ایده کسب و کار : معرفی 30 ایده درآمد زا فوق العاده

ایده کسب و کار

امروز در پنتازوم با معرفی 30 ایده کسب و کار در خدمت شما هستیم. شاید شما هم تا کنون جزء افرادی بوده باشید که به دنبال کارآفرینی و طراحی یک استارت آپ رفته باشید ولی در میان ایده کسب و کار هایتان سر در گم شده باشید و ندانید که مناسب ترین ایده برای کارآفرینی و درآمدزایی چه چیز هایی هستند و چه ویژگی هایی دارند. در این مقاله سعی داریم به معرفی ویژگی های ایده های درآمد زا و  30 ایده کسب و کار درآمدزا بپردازیم. 

 

ویژگی های ایده های درآمد زا چیست ؟

هر ایده کسب و کار درآمد زا 3 ویژگی بارز و جدی دارد:

  • چالشی را حل می کند.
  • تا به حال کسی به دنبال آنها نرفته است و تجاری سازی نشده است.
  • یک کسب و کار را به شکلی نوین و جدید پیاده سازی و طراحی می کند.

مهم ترین چیز در دنیای امروزی و تهیه یک طرح و ایده پولساز خلاقیت و نوآوری است. اگر بتوانید بسیاری از ایده ها ی خلاقانه خود را در جهت ایجاد کسب و کار با روشی جدید پیاده کنید بسیار موفق خواهید بود. مثالی بارز که در این جا وجود دارد بحث فروش است. در چند دهه پیش قبل از رونق و رواج یافتن اینترنت و شبکه های مجازی بحث فروش فارغ از توجه به نوع کالا به صورت سنتی و حضوری در مغازه و فروشگاه ها انجام می شد. اما با رایج شدن اینترنت همین بحث فروش کالا از طریق مجازی رونق گرفت و مواردی مانند مشتری مداری و کسب اعتماد و جذب مشتریان وفادار و … از طریق اینترنت مطرح شد. پس اینترنت توانست خلاقیت و بستری مهم در امر فروش باشد که روند فروش های سنتی را متحول نماید.

حال اگر شما هم به دنبال راه اندازی یک کسب و کار نوین هستید می توانید از ایده های خلاقانه زیر بهره مند بشوید:

 

1- ایده های آموزش مجازی

همان طور که می دانید جمله ای نظیر “دانشگاه چیزی به ما یاد نمی دهد” میان قشر دانشجو بسیار رایج شده است. فارغ از اینکه این جمله را چه دانشجویانی مطرح می کنند؛ راه حلی دارد! آن راه حل آموزش های مجازی و آموزش های انلاین است که در حال حاضر در کشور ما مخاطبین فوق العاده ای دارد و مورد استقبال قرار می گیرد.

آموزش های مجازی اغلب آموزش های مباحث مختلف فنی و مهندسی را در بر می گیرد و به صورت ضبط ویدئو و کلاس های آنلاین مطرح می شود. میزان زمان مورد نیاز برای این ایده کسب و کار از 2 ماه تا 6 ماه برآورد می شود.

ایده کسب و کار

2- فروش محصولات از طریق شبکه های مجازی

شبکه های مجازی که اکنون در میان کاربران به وفور استفاده می شود خود بستری مناسب جهت کسب و کار است که از آن می توان به اشتراک گذاری محصولات و درج نمونه کار و دریافت سفارش از آن طریق اشاره کرد. اگر شما بتوانید محصولات و نمونه خدمات خود را در شبکه های مجازی مثل اینستاگرام، سروش، ای گپ و … درج کنید می توانید با دریافت سفارش خرید از کاربران محصولات خود را به فروش برسانید. میزان زمان این ایده کسب و کار از 1 هفته تا 6 ماه برآورد می شود .

3- صنایع دستی

امروزه در میان هر ایده کسب و کار تولید حرف اول را می زند. اگر بتوانید صنایع دستی مرغوب و با کیفیتی مانند گلیم، سبد ها، انواع تزئینات سفالینه، میناکاری، تزئینات کاشی، نقاشی روی شیشه و … تولید کنید می توانید از بستر های شبکه های اجتماعی جهت فروش آنها و یا دریافت سفارش استفاده کنید. به این صورت که نمونه کار های خود را در سطح اینترنت و همچنین اینتساگرام و سروش و آی گپ و …. تبلیغ کنید و کسب درآمد نمایید. میزان زمان مورد نیاز این ایده کسب و کار از 1 ماه تا 1 سال برآورد می شود .

4- بحث پوشاک

یک ایده کسب و کار پولساز دیگر می تواند در حوزه پوشاک باشد. لباس برای افراد بسیار مهم است و اگر بتوانید مهم ترین نیاز تولید اسلامی مانند انواع چادر با کیفیت بالا را تولید کنید هم از واردات آن جلوگیری کرده اید و هم تولیدات داخل است. تولیدات چادر و یا دوخت چادر به سبک های اسلامی ایرانی هنوز جای کار بسیاری در کشور دارد و اگر بتوانید تبلیغات خود را از طریق شبکه های اجتماعی شروع نمایید تا در نهایت برندسازی کنید می توانید در بحث فروش و دریافت سفارش پیش گام باشید. میزان زمان مورد نیاز این ایده کسب و کار از 1 ماه تا 1 سال برآورد می شود.

5- سرمایه گذاری در یک کسب و کار

بسیاری از کسب و کار های نوپا نیاز به سرمایه گذاری دارند. اغلب استارت آپ ها که کار خود را با تاسیس شرکت و موسسه آغاز می کنند به دلیل کمبود بودجه نیازمند سرمایه گذاری هستند و شما در صورت سرمایه گذاری می توانید سهمی از شرکت و یا موسسه را به عنوان سرمایه گذار داشته باشید بدین ترتیب میزان مشخصی از سود سرمایه گذاری را دریافت خواهید کرد.پمیزان زمان مورد نیاز این ایده کسب و کار از 1 ماه تا 2 سال برآورد می شود.

6- فروش عکس ها

آیا شما هم به عکاسی علاقه مند هستید؟ اگر پاسختان مثبت است می توانید انواع عکس هایی را که از طبیعت و محیط های مختلف با موضوعات مختلف می گیرید برای فروشگاه ها، مجلات و وبسایت های اینترنتی مرتبط با موضوع عکستان بفرستید و میزان کمیسیون خود را از فروش عکس هایتان دریافت کنید. میزان زمان راه اندازی این ایده کسب و کار از 1هفته تا 1 ماه برآورد می شود.

7- اجاره اتومبیل خود

همانند اجاره ی هتل ها می توانید ماشین خود را در زمان که  استفاده نمی کنید به سایر افراد برای مواردی مانند عروسی، سفر، حمل و نقل بار و … اجاره بدهید و بدین ترتیب هم خود از ماشینتان استفاده می کنید و هم می توانید در زمان هایی که ماشینتان را لازم ندارید درآمد کسب کنید. میزان زمان مورد نیاز این ایده کسب و کار تقریبا از 1 هفته تا 2 ماه برآورد می شود.

8- اجاره انبار

بسیاری از افراد نیازمند مکانی برای قرار دادن وسایل خود هستند. چنانچه در منزلتان اتاقی خالی و یا انباری اضافه خالی دارید  می توانید برای اجاره جهت قرار دادن وسایل به این افراد بدهید و از مکان خالی منزلتان درآمد کسب نمایید. میزان زمانی که این کار نیاز دارد تقریبا تا زمان جذب مشتری است که با مشارکت افراد املاک و آگهی های اینترنتی این بازه زمانی از 1 هفته تا 1 ماه تخمین زده می شود .

ایده کسب و کار

9- گل فروشی و پرورش گل ها

گل فروشی از جالب ترین ایده هایی است که می توانید انجام بدهید. می توانید در پشت بام منزل خود یک محل پرورش گل راه اندازی کنید و از فروش گل ها درآمد کسب نمایید. ساختن یک گلخانه در پشت بام منزلتان نیازمند مراقبت است. مراقبت هایی از قبیل سر زدن به گلخانه، آبیاری گل ها، تنظیم دمای گلخانه و انتخاب بذر گل مناسب و … حتی می توانید برخی از سبزی ها و داروهای گیاهی را در آن تولید و به فروش برسانید. میزان زمانی که این ایده کسب و کار نیاز دارد از 3 ماه تا 8 ماه است .

10- تولید عسل

اگر منزل شما دارای باغ یا زمینی وسیع است می توانید با پرورش زنبور عسل در آنجا، تولیدات موم و عسل راه اندازی کنید. این کار نیازمند مراقبت های ویژه از زنبور ها و احداث مکان مناسب جهت کندو است. میزان زمانی که باید برای این کار صرف کنید از 6 ماه تا 1 سال است .

11- ترجمه و تایپیست

اگر بتوانید در ترجمه متون مختلف و تایپ انواع متون سرعت بالایی داشته باشید و یا علاقه وافری به این کار داشته باشید می توانید درآمد بسیاری را از این راه کسب کنید.

12- فریلنسری در مهارت های مختلف

افراد بسیاری هستند که پروژه های دانشگاهی، شرکتی و فنی خود را به دلایلی از قبیل کمبود وقت و عدم مهارت لازم برای پیاده سازی پروژه آن را برون سپاری می کنند شما می توانید با کسب مهارت بیشتر هر یک از زمینه ها ی مربوط به دانشجویی، فنی و شرکتی  پروژه ها را انجام بدهید و به عنوان یک فریلنسر درآمد کسب کنید.

13- نقاشی و دریافت سفارش

همه افراد علاقه مند به نقاشی هستند و اگر مهارت نقاشی به سبک های مختلف اعم از سیاه قلم، تیناب، آبرنگ، رنگ روغن و …  را دارید می توانید با دریافت سفارش و کشیدن منظره مورد نظر مشتریان مختلف درآمد کسب کنید. دریافت سفارش از مشتریان اغلب در فضای شبکه های اجتماعی اتفاق می افتد که با تبلیغات و برند سازی می توانید به این کار دست بیابید.

14- تهیه مطالب روانشناسی و  آموزش هنر های زندگی

یکی از کمبود های جامعه کنونی هنر های زندگی نظیر آشپزی، سفره آرایی، چیدمان دکوراسیون و … است چنانه در این زمینه ها دارای مهارت هستید می توانید با آموزش آنها کسب درآمد کنید. هنر های زندگی همیشه مورد نیاز جامعه است. شما می توانید با برگزاری جلسات در کتابخانه ها و فرهنگسرا ها یا در مساجد، مدارس و … آن ها را آموزش بدهید. برای آموزش این موارد می توانید مجوز های لازم را کسب نموده و یا به صورت جلسات خانگی بدون مجوز آن ها را آموزش بدهید.

ایده کسب و کار

15- فعالیت در حوزه گردشگری

چنانچه موقعیت جغرافیایی محل شما به گونه ای است که جاذبه توریستی محسوب می شود می توانید با ارائه خدمات به توریست ها کسب درآمد داشته باشید، می توانید بخشی از امکانات مورد نیاز برای توریست ها را فراهم آورید و از آنها درآمد کسب کنید. یا حتی می توانید صنایع دستی محلتان به آن ها بفروشید.

16- توسعه اپلیکیشن ها

همانطور که می دانید بازار اپلیکیشن ها به اوج خود رسیده است و لذا اگر مهارت آن را کسب نمایید می توانید به راحتی کسب درامد داشته باشید. انواع اپلیکیشن های موبایل و اپلیکیشن های ویندوزی برای موسسات و شرکت های گوناگون قابل توسعه و پیاده سازی است. مدت زمان مورد نیاز برای این کار از 3 ماه تا 1 سال برآورد می شود .

17- نوازنده موسیقی های بی کلام

اغلب موزیک ها به صورت با کلام هستند و برای بیکلام شدنشان نیاز است که از ابتدا نواخته بشوند. موزیک های بیکلامی که از روی یک آهنگ نواخته می شوند به کار افرادی می آید که می خواهند تمرین صدا کنند یا خوانندگی را آغاز کنند اگر بتوانید آن ها را از ابتدا بنوازید می توانید از فروش آن ها درآمد خوبی حاصل کنید. مدت زمان برای پیاده سازی این ایده کسب و کار از 1 هفته تا 3 ماه برآورد می شود .

ایده کسب و کار

18- فعالیت در زمینه املاک و مستغلات

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات خود نیز نوعی کسب و کار است. چه بعنوان ساخت و ساز و چه بعنوان اجاره سوییت های مختلف هر حالت از درامد خوبی برخوردار است. می توانید در بحث ساخت و ساز های مجتمع های تجاری سرمایه گذاری کنید و یا در بحث اجاره سوییت ها برای مناسبت های ویژه نظیر عروسی و مهمانی ها فعالیت کنید. مدت زمانی که این ایده کسب و کار نیاز دارد از 1 ساعت تا 8 سال برآورد می شود.

19- نوشتن کتاب های آنلاین (e-book)

شما می توانید یک چالش از جامعه را انتخاب کنید و در مورد آن کتاب های pdf بنویسید که نیاز به چاپ نداشته باشند و به صورت دیجیتالی و آنلاین به فروش برسانید. این کار ممکن است زمان بر باشد اما اگر محتوا و موضوع کتابتان عالی باشد تا مدت زمان بسیار زیادی از فروش کتاب خود بهره لازم را کسب خواهید کرد.

20- صنایع غذایی و رستوران

اگر بتوانید در شهر خود یک رستوران راه اندازی کنید و از طریق وبسایت خود اقدام به معرفی خدمات و سبک غذاهای رستوران خود کنید درآمد حاصل را چندین برابر دریافت خواهید کرد . روند کار یک رستوران سنتی این است که در یک شهر احداث می شود و مشتریان را حضوری جذب می کند. اگر بتوانید این کار را به صورت اینترنتی انجام بدهید سود بسیار فراوانی کسب خواهید کرد.

21- دوبلری و گویندگی

اگر صدای شما خوب است می توانید به عنوان دوبلر و یا گوینده فعالیت خود را آغاز کنید و کسب درآمد کنید. مدت زمان مورد نیاز این ایده کسب و کار از 2 ساعت تا 1 روز برآورد می شود. چرا که خواندن متن ترجمه شده در ساعتی از روز و یا نهایت در طی یک روز پایان می یابد و چنانچه صدای شما برای دوبله ی یک سریال انتخاب شود مدت زمانش تا 1 سال برآورد می شود.

ایده کسب و کار

22- تبلیغات و بازاریابی !

شما می توانید برای کسب و کار ها به عنوان بازاریابی در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، سروش و ای گپ و … تبلیغات کنید و به میزان قابل توجهی سفارش دریافت کنید و با باز خورد بیشتر بتوانید به راحتی درآمد بیشتر کسب کنید. مدت زمان مورد نیاز برای این ایده کسب و کار از 4 ساعت تا 8 ماه برآورد می شود .

23- ویرایش و تولید فیلم های تبلیغاتی

از مهم ترین ابزار ها برای تبلیغات فیلم های تبلیغاتی با تیزر های متنوع هستند که در اغلب وبسایت ها و سرفصل های ویدئو ها قرار می گیرد می توانید با ویرایش و تنظیم فیلم های تبلیغاتی به درآمد های زیادی دست یابید. میزان زمان مورد نیاز این ایده از 1 ماه تا 1 سال برآورد می شود .

24- فعالیت در زمینه انرژی خورشیدی

کشور ما قابلیت ایجاد پروژه های مرتبط با انرژی خورشیدی را دارد. یکی از مشهور ترین آنها پنل های خورشیدی است. از دیگر پروژه های مرتبط با انرژی خورشیدی می توان به تولید نور در شب اشاره کرد که برای مصارف گوناگون از جمله روشنایی روستا ها و یا استفاده از خیابان ها اشاره کرد. بنابراین با سرمایه گذاری در این پروژه ها می توانید به درآمد بالایی دست یابید. میزان زمان مورد نیاز این ایده کسب و کار از 1 سال تا 12 سال برآورد می شود.

25- فعالیت در بخش حمل و نقل

بخش حمل و نقل عمده ترین فعالیت کسب و کار محسوب می شود. می توانید با شرکت های حمل و نقل یا آژانس های گردشگری در زمینه ارائه خدمات حمل و نقل به عنوان سرویس حمل و نقل همکاری کرده و درآمد های زیادی کسب نمایید.

26- عرقیات و محصولات شیمی

با توجه به رشد صنعت شیمی در کشور می توانید در این حوزه فعالیت کنید و با گرفتن عصاره ها و عرقیات گل ها و گیاهان درآمدهای کلان را کسب کنید. می دانید که صنعت عرقیات گیاهی کشور بسیار جای کار دارد. بنابراین با گام در این عرصه می توانید در تولیدات محصولات عرقیجات گیاهی نظیر عرق نعنا، گلاب و … فعالیت داخل کشوری و برون کشوری داشته باشید. میزان زمان مورد نیاز این ایده کسب و کار از 1 سال تا 30 سال برآورد می شود.

27- گرافیک و طراحی دیجیتال

یک ایده کسب و کار فوق العاده که به شما کمک می کند، می تواند در زمینه طراحی و گرافیکی توانید طراح های گرافیکی و دیجیتالی خود را با موضوعات مختلف در سایت های مختلف به فروش برسانید.

28- طراحی پارچه

طراحی و چاپ پارچه از جمله کسب و کار های پرسود به شمار می آید که اگر شما بتوانید طراحی های دیجتالی برای چاپ روی پارچه در نظر بگیرید می توانید کمیسیون حاصل از طرح خود را دریافت کنید. طراحی های دیجتالی اغلب در نرم افزار هایی از قبیل فتوشاپ و ایلوستریتور انجام می شود.

29- سرمایه گذاری در اینترنت اشیا

اینترنت اشیا در کشور ما بستر خوبی را فراهم آورده است می توانید با استفاده از فعالیت در این حوزه به درآمد برسید.

ایده کسب و کار

30- تولید شکلات دستساز و سفارشی

با تولید شکلات های مرغوب با سبکی نوین و طعمی متفاوت می توانید در سطح تولید ملی اقدام کنید و درآمد همیشگی داشته باشید. مصرف شکلات در جامعه بسیار زیاد است شکلات ها گاهی تاثیر خوبی در روح و انرژی بدن دارند می توانید با مشورت از مهندسین شیمی و همچنین مهندسین صنایع نحوه تولید و گام برداشتن در این زمینه را آگاه بشوید. میزان زمان مورد نیاز این ایده کسب و کار از 1 سال تا 8 سال برآورد می شود.

برچسب‌ها:
دیدگاه‌ها
  • دیدگاهی فرستاده نشده است
  • دیدگاه خودتان را بنویسید

شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید
درخواست تماس شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما جهت راهنمایی تماس بگیرند
logo-samandehi

مفتخریم به شفافیت در ارایه خدمات به شما

logo-samandehi
اطلاعات بیشتر