محدودیت های اینستاگرام
Rate this post

محدودیت های اینستاگرام  چه مواردی هستند؟ چطور با این محدودیت های اینستاگرام  رو به رو نشویم؟

در صورتی که بلاک یا ریپورت شدیم چه کار کنیم؟

بخش مهمی از تجارت الکترونیک استفاده درست و بهینه از شبکه های اجتماعی است. برای استفاده درست باید قوانینی که هر کدام از این شبکه های اجتماعی دارند بدانیم. مثلا محدودیت های اینستاگرام در فعالیت در این شبکه کدام موارد هستند؟

توجه مهم : این محتوا با توجه به محدودیت های جدید اینستاگرام به روزرسانی می شود. این صفحه را در مرورگر خود بوک مارک کنید و یا در جایی ذخیره کنید و همیشه از محدودیت های جدید اینستاگرام آگاهی پیدا کنید.

آخرین به روزرسانی : تابستان 1400

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار محبوب است! بسیار از افراد از طریق فعالیت در آن کسب درآمد می کنند.  اما یکی از موضوعاتی که این روزها به دغدغه خیلی از کاربران اینستاگرام تبدیل شده مربوط به محدودیت های شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌شود. در بسیار از مواقع این محدودیت ها آزاردهنده است. محدودیت های اینستاگرام به دلیل قوانینی هستند که برای استفاده از این شبکه اجتماعی در نظر گرفته شده‌اند. 

 با مطالعه این مطلب از پنتازوم محدودیت ها و قوانین اینستاگرام را می شناسید. بنابراین می توانید استفاده درستی از این شبکه اجتماعی داشته باشید و ریسک از دست رفتن و مسدود شدن اکانت خود را به حداقل برسانید. 

ویدئو توضیحات محدودیت های اینستاگرام

برای این که توضیح جامع و کاملی خدمت شما ارائه کنیم، کلیه فعالیت ها و محدودیت های اینستاگرام  را دسته بندی کرده ایم که با یکدیگر محدودیت های هر کدام را مرور خواهیم کرد:

محدودیت فالو در اینستاگرام

اینستاگرام در اقدامی برای کاهش اسپم ها و پروفایل های فیک تعداد افرادی را که می توانید فالو کنید، محدود کرده است.

حداکثر این تعداد 7500 نفر است. اینستاگرام هم چنین تعداد افرادی را که در یک بازه زمانی مشخص می توانید فالو کنید، محدود کرده است.

به صورت تجربی این رقم تعداد 160 نفر در ساعت است.

البته خود اینستاگرام به صورت رسمی هیچ عدد دقیقی را اعلام نکرده است. اگر در یک بازه زمانی کوتاه تعداد افراد زیادی را فالو کنید پیام بلاک بودن به صورت موقت یا غیر فعال بودن گزینه فالو به صورت موقت را دریافت خواهید کرد.

خواهش میکنیم توجه کنید که با درج پیام انگلیسی ذیل پست شما این محدودیت رفع نخواهد شد! برای رفع محدودیت بلاک فالو اینستاگرام فقط باید صبر کنید. این محدودیت معمولا در ظرف مدت چند روز به طور خودکار برطرف خواهد شد.

محدودیت های اینستاگرام
محدودیت های اینستاگرام

محدودیت لایک اینستاگرام

روی تعداد لایک ها یی که در یک ساعت انجام می دهید محدودیت وجود دارد. این رقم تعداد 250 عدد در یک ساعت است. توصیه می شود تعداد لایک ها را زیر این عدد نگه دارید تا  بلاک نشوید.

ممکن است حتی از ربات هم استفاده نکنید. اما در یک مدت زمان کوتاه پست های زیادی را پشت هم لایک کنید. این کار را نکنید! بلاک خواهید شد!

محدودی هشتگ ها در اینستاگرام

البته محدودیت این مورد رو شخصا می پسندم! شما برای هر پست بیشتر از 30 مورد هشتگ نمی توانید مورد استفاده قرار بدهید. این به علت حفظ موضوعیتی است که درباره آن پست ارسال می کنید. با این که شما می توانید تا 30 عدد هشتگ برای هر پست درج کنید، به جهت نمایش در هشتگ های هدف پیشنهاد می شود نهایت 10 هشتگ مرتبط روی پست های خود درج کنید. 

درج بیش از اندازه و هم چنین درج هشتگ های نامربوط به حوزه کاری شما به معنی بیشتر دیده شدن و افزایش فروش نیست!

محدودیت کامنت در اینستاگرام

درج کامنت های مشابه هم آن هم در مدت زمان معین باعث بلاک از سوی اینستاگرام می شود : اینستاگرام این موارد را به عنوان اسپم می شناسد. از طرفی در صورتی که زیر پست های دیگران کامنت های تبلیغاتی و یا آزاردهند درج کنید؛ صاحبان این اکانت ها می توانند شما را ریپورت کنند. و این باعث بلاک شدن شما و اعمال محدودیت کامنت برای شما می شود.  (تا مدتی هیچ کامنتی نمی توانید درج کنید)

محدودیت های اینستاگرام
محدودیت های اینستاگرام

محدودیت تعداد کارکتر در کپشن اینستاگرام

تعداد کاراکتر ها در کپشن پست های ارسالی و موارد دیگر:

روی این موضوع نیز محدودیت وجود دارد.

1-  در بخش ورود اطلاعات بایو بیشتر از 150 کاراکتر نمی توانید مورد استفاده قرار دهید. (این نشان می دهد چقدر باید دقت کنید)

2- تعداد کاراکترهای اسم حساب کاربری شما هم نمی‌تواند بیشتر از ۳۰ کاراکتر باشد.

3- در مورد کپشن هایی که برای تصاویر نیز ارسال می کنید، محدودیت وجود دارد. شما نمیتوانید بیش از 2200 کاراکتر برای هر کپشن به کار ببرید.

 هدف اینستاگرام انتشار عکس ها و فیلم های جذاب با توضیحات مختصر است نه ایجاد متن های طولانی.

طبق تجربه، کاربران برای عکس ها و فیلم های جذاب و سرگرم کننده، بیشتر از متن های طولانی وقت می گذارند.

محدودیت درج پست

آیا روی تعداد پست هایی که درج می کنم محدودیت وجود دارد؟

روی این مورد محدودیتی وجود ندارد. شما می توانید هر تعداد پست در روز یا به طور کلی در طول زمان در اینستاگرام بگذارید. در مورد حذف پست در اینستاگرام هم محدودیتی وجود ندارد.

اما در صورتی که تعداد زیادی تصویر را به یک مرتبه پاک کنید، ممکن است پیامی به این مضمون دریافت کنید: “Rate Limit Exceeded Instagram Error” که کافی است دقایقی صبر کنید و سپس دوباره امتحان کنید.

با وجود این که روی تعداد پست هایی که درج می کنید، محدودیتی وجود ندارد، اما پیشنهاد میکنیم در هر روز بیش از 3 پست درج نکنید. درج تعداد پست بیشتر به هیچ وجه به معنی بیشتر دیده شدن نیست. به جای افزایش تعداد پست ها سعی کنید کیفیت پست ها را افزایش بدهید. با این کار بیشتر دیده می شوید. فالوئر بیشتر هم جذب می کنید.

محدودیت لاگین در اینستاگرام از آپی ها و لوکیشن های متفاوت

این مورد به جهت حفظ امنیت اکانت ها انجام می شود. به طور معمول اگر بخواهید از یک مکان جدید وارد اکانت خود شوید ممکن است اینستاگرام برای ورود شما کد تایید ارسال کند. ( این کد به شماره ای ارسال می شود که در مشخصات خصوصی صفحه وارد کرده اید). معمولا با وارد کردن کد این مشکل برطرف می شود. 

محدودیت های اینستاگرام
محدودیت های اینستاگرام

محدودیت اینستاگرام در آنفالو افراد

این مورد هم محدودیتی مشابه با فالو دارد. شما نمی توانید افراد زیادی را به یک باره آنفالو کنید.

در انتها باید این نکته را در نظر داشته باشید که بیشتر محدودیت هایی که ذکر شد اصولا در استفاده معمولی از اینستاگرام به وجود نمی آیند. در صورتی که شما از ابزارهای اتوماتیک برای درج لایک، کامنت یا فالوئر استفاده می کنید، این کارها را متوقف کنید! این روش استفاده از اینستاگرام نیست.! به جای آن برای تهیه محتوای تاثیرگذار، تصاویر با کیفیت و ایجاد ارتباط با مخاطبان صفحه خود تلاش کنید. با این روش هیچ گاه با محدودیت های اینستاگرام رو به رو نخواهید شد.

توجه مهم: ممکن است شما در یک بازه زمانی کوتاه فعالیت هایی بیشتر از محدودیت هایی که ذکر کردیم داشته باشید و بلاک نشوید! اما اطمینان داشته باشید که اگر به این روند ادامه بدهید دیر یا زود بلاک خواهید شد!

اکشن بن (Action Ban) در اینستاگرام:

این محدودیت زمانی است که یک کار را پشت سر هم و بی وقفه انجام می دهید. به عنوان مثال :

1- لایک کردن بیش از اندازه سریع و پشت سر 

2- یا فالو و آنفالو کردن های سریع و پشت هم

بنابراین  اینستاگرام شما را به عنوان اسپمر شناسایی کرده و برای مدت زمان مشخصی اجازه انجام اقداماتی خاصی را به اکانتتان ندهد. (بار اول این محدودیت کوتاه تر و در صورت تکرار محدودیت ها شدیدتر می شود)

محدودیت های اینستاگرام
محدودیت های اینستاگرام

شادو بن (Shadow Ban) در اینستاگرام چیست؟

شادو بن زمانی رخ می‌دهد که شما پست های پشت سر هم را با هشتگ های مشابه یا هشتگ هایی که از سوی اینستاگرام به عنوان هشتگ های مشکوک و مسدود شده شناسایی شده‌اند درج کنید.

در صورتی که محدودیت شدوبن (شادوبن) برای شما پیش بیاید، پست های شما در ترند هشتگی که انتخاب کرده اید نشان داده نمی شود. و هشتگ ها عملا خاصیت خود را برای شما از دست می دهند.  به این حالت بن یا مسدودسازی اصطلاحا شاد بن گفته می‌شود.(شدو = سایه)

در صورتی که برای صفحه اینستاگرام خود نیاز به مشاوره تخصصی، برگزاری مسابقه ، تولید محتوا و یا آموزش داشته باشید، حتما خدمات ما را بررسی کنید. این خدمات توسط مهندسان کارشناس این مجموعه و با تسلط و تجربه در مدیریت ده ها صفحه از کسب و کارهای مختلف در اینستاگرام انجام می گردد

خدمات پنتازوم در حوزه اینستاگرام این موارد هستند:

1- برگزاری مسابقه اینستاگرام

2- مشاوره بازاریابی اینستاگرام

3- تولید محتوا و مدیریت اینستاگرام

4- ادمین اینستاگرام و وظایف او (با یادگیری این شرح وظایف از اینستاگرام پول در بیاورید! )

5- بسته آموزشی بازاریابی در اینستاگرام

6- کتاب آموزشی بازاریابی در اینستاگرام

در صورتی که نیاز به این خدمات داشته باشید، در خدمت شما هستیم. سایت پنتازوم دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و معدن است. آرزومند موفقیت شما در کسب و کارتان هستیم.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
35 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید
 • محمودمیهن پناه
  2 سال پیش

  باسلام بنده یه پیج کاری دارم ک حدوددوهفته میشه بعدریپورتیم ک تنان شده برابقیه مخفی شده بایدچکارکنم

  • مدیر سایت
   2 سال پیش

   سلام روزتون بخیر. درج کامنت انگلیسی و .. هیچ فایده ای نداره. شما باید صبر کنین. و فعالیت های مشابه ربات نکنین! یعنی یه تعداد زیاد رو فالو و آنفالو نکنین. کانت اسپم نذارین و …

 • علی
  2 سال پیش

  پس بالاخره چطوری میشه محدودیت های اینستا رو دور زد؟! خواهشا یه مطلب خوب بذار!

  • مدیر سایت
   2 سال پیش

   سلام روزتون بخیر.! در مورد اینستاگرام هر قانونی هم که محدودیت ها رو توضیح میده بیشتر بر اساس تجربه یا حدس و گمان هست. چیزی که هست این اپلیکشن نمیخواد ربات ها فعالیت چشم گیری داشته باشن! و به محتوای خوب نمره بالا میده!

 • مهدی
  2 سال پیش

  سلام.
  ممنون بابت تهیه ی این مطلب.
  یه سوال داشتم.برای تعداد حذف فالوور ها (فالو بک نشده) محدودیتی وجود داره؟

  • مدیر سایت
   2 سال پیش

   سلام بله. اگر به یک باره آنفالو کنین محدود میشین.

   • محمد
    2 سال پیش

    سلام مدتی است که پست های مختلف که برایم می اید را لایک می کنم علامت قلب قرمز می شود اما شماره تعداد لایک تغییری نمی کند مشکل چیست؟

    • میلاد. H
     1 سال پیش

     سلام. نگران نباشید، طبیعی ئه. یه پستی رو که لایک میکنید، همون لحظه عددش تغییر نمیکنه، باید برید رو پست بعدی و دوباره برگردید. که میبینید تغییر کرده

 • بنیامین بخشایی
  2 سال پیش

  با سلام من چن ماهی میشه محدود شدم و ویو و لایک پست هام اومده پایین هشتک میزنم یک بار 600 تا باز میکنه یک بار 80 عدد اگ کسی میتونه کمکم کنه بگه تروخدا 09381553911 ش تماسم

 • احسان
  2 سال پیش

  وزارت صنعت و معدن خودش نماد اعتماد نداره شما دیگه از اون نماد اعتماد گرفتید

 • مهیا
  2 سال پیش

  تعداد پستی هم که در اینستاگرام میشه دید انگار محدودیت داره یعنی بعد از دو روز مثلا وقتی اینستاگراممو باز میکنم تعداد پستی که برای من میاد بیشتر از محدودیت اینستاگرامه و نمیتونم همشو ببینم تا یه جایی متوقف میشه نمیشه کاری کرد نامحدود بشه؟

  • مدیر سایت
   1 سال پیش

   سلام. محدودیتی وجود نداره! تنها در نظر بگیرین الگوریتم اینستاگرام هوشمند عمل میکنه. واضح هست عملا امکان نمایش همه ی پست های ارسالی از همه ی کسانی که فالو میکنین در هوم شما وجود نداره! بنابراین با توجه به علاقه مندی شما و عکس العمل شما اینستاگرام به صورت هوشمند و اتومات این پست های جدید رو نمایش میده براتون.

 • مرتضی پورنادریان
  2 سال پیش

  سلام.من طبق گفته شما که گفتین هر ساعت میشه ۱۶۰ نفرو فالو یا آنفالو کرد همین کارو انجام دادم و تازه همین ۱۶۰ نفر هم تقریبا هر یه ربع یه بار حدود ۴۰ نفر و آنفالو کردم ولی بازم از جانب اینستا بلاک شدم😑واقعا روزانه چند نفر و میشه آنفالو کرد؟

  • مدیر سایت
   2 سال پیش

   سلام. واقعا در سایت رسمی اینستاگرام هم این موارد به صورت دقیق عنوان نشده. علاوه بر اون الگوریتم اینستاگرام که میخواهد مانع فعالیت های شبه ربات بشود، همیشه به روز میشه.

 • نجفی
  2 سال پیش

  من پیج اینستا رو‌یرای تبلیغ پرایوت کردم، الان نمیتونم به حالت بیزینس درش بیارم و میگه شما محدود شدید . میتونید مشکل رو حل کنید

 • نسرین
  1 سال پیش

  سلام وقتتون خوش
  اینستاگرام ما بیزینسی هست، مدتیه بهمون اجازه نوشتن کپشن و لایک نمیده وهمچنین اجازه تغییر رمز نمیده
  چطور میتونیم به فعالیت ادامه بدیم؟

  • مدیر سایت
   1 سال پیش

   سلام در مورد کپشن و لایک : اول دقت کنین که گاهی فیلترشکن و این که از چند لوکیشن و گوشی و یا دسکتاپ اگر لاگین هستین ای مشکل به وجود می آید. این شامل ربات هم میشه. یعنی ربات به صفحه شما متصل نباشه.
   مدتی صبر کنین. کامنت انگلیسی موثر نیست! در نهایت از بخش ریپورت مشکل موضوع رو با اینستاگرام در میان بگذارین.

 • mortezaa
  1 سال پیش

  سلام. ممنون شما ادمین هم میشین خودتون

 • مرادی
  1 سال پیش

  عالی بود. مرسی از زحمات شما

 • رضا
  1 سال پیش

  سلام . اگه پیج قفل باشه تعداد درخواست هایی که برای فالو کردن پیج داده میشه هم محدودیت داره ؟

  • مدیر سایت
   1 سال پیش

   سلام در تعداد بسیار زیاد بله این مشکل رو گاهی گزارش کردند مشتریان ما.

 • Farid mnj
  1 سال پیش

  سلام وقت بخیر، صفحه اینستاگرام بنده برای ۳۰ روز غیر فعال شده و اخطار داده و الانم هیچ پیامکی از طرف اینستاگرام نمیاد برای کد تایید، ممنون میشم کمکم کنید

  • مهسا
   1 سال پیش

   سلام من هم ۳۰ روز اکانتم غیر فعال شده الان اون ۳۰ روز تموم شده ولی باز نمی تونم وارد اکانتم بشم و قابل دیدن برا افراد دیگه هم نیست مشکل شما حل شد میشه راهنمایی کنید؟

 • siavash azad
  1 سال پیش

  با سلام و احترام
  من اخیرا یکی دو پست گذاشتم که اینستا هر دو رو به نوعی حذف کرده، هر چند از صفحه ی من پاک نشده ولی به نوعی در دیدنش محدودیت ایجاد کرده به لحاظ قانون کپی رایت…من از طریق همون روش قدیمی سعی کردم که این محدودیت رو بردارم، منظورم همون تاییدیه ای هست که از طریق زدن دکمه ی appeal انجام میشه، منتهی باز هم افاقه نمی کنه، هر چند سابق با طی کردن این مرحله، پست از حالت بلاتکلیفی خارج می شد، خواستم بپرسم شما روش تازه تری رو سراغ دارید؟
  سپاسگزارم

  • مدیر سایت
   1 سال پیش

   پست هایی که به لحاظ قانون کپی رایت مشکل دارند رو باید حذف کنین عزیز. هیچ راه دیگری وجود ندارد. شما صد بار هم بزنین مشکلی ندارد. یا appeal یا هر چیز دیگری. وقتی الگوریتم تشخیص داده این کپی هست قانون اینستاگرام رو نقض کرده فایده ای ندارد هر کاری بکنین.

 • محسنی
  1 سال پیش

  مشکل اینه که خود اینستاگرام هم دقیق نمیگه :)))

 • آقای فروش
  1 سال پیش

  گاهی کلافه ام میکنه.
  سایت بهتره بابا.

 • مانا رستمی
  1 سال پیش

  من این طوری فهمیدم که کلا هیچی شکل ربات نباید انجام بشه. وسلام

 • بیگو
  1 سال پیش

  ممنون از مطلب خوبتون. 🙂

 • هستی
  1 سال پیش

  گاهی واقعا هیچ یک از این موارد رو هم انجام ندادی و بازم بلاک میکنه. دیوووونه شدم. 😂

 • مهسا
  11 ماه پیش

  سلام،وقت بخیر.
  ببخشید من یه پیج کاری دارم که قبلا برای جذب فالوور خودم بقیه رو فالو می‌کردم، ولی الان چندروزیه که وقتی فالو می‌کنم اولش فالو میشن، ولی وقتی دوباره وارد برنامه میشم می‌بینم فالو نشدن! چیکار کنم که این مشکل حل بشه؟ اصلا برای چی اینطوری شده؟

 • میلاد
  9 ماه پیش

  اصلا ربات استفاده نکنین. این نصیحت کسی که به فنا رفته صفحه اش 🙁

 • علی
  4 ماه پیش

  سلام
  من میخوام تعداد زیادی افراد رو زیر یک پست تگ کنم مثلا ۸۰۰ نفر یا بیشتر
  حالا به چه روشی تگ کنم که بلاک نشم یعنی مثلا ساعتی چند نفر رو تگ کنم که بلاک نشم؟

 • جواد
  4 ماه پیش

  سلام من روزی ۵۰۰ نفرو تو پستا تگ میکنم حالا باید ساعتی چند نفر رو تگ کنم که اینستا بلاکم نکنه که دچار محدودیت نشم

 • احمدی
  5 روز پیش

  محدودیتش دقیقا جقدره؟