طراحی سایت شرکتی ارزان
Rate this post

برای ساخت یک وب سایت شرکتی ارزان چقدر بودجه لازم است؟ آیا می توان با هزینه کم یک سایت تجاری راه اندازی کرد؟ فرق بین طراحی سایت ارزان و گران قیمت در چه چیزی است؟

 از این قبیل سوال ها ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. به خصوص که این روزها همه می دانند فضای آنلاین یک بازار عظیم است که به راحتی می‌توان از آن درآمد کسب کرد.

واقعیت ماجرا این است در گذشته های نه چندان دور برای راه اندازی یک سایت شرکتی باید هزینه و وقت زیادی صرف می‌شد. اما امروزه اوضاع تفاوت زیادی با گذشته کرده است. فرقی ندارد شما چه هنری دارید و چه ایده ای در سر می پرورانید، مهم این است که در حال حاضر، حتی داشتن یک سایت ساده می‌تواند شروع موفقیت شما محسوب شود. اما باید مسیر درست را بشناسید و از همان ابتدا قدم های محکم بردارید.

داشتن یک وب سایت شرکتی راهی عالی برای رشد مشاغل کوچک است.

 اما چگونه می توان به طراحی سایت شرکتی ارزان با کیفیت بالا دست پیدا کرد؟ ما در این مقاله شما را با چند و چون کار آشنا خواهیم کرد.

آیا با طراحی سایت شرکتی ارزان می توان به بهبود کسب و کار کمک کرد؟

 نمی توانیم این واقعیت را کتمان کنیم که آری آنقدرها هم که می گویند، طراحی یک سایت حرفه ای و اختصاصی تاثیر چندانی در رشد کسب و کار ندارد. 

 مطمئنا امکاناتی که یک سایت حرفه ای دارد بسیار بیشتر از یک سایت ارزان قیمت است، زیرا زمان و انرژی بیشتری صرف آن کار شده است. 

به قول معروف هر چقدر پول بدهی همان‌قدر آش میخوری.

اما لزوما این به آن معنا نیست که یک طراحی سایت شرکتی ارزان با کیفیت نخواهد بود و یا نمی تواند به بهبود کسب و کار کمک کند.

 چیزی که اهمیت دارد جلب توجه مشتریان است. مشتریان هم سلایق و علایق گوناگونی دارند. شما اگر راه و چاه کار را بدانید به راحتی می توانید آن دسته از مشتریان را جلب کنید که جذب یک سایت ارزان می شوند. چیزی که باید در ذهن شما حک شود دانستن این موضوع است:

       غول های تجاری و برندهای مطرح زمانی یک ایده بیش نبودند.

اینکه انتظار داشته باشید که یک شبه راه صد ساله بروید، توهمی بیش نیست. پس این تفکرات را دور بریزید. شما برای به قلّه  رسیدن به سه چیز نیاز دارید:

 •  اراده 
 • هدف
 •  برنامه ریزی 

با داشتن این سه پیش نیاز در کنار داشتن یک سایت هرچند ارزان‌قیمت شما می توانید کسب و کار خود را بهبود دهید.

در وهله اول باید بدانید اگر مرد راه نباشید، چه یک وب سایت حرفه ای و اختصاصی داشته باشید، چه سایتی معمولی و ساده، در نهایت چیزی که از کسب و کار آنلاین نصیبتان می‌شود، همان شپشی است که ته جیبتان پرسه می زند..!!!

اگر برای رسیدن به اهداف خود بجنگید، ما به شما قول می دهیم که یک طراحی سایت تجاری ارزان هم می تواند باعث رشد برندتان شود.

سایت شرکتی ارزان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 طراحی یک سایت فقط به ساختن یک سایت و بالا آوردن آن محدود نمی‌شود.  اینکه سایتی را طراحی کنیم و بعد آن را به حال خود رها کنیم، دقیقا مثل ساخت یک کالای پر طرفدار مانند یخچال است که نه ضمانت نامه ندارد و نه خدمات پس از فروشی.  کدام عقل سلیمی است که به کمپانی سازنده این یخچال اعتماد می کند؟ چه تضمینی وجود دارد که این وسیله در آینده نزدیک دچار مشکل نشود؟

 در طراحی سایت ارزان هم وضع به همین صورت است. یک سری  معیارها وجود دارد که طراحان باید آنها را رعایت کنند.

از  مهم ترین ویژگی های یک سایت شرکتی ارزان محافظت و نگهداری آن است. طراحان چنین سایتی باید حداقل تا یک سال تضمین کننده امنیت سایت باشند.

یک سایت شرکتی باید ویژگی ها و استانداردهای لازم را داشته و از سئو مناسبی نیز بهره مند باشد.

گذشته از این ها حتی در یک طراحی سایت شرکتی ارزان، باید همه چیز را از قبل پیش‌بینی کنند و برای آن راه حل داشته باشد.

در انتخاب سایت شرکتی عجله نکنید. نباید طوری باشد که یک ماه از خرید سایت نگذشته، احساس کنید پولتان را در چاه ریخته اید. بهترین گزینه برای اعتماد کردن به طراحان سایت توجه به سوابق، نمونه کارها و تخصص‌های آنها است.

 

چه امکاناتی را می توان از سایت شرکتی ارزان انتظار داشت؟

 فرقی نمی‌کند سایت شما ارزان باشد یا گران در هر صورت یک سری امکانات کلی هستند که یک وب سایت با کیفیت باید آنها را داشته باشد.

1.نیاز به پشتیبانی

یک وب‌سایت هر چقدر هم که ارزان‌ باشد اگر از پشتیبانی مناسبی برخوردار نباشد، ارزشی نخواهد داشت. تصور کنید با حداقل بودجه خود سایت را راه اندازی کرده‌اید. یک ماه گذشته است و شما در شروع کار خود زمان بسیار زیادی را صرف رونق سایت کرده اید. وسط سفارش گیری از مشتری به یکباره وبسایت شما دچار مشکل می‌شود. خب در صورتی که کسی سایت را پشتیبانی نکند چگونه می‌توانید مشکل را حل کنید؟ پس هیچ وقت بخاطر قیمت پایین یک طراحی سایت بیخیال پشتیبانی نشوید. استفاده از خدمات پس از فروش حق شماست.

عکسی از ریسپانسیو دیزاین سایت

2.ریسپانسیو بودن(یا همان نسخه موبایلی خودمان)

از نظر سئو نگاه کنیم یا بالا بودن کیفیت کار، ریسپانسیو بودن یک سایت بسیار اهمیت دارد. با اینکه امروزه کمتر سایتی  پیدا می شود که نسبت به دستگاههای دیجیتالی مختلف واکنش نشان ندهد، اما هنوز کسانی هستند که یا اهمیتی به این موضوع نمی دهند و یا آن را پشت گوش می اندازند.

 اما ما بر این موضوع پافشاری داریم که:

درصورتی بازدید از وب سایت شما و به تبع آن مشتریان شما افزایش پیدا می‌کنند که محتوای سایت در تمامی دستگاههای دیجیتال قابل مشاهده باشد.

3.ایمن سازی سایت

داشتن امنیت یکی از مهمترین فاکتورهایی است که هر سایتی باید داشته باشد. این روزها که بازار حملات سایبری و هک کردن اطلاعات بالا رفته است، بسیار مهم است که سایت شما از این تهدیدها در امان باشد. ایمن سازی یک سایت از حداقل امکانات آن محسوب می‌شود.

4. داشتن ماژول ها ی مختلف

فارغ از بودجه ای که برای طراحی قرار می دهید، سایت شما باید ماژول ها و امکانات زیر را دارا باشد.

 •  فرم تماس با ما و درباره ما
 •  فرم ثبت نام سایت و نظرسنجی
 •  داشتن گالری برای ذخیره و انتشار تصاویر
 •  امکان ایجاد منوها و زیر منوهای مختلف
 • قابلیت تغییر عنوان سایت

5.بهینه سازی

کسب و کار شما برای دیده شدن نیاز به مشتری دارد. مشتریان آنلاین از تجارتی حمایت می کنند که علاوه بر کیفیت بالای محصولات شرکت از یک طراحی سایت همه جانبه برخوردار باشد. سایتی که سرعت بارگیری مناسبی داشته باشد، به مراتب جذابتر از سایت های کند است. البته بهینه سازی سایت فقط به همین سرعت بارگیری محدود نمی شود. فاکتورهای زیادی وجود دارد که یک سایت برای بهینه شدن به آن نیاز دارد. بهینه سازی اولیه نیاز هر سایتی محسوب می شود.

عکسی برای نشان دادن بهینه سازی سایت

در طراحی سایت شرکتی ارزان از چه سیستم های مدیریت محتوای استفاده می شود؟

 برای طراحی سایت شرکتی ارزان می توان از cms ها یا سیستم های مدیریت محتوای مختلف استفاده کرد. هرکدام از این پلتفرم ها امکانات و ویژگی های خاص خود را دارد. ما در ادامه به معرفی انعطاف پذیر ترین و پرطرفدارترین  سیستم ها می پردازیم.

1.پلتفرم وردپرس

حتماً بارها و بارها اسم این سیستم مدیریت محتوا به گوشتان خورده است. یک سی ام اس رایگان با زبان برنامه نویسی php.

سیستمی که هرچه از ویژگی‌های آن بگوئیم کم گفته ایم. البته از این نکته نگذریم که هیچ چیزی بدون نقص آفریده نشده است. این سیستم نیز مانند تمامی رقبای خود دارای نقاط قوت و ضعف مختلفی است. اما ویژگی های مثبت آن بر نکات منفی اش می چربد.

شاید بتوان گفت وردپرس از بهترین انتخاب ها برای طراحی سایت شرکتی ارزان محسوب می‌شود.بد نیست قبل از طراحی سایت شرکتی با وردپرس از مزایا و معایب آن آگاه باشید.

نقاط قوت

 • این سیستم مدیریت محتوا دارای قالب  و پلاگین های متنوع و گوناگون است که نیاز هر مخاطب با هر سلیقه‌ای را برطرف می کند.
 • وردپرس در صدر جدول سیستمهای مدیریت محتوا قرار دارد. ماژول ها و امکانات گوناگون وردپرس را به پرطرفدارترین پلتفرم تبدیل کرده است.
 • پلتفرم وردپرس رایگان است و راه اندازی آن هزینه ی زیادی را به صاحب سایت تحمیل نمی کند.
 •  سادگی وردپرس امکان مدیریت کنترل پنل آن را برای هر شخصی با هر سطح از دانش فراهم می‌کند.

نقاط ضعف

 • در ابتدای نصب و به کارگیری وردپرس، سایت از امنیت پایینی برخوردار است. برای تامین امنیت، شما نیاز به متخصص خواهید داشت که کارتان را راه بیندازد.
 •  با هر بروزرسانی احتمال بروز مشکلات مختلف وجود خواهد داشت.
 • برخی از قالب های وردپرس که اغلبشان رایگان هستند، در سازگار شدن با دستگاه‌های مختلف و مرورگر ها دچار مشکل می شوند.

2.جوملا

یکی دیگر از سیستمهای مدیریت محتوای جهانی که در طراحی سایت شرکتی ارزان مورد استفاده قرار می‌گیرد، CMS جوملا است.

این نرم‌افزار مدیریت محتوا نیز مانند رفیق و رقیب خود وردپرس رایگان بوده و با استفاده از زبان برنامه نویسی php طراحی شده است.

 دانشگاه هاروارد یکی از چندین شرکت بزرگی است که از این سیستم زیبا برای طراحی سایت خود استفاده کرده است.

نقاط قوت

 • جوملا طرفداران زیادی دارد و از کنترل پنل قدرتمندی برخوردار است.
 • سرعت بارگیری مناسبی دارد.
 • این سیستم از زبان فارسی حمایت می کند.
 • امکان راه اندازی فروشگاه آنلاین با استفاده از جوملا برای کسب و کارها فراهم است.

نقاط ضعف

 • قالب های رایگان کمی دارد. در صورتی که از قالب های رایگان خوشتان نیاید، باید برای دریافت قالب های جدید پول پرداخت کنید.
 • برای سایت هایی که ساده هستند کاربرد چندانی ندارد.
 • برخلاف رایگان بودن این سیستم اما برای راه اندازی آن هزینه‌های بیشتری نسبت به رقیب خود نیاز دارد.
 • در مقایسه با وردپرس که مدیریت ساده‌ای دارد، جوملا از پیچیدگی برخوردار است.
 • برخلاف سرعت بالای خود از نظر سئو کمی ضعیف است.

3.دروپال

دروپال نام سومین سیستم مدیریت محتوایی است، که در طراحی سایت شرکتی ارزان کاربرد دارد. دروپال نیز یک پلتفرم رایگان است. این cms نیز از سیستم های محبوب دنیا محسوب می‌شود  که کاربران فعال بسیاری دارد.

انجمن های مربوط به دروپال روزانه مطالب آموزشی مختلفی منتشر می کنند. این مطالب آموزشی کمک زیادی به کابران خود در نصب و سفارشی سازی دروپال می کند.

نقاط قوت

 • طرفداران زیادی دارد.
 •  در این سیستم حتی به صورت آنلاین و زنده نیز می‌توانید از پشتیبانی بهره‌مند شوید.
 • ماژول ها و افزونه های فراوانی دارد.(بیش از 6000 افزونه)

نقاط ضعف

 • قالب ها و پلاگین های تجاری و شرکتی کمی دارد.
 •  طراحی قالب جدید برای دروپال از پیچیدگی برخوردار است.
 • برای سایت هایی که کاربری راحتی دارند مناسب نیست.
 • اکثر قالب‌های این سیستم پولی هستند.

چگونه می توان هزینه طراحی سایت را پایین آورد؟

تنها تفاوتی که سایت های حرفه ای با وب سایت های ارزان قیمت دارند، تنوع بیشتر آپشن هاست به اضافه زمانی که صرف آن می‌شود.

برای بهتر درک کردن منظورمان به همان مثال قبل برگردیم. ما دو یخچال داریم. یخچال اول، از طراحی بسیار معمولی و ساده ای برخوردا است. تک درب بوده و مصرف انرژی آن G است. از آنهایی که نه ظاهر تو دل برویی دارند و نه امکانات خاص  و منحصر به فردی.

سراغ دومین یخچال برویم. یک یخچال شیک با رنگ های خاص سال، چهار درب با مصرف انرژی A. پنج سال ضمانت و خدمات پس از فروش دارد،  ضد برفک و یخسازاست و کلی امکانات هیجان انگیز دیگر. از آنهایی که آنقدر مواظبش هستی که حتی نمی‌خواهی یک خش میکروسکوپی روی بدنه اش بیفتد.

سایت های مختلف هم دقیقا چنین شرایطی دارند.

یکی ساده و دیگری حرفه ای

اما اگر خوب بگردید می توانید یک وب سایت ارزان با امکانات خوب اما قیمت مناسب پیدا کنید.

اگر طراح درستی انتخاب کرده باشید با کاهش هزینه ها می توانید از یک طراحی با کیفیت بهره مند شوید.

اگر مواردی مانند:

 • خرید هاست و دامنه
 • هزینه طراحی
 • هزینه تولید محتوا
 • هزینه سئو سایت
 • هزینه پشتیبانی، را جز لاینفک طراحی یک سایت بدانیم، با کمی برنامه ریزی می شود تا حدود زیادی هزینه طراحی سایت را پایین آورد.

پیشنهادهای ما برای کاهش هزینه های طراحی سایت

 1. انتخاب یک دامنه و هاست مناسب اما ارزان‌قیمت کار چندان سختی نیست. البته اگر شرکتی که قرار است طراحی سایت شما را انجام دهد، هزینه دامنه و هاست را بر دوش بگیرد که نور علی نور می شود. 

 در صورتی که خودتان دامنه و هاست خریداری می‌کنید می‌توانید به جای خرید سالانه به صورت ماهانه و قسطی این هزینه را پرداخت کنید.

 1. از طراحی های سبک استفاده کنید.  نیازی نیست در اول راه از گرافیک های سنگین و گران قیمت استفاده کنید. از یک سایت شرکتی ساده تر و کم هزینه تر برای شروع کار بهره ببرید.
 2. تولید محتوای سایت خود را به اشخاص یا شرکت‌های واگذار کنید که علاوه بر کیفیت بالای کار قیمت مناسبی دارند.
 3. اگر می خواهید کسب و کارتان را رونق دهید، می‌توانید بیخیال بهینه‌سازی شوید.

سئو برای رشد تجارت شما حیاتی است.

اما آن قدرها هم که فکر می کنید، سئو کردن سایت گران نیست. سایت هایی هستند که با کمترین هزینه بهترین بهینه سازی را برای شما انجام می دهند.

آیا برای سایت شرکتی دنبال طراحی ارزان قیمت بودن خوب است؟

درست است که می گویند هر ارزانی بی حکمت نیست. اما اگر کمی حوصله به خرج بدهید می توانید گروه‌هایی را پیدا کنید، که طراحی سایت شرکتی ارزان با کیفیت بالا ارائه می دهند. البته این به آن معنا نیست که هر سایت شرکتی با قیمت کم مناسب کسب و کارتان است.

 شما می توانید با یک طراحی کم هزینه  اما کاربردی کار خود را آغاز کنید و در صورت نتیجه گرفتن، کیفیت سایت خود را بالا ببرید. اگر از طراحان سایت خود مطمئن باشید، می توانید هر چند وقت یکبار امکانات جدیدی را برای سایت خود خریداری کنید. از این طریق شما بعد از گذشت مدتی می توانید از یک سایت حرفه ای شرکتی برخوردار باشید.

عکسی که انواع زبان های تحت وب داخلش درج شده است

طراحی سایت شرکتی ارزان

هزینه طراحی و پیاده سازی یک سایت خوب چقدر است؟

همانطور که گفتیم آپشن های موجود در سایت با استفاده از قیمت در طراحی آنها مشخص می‌شوند. اما در شروع کسب و کار خود به همه این امکانات نیازی نخواهید داشت.

تجارت شما به سایتی نیاز دارد که بتواند در وهله اول کاربران را جذب کرده و در ادامه نیاز مشتریان را به بهترین نحوه برطرف کند. شما می توانید بر اساس بودجه خود از یک طراحی سایت شرکتی ارزان با کیفیت بالا استفاده کنید. به طور متوسط هزینه یک طراحی سایت ارزان اما حرفه ای، کارآمد و با کیفیت از یک و نیم تا دو میلیون تومان خواهد بود.

یقینا اگر اینترنت را زیرو رو کنید هزینه هایی به مراتب ارزان تر از این قیمت ها پیدا خواهید کرد. اما آنوقت پیشاپیش فاتحه سایت خود را بخوانید. چنین سایت هایی در همان مشاهده اول داد می زنند که بیشتر از چند ده هزار تومن خرجشان نشده است.

از قدیم گفته اند هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیرد.پس هرگز تصور نکنید افراد وقت گرانبهایشان را خرج یک وب سایت با کیفیت در مقابل دریافتی پایین می کنند. همیشه از سایت هایی که قیمت هایی کمتر از میانگین بازار به شما پیشنهاد می دهند، دوری کنید. 

 

طراحی سایت ارزان برای من با امکانات درخواستی ام چقدر است؟! تماس بگیرید! مشاوره پنتازوم برای طراحی سایت رایگان است! 09223896531

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید