راه اندازی وب سایت شخصی
Rate this post

وب سایت شخصی به معرفی شما کمک می کند!  شاید شما به دنبال برندسازی شخصی و یا معرفی کسب و کارتان با اسم خودتان باشید.  پنتازوم در این مطلب سعی کرده است که اطلاعات مفیدی در خصوص راه اندازی وب سایت شخصی در اختیار شما قرار دهد.

در صورتی که تمایل دارید یک وب سایت شخصی راه اندازی کنید با ما همراه باشید!

 منظور از وب سایت شخصی چیست؟

راه اندازی وب سایت شخصی به این معنی نیست که شما به صورت شخصی سایتی را راه اندازی کنید و در آن محصولات و یا کارهای هنری خود را به فروش بگذارید، چراکه در این صورت سایت شما یک وب سایت شخصی نیست بلکه یک سایت تجاری به شمار می آید.

وبسایت شخصی به نوعی از وبسایت ها گفته می شود که در آن، فرد سعی دارد که با افراد دیگر ارتباط مفید برقرار کند و اطلاعات و موضوعاتی را به اشتراک بگذارد.

ویژگی راه اندازی وب سایت های شخصی چیست؟

در طراحی سایت شخصی ابتدا باید در نظر بگیرید که چه کاربردی قرار است داشته باشد؟ چه نوع استفاده ای قرار است از وبسایتتان کنید؟ با در نظر گرفتن اینچنین موارد شما باید شروع به کار کنید.

طراحی سایت شخصی باید به گونه ای انجام شود که در آن زمینه ای که قرار است فعالیت کنید به راحتی بتواند پاسخگوی نیاز کاربران شود.

در صورتی که سایت شما نتواند به طور جامع و کامل نیاز کاربران را پاسخگو باشد، کاربر بعد از یک با بازدید از سایت و نگرفتن نتیجه مناسب، سایت را ترک میکند به همین صورت تعداد کاربران سایت شما ریزش پیدا میکند و این اصلا به نفع شما نیست!

راه اندازی وب سایت شخصی

راه اندازی وب سایت شخصی

نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت کنید این است که استفاده از تبلت و موبایل بسیار زیاد در بین مردم رواج پیدا کرده است و شاید درصد کمتری از مردم برای وب گردی و جستجو های خود به سراغ کامپیوتر می روند.

طبق آماری که از طرف گوگل منتشر شده است، حدود 50 درصد از کاربران اینترتی با استفاده از موبایل و تبلت وب گردی می کنند.

حال شما باید از این نکته استفاده کنید و حتما قالب سایت شخصی را به گونه ای طراحی کنید که ظاهر آن در موبایل و تبلت خراب نشود و همانگونه که در کامپیوتر نمایش داده می شود در موبایل و تبلت نیز نمایش داده شود.

به عبارت دیگر سایت شما باید ریسپانسیو باشد.

مرتبط بخوانید : طراحی سایت شرکتی در تهران به همراه خدمات پشتیبانی

در راه اندازی وب  سایت شخصی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

1- میزبان مناسب انتخاب کنید.

برای طراحی سایت شخصی ابتدا لازم است که یک شرکت میزبان معتبر را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که برای سایت شخصی احتیاجی به نام دامنه خیلی خاصی ندارید و می توانید از اسم و یا فامیلی خود استفاده کنید.

در اینترنت یک سری قالب و یا تمپلیت آماده وجود دارید که برای راه ندازی سایت های شخصی بسیار ماسب هستند و شما می توانید از آنها استفاده کنید.

در صورتی که در نظر دارید امکانات بیشتری داشته  باشید، به راحتی میتوانید از نرم افزار های مدیریتی رایگان استفاده کنید.

برخلاف طراحی سایت شرکتی در طراحی سایت شخصی نیاز مبرمی به استفاده از روانشناسی رنگ ها و طرح های گرافیکی خاص نیست. چرا؟ به دلیل آنکه سایت شما یک سایت فروشگاهی نیست که لازم به جذب مشتری باشد.

کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند تنها برای شناخت بیشتر از شما و خواندن یکسری از مطالب به سایت شما مراجعه کرده اند.

ولی مطالب گفته شده به این معنی نیست که شما  اصلا به جذابیت سایت فکر نکنید، بلکه شما هم می توانید جذابیت سایت خود را جهت جذب بیشتر کاربر بالا ببرید ولی حساسیت این کار از سایت فروشگاهی یا شرکتی کمتر است.

مرتبط بخوانید : نمونه صفحات اینستاگرام پشتیبانی شده توسط پنتازوم

2- تولید محتوا سایت شخصی

مرحله دوم و بسیار مهم بعد از انتخاب شرکت میزبان، دامین و راه اندازی وب سایت شخصی، تولید محتوا سایت شخصی میباشد.

تولید محتوا در جذب کاربران بسیار حائز اهمیت می باشد و باید با تمرکز بسیار بالایی این کار را انجام دهید.  تولید محتوا تنها به معنی نوشتن مطالب جالب نیست بلکه شما میتوانید  از یک فیلم و یا تصویر گویا استفاده کنید که شاید تاثیر بسیار بیشتری از نوشته داشته باشد.

نکته ای که باید در استفاده از عکس و فیلم رعایت کنید، حجم فایل است. حجم فیلم یا عکس شما باید به اندازه ای باشد که در سرعت سایت اختلالی ایجاد نکند.

فیلم هایی که به کار می برید میتواند توضیحاتی باشد که شما خودتان آنها را ارائه می دهید به این ترتیب کاربران با تصویر شما آشما می شوند.

خدمات مرتبط : مشاوره کارآفرینی

محققان و متخصصان که در زمینه اینترنت فعالیت دارند معتقدند که افرادی که به یک موضوع مشترک علاقه دارند سعی می کنند در یک وب سایت کنار یکدیگر تشکیل اجتماعی کوچک دهند و در آنجا نظرات خود را آزادانه به اشتراک بگذارند.

برای درک بهتر این مطلب تصور کنید که شما به یک کار خاص علاقه دارید که هیچ یک از افراد دور و برتان به آن موضوع علاقه ندارد به همین دلیل شما شروع می کنید به راه اندازی وب سایت شخصی در سایت خود بخشی را به کار مورد علاقه خود اختصاص می دهید و در آن می تونید دوستان و کسانی که علاقشان شبیه به شماست جذب کنید و به تبادل نظر بپردازید.

مرتبط بخوانید : نمونه کارهای طراحی بنر سایت در پنتازوم

اگر شما در بتوانید به خوبی موضوع را مطرح کنید و بتوانید به گونه قابل قبولی آنرا برای موتور های جستجو گر گوگل بهینه کنید و مداوم مطالب را به روز کنید در مدت کوتاهی می توانید طرفداران و کاربران خاص خود را پیدا کنید و به مرور زمان تعداد آنها بیشتر می شود و نها می توانند با تایید شما هزاران مطلب جدید را در سایت شما قرار دهند.

بنابر مطالی که گفته شد مهمترین اصل در داشتن وب سایت شخصی به روز رسانی مداوم می باشد. هرچه سایت شما به روز تر باشد شما مجیور هستید که اطلاعات مفید تر و جدید تری در اختیار مردم قرار دهید و به این شکل سایت شما جز برترین ها قرار می گیرد و بازدید کنندگان زیادی خواهد داشت.

راه اندازی وب سایت شخصی

راه اندازی وب سایت شخصی

شما خودتان را در نظر بگیرید که اگر امروز در وب به دنبال موضوعی هستید و مطلب مورد نظرتان را در یک سایت خوب پیدا می کنید قطعا فردا هم برای خواندن مطالب آن سایت به آن مراجعه خواهید کرد. حال اگر ببینید در چند روز متوالی که به آن سایت مراجعه می کنید و آن هیچ مطلب جدیدی ندارد دیگر به بازدید از آن سایت علاقه ندارید.

اگر دقت کرده باشید سایت های خبری بازدید بسیار بالایی دارند به دلیل آنکه مطالب آنها روزانه اضافه و به روز می شود و شما با مطالب تکراری روبه رو نیستید.

خدمات مرتبط : بسته آموزشی راه اندازی کسب و کار آنلاین با وردپرس

روش های ساده تری هم برای به روز رسانی سایت وجود دارد به عنوان مثال شما می توانید در سایت خود امکان گذاشتن کامنت را قرار دهید به این ترتیب کاربران با یکدیگر در ارتباط هستند و سایت به روز است.

برای جذب هرچه بیشتر کاربران می توانید لینک هایی در سایت خود قرار دهید که کاربران با ارسال لینک بتوانند افراد دیگر را به بازدید از سایت شما دعوت کنند.

نکته بسیار مهمی در تولید محتوا سایت وجود دارد این است که مطالب شما به هیچ عنوان نباید شامل توهین به فرقه و یا دسته خاصی از افراد باشد چون ممکن است برای شما دردسر های بسیار زیادی ایجاد کند. همچنین در طراحی سایت شخصی از به کار بردن آدرس و شماره تلفن دقیق خود خود داری کنید زیرا شما کاربران خود را نمی شناسید و ممکن است برای شما دردسر درست شود.

به طور کلی همانطور که در ابتدای متن گفتیم وبسایت شخصی، وب سایتی است که شما در آن می توانید به آسانی علاقه مندی ها، احساسات، نظرات و… را به اشتراک بگذارید و کسانی که به موضوعات شبیه به شما علاقه دارند وبسایت شما را دنبال کنند.

مرتبط بخوانید : مشاوره کسب و کار

پنتازوم از بهترین شرکت طراحی سایت شخصی، طراحی سایت شرکتی و همچنین طراحی سایت فروشگاهی در تهران است. این شرکت بر اساس نیازهای مشتریان خود خدمات طراحی سایت را به آن ها ارائه می دهد.

این شرکت با توجه به نیاز های مشتری پلن های متفاوتی را به طراحی سایت اختصاص داده است که به طور کامل نیز های مشتری ها را پوشش میدهد.

علاوه بر طراحی انواع سایت، مشتری ها میتوانند تولید محتوای اختصاصی سایت خود را به شرکت پنتازوم بسپارند. سایت های در توسط کارشناسان شرکت به طور مداوم به روز رسانی می شوند و از نظر موتور های جستجو گر گوگل بهینه خواهند بود.

نیاز به راه اندازی وب سایت شخصی برای به اشتراک گذاشتن علاقه مندی های خود دارید؟ با پشتیبانی ما تماس بگیرید! شماره مستقیم پشتیبانی : 0922389653

حتما بخوانید: طراحی سایت دانشگاه
در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید