محدودیت های اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام : چه مواردی هستند؟ چطور با این محدودیت های اینستاگرام  رو به رو نشویم؟

در صورتی که بلاک یا ریپورت شدیم چه کار کنیم؟

بخش مهمی از تجارت الکترونیک استفاده درست و بهینه از شبکه های اجتماعی است. برای استفاده درست باید قوانینی که هر کدام از این شبکه های اجتماعی دارند بدانیم. مثلا محدودیت های اینستاگرام در فعالیت در این شبکه کدام موارد هستند؟

توجه مهم : این محتوا با توجه به محدودیت های جدید اینستاگرام به روزرسانی می شود. این صفحه را در مرورگر خود بوک مارک کنید و یا در جایی ذخیره کنید و همیشه از محدودیت های جدید اینستاگرام آگاهی پیدا کنید.

آخرین به روزرسانی : بهار 1399

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار محبوب است! بسیار از افراد از طریق فعالیت در آن کسب درآمد می کنند.  اما یکی از موضوعاتی که این روزها به دغدغه خیلی از کاربران اینستاگرام تبدیل شده مربوط به محدودیت های شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌شود. در بسیار از مواقع این محدودیت ها آزاردهنده است. محدودیت های اینستاگرام به دلیل قوانینی هستند که برای استفاده از این شبکه اجتماعی در نظر گرفته شده‌اند. 

 

 با مطالعه این مطلب از پنتازوم محدودیت ها و قوانین اینستاگرام را می شناسید. بنابراین می توانید استفاده درستی از این شبکه اجتماعی داشته باشید و ریسک از دست رفتن و مسدود شدن اکانت خود را به حداقل برسانید. 

برای این که توضیح جامع و کاملی خدمت شما ارائه کنیم، کلیه فعالیت ها و محدودیت های اینستاگرام  را دسته بندی کرده ایم که با یکدیگر محدودیت های هر کدام را مرور خواهیم کرد:

محدودیت فالو در اینستاگرام

اینستاگرام در اقدامی برای کاهش اسپم ها و پروفایل های فیک تعداد افرادی را که می توانید فالو کنید، محدود کرده است.

حداکثر این تعداد 7500 نفر است. اینستاگرام هم چنین تعداد افرادی را که در یک بازه زمانی مشخص می توانید فالو کنید، محدود کرده است.

به صورت تجربی این رقم تعداد 160 نفر در ساعت است.

البته خود اینستاگرام به صورت رسمی هیچ عدد دقیقی را اعلام نکرده است. اگر در یک بازه زمانی کوتاه تعداد افراد زیادی را فالو کنید پیام بلاک بودن به صورت موقت یا غیر فعال بودن گزینه فالو به صورت موقت را دریافت خواهید کرد.

خواهش میکنیم توجه کنید که با درج پیام انگلیسی ذیل پست شما این محدودیت رفع نخواهد شد! برای رفع محدودیت بلاک فالو اینستاگرام فقط باید صبر کنید. این محدودیت معمولا در ظرف مدت چند روز به طور خودکار برطرف خواهد شد.

محدودیت های اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام

محدودیت لایک اینستاگرام

روی تعداد لایک ها یی که در یک ساعت انجام می دهید محدودیت وجود دارد. این رقم تعداد 250 عدد در یک ساعت است. توصیه می شود تعداد لایک ها را زیر این عدد نگه دارید تا  بلاک نشوید.

ممکن است حتی از ربات هم استفاده نکنید. اما در یک مدت زمان کوتاه پست های زیادی را پشت هم لایک کنید. این کار را نکنید! بلاک خواهید شد!

محدودی هشتگ ها در اینستاگرام

البته محدودیت این مورد رو شخصا می پسندم! شما برای هر پست بیشتر از 30 مورد هشتگ نمی توانید مورد استفاده قرار بدهید. این به علت حفظ موضوعیتی است که درباره آن پست ارسال می کنید. با این که شما می توانید تا 30 عدد هشتگ برای هر پست درج کنید، به جهت نمایش در هشتگ های هدف پیشنهاد می شود نهایت 10 هشتگ مرتبط روی پست های خود درج کنید. 

درج بیش از اندازه و هم چنین درج هشتگ های نامربوط به حوزه کاری شما به معنی بیشتر دیده شدن و افزایش فروش نیست!

محدودیت کامنت در اینستاگرام

درج کامنت های مشابه هم آن هم در مدت زمان معین باعث بلاک از سوی اینستاگرام می شود : اینستاگرام این موارد را به عنوان اسپم می شناسد. از طرفی در صورتی که زیر پست های دیگران کامنت های تبلیغاتی و یا آزاردهند درج کنید؛ صاحبان این اکانت ها می توانند شما را ریپورت کنند. و این باعث بلاک شدن شما و اعمال محدودیت کامنت برای شما می شود.  (تا مدتی هیچ کامنتی نمی توانید درج کنید)

محدودیت های اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام

تعداد کاراکتر ها در کپشن پست های ارسالی و موارد دیگر:

روی این موضوع نیز محدودیت وجود دارد.

1-  در بخش ورود اطلاعات بایو بیشتر از 150 کاراکتر نمی توانید مورد استفاده قرار دهید. (این نشان می دهد چقدر باید دقت کنید)

2- تعداد کاراکترهای اسم حساب کاربری شما هم نمی‌تواند بیشتر از ۳۰ کاراکتر باشد.

3- در مورد کپشن هایی که برای تصاویر نیز ارسال می کنید، محدودیت وجود دارد. شما نمیتوانید بیش از 2200 کاراکتر برای هر کپشن به کار ببرید.

 هدف اینستاگرام انتشار عکس ها و فیلم های جذاب با توضیحات مختصر است نه ایجاد متن های طولانی.

طبق تجربه، کاربران برای عکس ها و فیلم های جذاب و سرگرم کننده، بیشتر از متن های طولانی وقت می گذارند.

آیا روی تعداد پست هایی که درج می کنم محدودیت وجود دارد؟

روی این مورد محدودیتی وجود ندارد. شما می توانید هر تعداد پست در روز یا به طور کلی در طول زمان در اینستاگرام بگذارید. در مورد حذف پست در اینستاگرام هم محدودیتی وجود ندارد.

اما در صورتی که تعداد زیادی تصویر را به یک مرتبه پاک کنید، ممکن است پیامی به این مضمون دریافت کنید: “Rate Limit Exceeded Instagram Error” که کافی است دقایقی صبر کنید و سپس دوباره امتحان کنید.

با وجود این که روی تعداد پست هایی که درج می کنید، محدودیتی وجود ندارد، اما پیشنهاد میکنیم در هر روز بیش از 3 پست درج نکنید. درج تعداد پست بیشتر به هیچ وجه به معنی بیشتر دیده شدن نیست. به جای افزایش تعداد پست ها سعی کنید کیفیت پست ها را افزایش بدهید. با این کار بیشتر دیده می شوید. فالوئر بیشتر هم جذب می کنید.

 

این مطلب را از دست ندهید!  نحوه اضافه کردن ادمین پیج اینستاگرام کنیم؟

محدودیت لاگین در اینستاگرام از آپی ها و لوکیشن های متفاوت

این مورد به جهت حفظ امنیت اکانت ها انجام می شود. به طور معمول اگر بخواهید از یک مکان جدید وارد اکانت خود شوید ممکن است اینستاگرام برای ورود شما کد تایید ارسال کند. ( این کد به شماره ای ارسال می شود که در مشخصات خصوصی صفحه وارد کرده اید). معمولا با وارد کردن کد این مشکل برطرف می شود. 

محدودیت های اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام

محدودیت اینستاگرام در آنفالو افراد

این مورد هم محدودیتی مشابه با فالو دارد. شما نمی توانید افراد زیادی را به یک باره آنفالو کنید.

در انتها باید این نکته را در نظر داشته باشید که بیشتر محدودیت هایی که ذکر شد اصولا در استفاده معمولی از اینستاگرام به وجود نمی آیند. در صورتی که شما از ابزارهای اتوماتیک برای درج لایک، کامنت یا فالوئر استفاده می کنید، این کارها را متوقف کنید! این روش استفاده از اینستاگرام نیست.! به جای آن برای تهیه محتوای تاثیرگذار، تصاویر با کیفیت و ایجاد ارتباط با مخاطبان صفحه خود تلاش کنید. با این روش هیچ گاه با محدودیت های اینستاگرام رو به رو نخواهید شد.

توجه مهم: ممکن است شما در یک بازه زمانی کوتاه فعالیت هایی بیشتر از محدودیت هایی که ذکر کردیم داشته باشید و بلاک نشوید! اما اطمینان داشته باشید که اگر به این روند ادامه بدهید دیر یا زود بلاک خواهید شد!

اکشن بن (Action Ban) در اینستاگرام:

این محدودیت زمانی است که یک کار را پشت سر هم و بی وقفه انجام می دهید. به عنوان مثال :

1- لایک کردن بیش از اندازه سریع و پشت سر 

2- یا فالو و آنفالو کردن های سریع و پشت هم

بنابراین  اینستاگرام شما را به عنوان اسپمر شناسایی کرده و برای مدت زمان مشخصی اجازه انجام اقداماتی خاصی را به اکانتتان ندهد. (بار اول این محدودیت کوتاه تر و در صورت تکرار محدودیت ها شدیدتر می شود)

محدودیت های اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام

شادو بن (Shadow Ban) در اینستاگرام چیست؟

شادو بن زمانی رخ می‌دهد که شما پست های پشت سر هم را با هشتگ های مشابه یا هشتگ هایی که از سوی اینستاگرام به عنوان هشتگ های مشکوک و مسدود شده شناسایی شده‌اند درج کنید.

در صورتی که محدودیت شدوبن (شادوبن) برای شما پیش بیاید، پست های شما در ترند هشتگی که انتخاب کرده اید نشان داده نمی شود. و هشتگ ها عملا خاصیت خود را برای شما از دست می دهند.  به این حالت بن یا مسدودسازی اصطلاحا شاد بن گفته می‌شود.(شدو = سایه)

در صورتی که برای صفحه اینستاگرام خود نیاز به مشاوره تخصصی، برگزاری مسابقه ، تولید محتوا و یا آموزش داشته باشید، حتما خدمات ما را بررسی کنید. این خدمات توسط مهندسان کارشناس این مجموعه و با تسلط و تجربه در مدیریت ده ها صفحه از کسب و کارهای مختلف در اینستاگرام انجام می گردد

خدمات پنتازوم در حوزه اینستاگرام این موارد هستند:

1- برگزاری مسابقه اینستاگرام

2- مشاوره بازاریابی اینستاگرام

3- تولید محتوا و مدیریت اینستاگرام

4- ادمین اینستاگرام و وظایف او (با یادگیری این شرح وظایف از اینستاگرام پول در بیاورید! )

5- بسته آموزشی بازاریابی در اینستاگرام

6- کتاب آموزشی بازاریابی در اینستاگرام

در صورتی که نیاز به این خدمات داشته باشید، در خدمت شما هستیم. سایت پنتازوم دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و معدن است. آرزومند موفقیت شما در کسب و کارتان هستیم.

دیدگاه‌ها
  • دیدگاهی فرستاده نشده است
  • دیدگاه خودتان را بنویسید

شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید
درخواست تماس شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما جهت راهنمایی تماس بگیرند
logo-samandehi

مفتخریم به شفافیت در ارایه خدمات به شما

تمامی خدمات ما با جزئیات تعهدات به شما ارائه می شود. در صورتی که خدمات مورد نیاز شما در قالب بسته های یا خدمات پیشنهادی پنتازوم نباشد، در قالب قرارداد های مشخص سطح تعهدات ما به شما مشخص می گردد.

اطلاعات بیشتر