رفع بلاک اینستاگرام
Rate this post

بلاک شدن توسط اینستاگرام شاید برای برخی از کاربران اهمیت نداشته باشد. ولی اگر شما صاحب کسب و کار اینترنتی هستید، ضرر زیادی خواهید کرد. برای رفع بلاک اینستاگرام چه کار هایی باید انجام داد؟ اگر پست های اینستاگرام باز نشوند، دایرکت های در دسترس نباشند و هیچ پستی را نتوانید لایک کنید، احتمالا شما بلاک شدید! نگران نباشید، بلاک شدن توسط اینستاگرام چاره دارد.

متاسفانه گاهی اینستاگرام پیش از بلاک کردن هشداری نمی‌دهد. با این وجود امکان پیشبینی آن توسط خود کاربر وجود دارد. همچنین به تناسب هشداری که نرم‌افزار به شما می‌دهد می‌توانید برای رفع بلاک اینستاگرام اقدام کنید.در این مقاله از پنتازوم به شما رفع بلاک متناسب با هر دلیلی را آموزش می‌دهیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

رفع بلاک اینستاگرام

رفع بلاک اینستاگرام

 

چرا بلاک می‌شویم؟

این روز ها اینستاگرام برای حفظ امنیت و سلامت شبکه خود برنامه های سختگیرانه‌ای اتخاذ کرده است. بنابراین بلاک شدن توسط اینستاگرام دلایل متفاوتی دارد. اگر این دلایل را بدانید می‌توانید از بروز این وقفه در کار جلوگیری کنید. مهمترین آن ها را در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

 

Follow و Unfollow 

یکی از علت های اصلی بلاک شدن  Follow و Unfollow کردن زیاد مخاطبان در طی یک روز می‌باشد. همچنان توسط اینستاگرام عدد خاصی برای این کار گزارش نشده است.

درنتیجه نرم‌افزار اینستاگرام با تشخیص جعلی بودن صاحب حساب و یا استفاده از ربات ها و حتی امکان سواستفاده، حساب را مسدود می‌کند.

رفع بلاک اینستاگرام

رفع بلاک اینستاگرام

Like و Comment

لایک کردن و کامنت گذاشتن های بی‌وقفه توسط یک حساب کاربری موجب حساس کردن ربات های اینستاگرام می‌شود. به عبارتی شما را Spam تشخیص می‌دهد.

اگر زیر یک پست کامنت های تکراری و به تعداد زیاد بگذارید، شما Action Blocked می‌شوید. رفع این بلاک هم به گذشت زمان نسبتا طولانی نیاز دارد.

 

Hashtag و Post

هشتگ های طولانی، بی‌ربط و تعداد زیاد زیر یک پست موجب حساسیت و اعلام بررسی توسط اینستاگرام می‌تواند بشود. همچنین در یک ساعت نباید بیشتر از 10 پست در صفحه خود قرار دهید.

 

ربات های اینستاگرامی

الگوریتم جدید اینستاگرام به دنبال حذف ربات ها و حساب های کاربری جعلی است. پس اگر شما از رباتی استفاده کنید یا اینکه به طور برنامه‌ریزی شده برای افزایش لایک و دنبال کنندگان فعالیت داشته باشید، حساب کاربری بلاک خواهد شد.

 

ورود مکرر به حساب با IP های مختلف

ورود مکرر به حساب کاربری به خصوص با IP های مختلف یک هشدار درباره هک به شبکه ارسال می‌کند. بنابراین هم به شما ایمیل ارسال می‌شود و هم برای مدتی بلاک می‌شوید.

بهتر است در هنگام ورود به حساب کاربری خود از فیلترشکن استفاده نکنید.

 

گزارش خطا ها

گاهی افراد دیگر پست، استوری و حساب شما را به دلایل مختلفی گزارش می‌کنند. حساب شما تا روشن شدن اصل ماجرا مسدود باقی می‌ماند. یا اینکه پست شما پاک می‌شود.

 

رفع بلاک اینستاگرام

رفع بلاک اینستاگرام

قانون کپی رایت

شاید دوست داشته باشید هر عکس و موسیقی را در صفحه‌تان با دیگران به اشتراک بگذارید. اما اینستاگرام به حقوق هنرمندان و قانون کپی رایت پایبند است.

بهتر است صفحه شخصی هنرمند را تگ کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که  کپی کردن محتوا مجاز هست.

 

اطلاعات کاربری نامعلوم

مهمترین اطلاعات کاربر شامل ایمیل، جنسیت، شماره تلفن همراه، بیوگرافی و تصویر پروفایل می‌باشد. اگر برای مدتی طولانی به درستی ویرایش نشوند، حساب شما جعلی شمرده خواهد‌شد. بنابراین بلاک می‌شوید.

همچنین سعی کنید برای مدت طولانی فعالیت خود را قطع نکنید.

رفع بلاک اینستاگرام

تکمیل اطلاعات کاربر

 

پیام های بلاک چه معنی دارند؟!

مسدودیت موقتی

این نوع بلاک شدن گذرا و موقتی است. علت اصلی این هشدار  علت تکرار متوالی لایک کردن، کامنت گذاشتن، Follow و Unfollow کردن می‌باشد.

 

رفع بلاک اینستاگرام

رفع بلاک اینستاگرام

 

مسدودیت زمان دار

این حالت مشابه  مسدودیت موقت است. با این تفاوت که از 24 ساعت تا حداکثر یک ماه زمانبر خواهد بود. اگر در همین بازه زمانی شما یکی دیگر از قوانین را زیر پا بگذارید این مدت تمدید خواهدشد.

حتما در متن همین پیام به تاریخ و ساعت رفع بلاک اشاره می‌شود. پس اگر بیشتر از زمان معین طول کشید، درخواست رسمی برای بررسی ثبت کنید. پس از چند مرتبه متوالی بلاک شدن دیگر پیام حاوی تاریخ دریافت نخواهید کرد و باید صبر کنید تا خود به خود دوره آن به پایان برسد.

رفع بلاک اینستاگرام

 

رفع بلاک اینستاگرام

رفع بلاک اینستاگرام

 

Action Blocked

این شرایط طولانی مدت است. باید به پشتیبانی اینستاگرام ایمیل بزنید و درخواست بررسی بدهید.

رفع بلاک اینستاگرام

رفع بلاک اینستاگرام

چگونه رفع بلاک کنیم؟

اگر به موقع و درست برای رفع بلاک اینستاگرام اقدام نکنید ممکن است صفحه شما به طور کامل از دست برود.

 

 1. درخواست رفع بلاک برای Action Blocked

زمانی که پیام  Action Blocked  روی صفحه ظاهر می‌شود گزینه های OK  و Tell Us هم در کنار می‌بینید. کافیست با فشردن Tell Us به ط.ر خودکار به اینستاگرام درخواست بررسی بفرستید.

عموما این پیام ها به زودی با رفع بلاک همراه خواهند بود. اگر مشکل برطرف نشد، درخواست رسمی باید بفرستید.

 

 1. ثبت درخواست رسمی

در بخش  Setting ابتدا گزینه Help سپس گزینه  Report a Problem را بفشارید. از میان گزینه ها  Something isn’t Workingرا انتخب کرده و پیام زیر را برای گزارش خطا به پشتیبانی بفرستید :

Hi, my Instagram account has been suspended. I don’t know the reason for this blockage, but you should know that I’m a real person. Would you please recheck my suspension

 

رفع بلاک اینستاگرام

رفع بلاک اینستاگرام

 

 1. ثبت درخواست از سایت

اگر دسترسی شما به تنظیمات امکان پذیر نبود، احتمال هک شدن هم وجود دارد. به سایت اصلی اینستاگرام مراجعه کنید و درخواست بررسی گزارش برای حساب کاربری هک شده را به پشتیبانی بفرستید.

اینستاگرام پس از بررسی احتمالا با بازیابی گذر واژه و فرستادن کد جدید از طریق ایمیل و شماره تلفن همراه، رفع بلاک خواهد کرد.

 

 1. تغییر شبکه اینترنت

گفتیم که یکی از دلایل را تغییر IP شما است. چند راهکار وجود دارد :

 1. فیلترشکن را خاموش کنید. اینستاگرام را ببندید. Force Stop و Clear Cache را از تنظیمات گوشی برای اینستاگرام انتخاب کنید. دوباره به حساب کاربری خود وارد شوید.
 2. اپراتور اینترنت خود را به جای wifi به شبکه اینترنت همراه تغییر دهید. دوباره به حساب کاری خود وارد شوید.
 3. نرم‌افزار را یک بار حذف کنید و دوباره نصب کنید. مجدد تلاش کنید که وارد صفحه خود شوید.
 4. از نسخه وب اینستاگرام برای ورود استفاده کنید. سپس گذر واژه خود را تغییر دهید. دوباره وارد حساب شوید.

 

 1. کاهش تعداد حساب های کاربری

متاسفانه اخیرا گزارش شده است که اگر 4 یا 5 حساب همزمان در نرم‌افزار باز کنید، بلاک های موقت اتفاق می‌افتد. علت این مشکل در حال بررسی است. بهتر است بیشتر از 3 حساب کاربری همزمان باز نکنید.

با بستن یکی از حساب خود به خود رفع بلاک اینستاگرام اتفاق می‌افتد.

رفع بلاک اینستاگرام

رفع بلاک اینستاگرام

 

 1. دسترسی به ربات ها

استفاده از ربات ها برای افزایش دنبال کنندگان و لایک کردن پست ها اتفاق معمولی است. کافیست دسترسی آن ها را قطع کنید و پس از چند ساعت رفع بلاک می‌شوید.

 

 1. دسترسی ها

اگر از برنامه ها جانبی برای اینستاگرام استفاده می‌کنید، دسترسی آن ها را کاهش دهید تا رفع بلاک شوید. کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. گزینه Settings را انتخاب کنید.
 2. گزینه Security را انتخاب کنید.
 3. گزینه Apps and Websites را انتخاب کنید.
 4. در بخش Active دسترسی ها را می‌بینید.
 5. دسترسی ها را لغو کنید.

البته انجام این فرایند در نسخه وب هم امکان پذیر است.

 

 1. لینک غیر مجاز

گاهی برای ادرس دهی به کانال تلگرام، وبسایت ها و… لینکی را در بخش Bio بارگذاری می‌کنیم. لینک را حذف کنید تا رفع بلاک اینستاگرام اتفاق بیافتد.

اگر مشکل حل نشد مراحل ثبت درخواست رسمی را که پیشتر گفته شد را طی کنید.

رفع بلاک اینستاگرام

رفع بلاک اینستاگرام

 

 1. محتوا نامناسب

گاهی به علت محتوا خشن یا نقض قانون کپی رایت حساب کاربری بلاک می‌شود. اگر محتوایی شامل کلمات خاص، تصاویر خاص و… دارید؛ آن را حذف کنید. پس از چند ساعت حساب شما به حالت عادی باز می‌گردد.

 

 1. اثبات حقیقی بودن

این روز ها حساب های جعلی زیادی در شبکه های اجتماعی ساخته می‌شوند. اینستاگرام، واتس اپ و فیسبوک هر سه متعلق به Mark Zuckerberg هستند.

کافیست حسابتان را به طور رسمی به فیسبوک ارجاع دهید تا مشکلی در این باره نداشته باشید. مراحل زیر را به ترتیب طی کنید تا هر دو حساب به هم پیوست بخورند:

 1. وارد بخش Settings شوید.
 2. گزینه Account را انتخاب کنید.
 3. گزینه Linked Accounts را انتخاب کنید و سپس اطلاعات جدید را وارد بفرمایید.

 

 1. تغییر حساب به حالت تجاری یا شخصی

اگر حسابتان را در حالت Business قرار دادید، آن را برای مدتی به حالت Personal برگردانید.

باید بدانید که اگر در حال حاضر حساب کاربری شما Business است و ان را تغییر دهید، این امکان هست که، اطلاعات Insights پست ‌ها حذف شودند.

 

رفع بلاک اینستاگرام

رفع بلاک اینستاگرام

اشتباه نکنید !

برخی افراد به پیام های بلاک بی‌توجهی می‌کنند یا اینکه حساب را در حالت Deactive  قرار می‌دهند. در چنین حالت هایی ممکن است حساب شما به طور کامل مسدود شود و دیگر شرایط بازیابی فراهم نشود.

اگر زمان رفع بلاک اینستاگرام طولانی شد، فقط به پشتیبانی ایمیل بزنید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید