آمار 82% از افراد از جستجوی محلی برای پیدا کردن کسب و کارهای محلی استفاده می کنن.

ما برای مشتریا چیکار می کنیم؟ اول بگم که اکانت پنتازوم لوکال گاید هست یعنی اعتبار خوبی پیش گوگل داره. اینم به خاطر لوکیشن ها و تصاویر زیادی هست که خودمون تو گوگل مپ ثبت کردیم. خب ما میاییم و محل کسب و کار شما رو تو نقشه ثبت میکنیم. گذاشتن نقشه تو بخش تماس با ما هم به سئو محلی خیلی کمک میکنه.

مراحل سئو سایت فروشگاهی

خب طبیعیه که تو هر کاری اگه مراحل حرفه ای رو به ترتیب پیش بریم، نتیجه بهتری میگیریم.  در مورد خیلی کارا مثل سئو سایت فروشگاهی اگه بر طبق مراحل نریم اصلا نتیجه نمیگیریم. چرا؟ بذارین یه مثال بزنم. شما فکر کنین که اومدین و محتوای محصولات رو به خوبی زدین. ویدئو گذاشتین و خلاصه همه جوره سعی کردین هوای مشتری رو تو صفحه محصول داشته باشین، بعد اگه سایت سرعت لود خوبی نداشته باشه چی؟

اگر کیفیت هاست خوب نباشه و آپتایم پایین باشه چی؟

اگه صفحاتی که محتوای خوبی دارن تو موبایل درست نشون داده نشن (موبایل فرندلی نباشن) چی؟

یه فایل درست کردیم که مراحل سئو سایت رو رایگان براتون توضیح دادیم. برای دانلود فایل مراحل سئو سایت کلیک کنین!

دانلود رایگان چک لیست سئو سایت

و در نهایت؟ سئو سایت فروشگاهی تون رو بدین پنتازوم انجام بده. از این رک تر نمیتونستیم بازاریابی کنیم دیگه. 🙂