پشتیبانی سایت فروشگاهی
Rate this post

پشتیبانی سایت فروشگاهی چطور انجام می شود؟ چه نکاتی در پشتیبانی سایت فروشگاهی مورد اهمیت است؟

اگر بخواهیم واقع بینانه به طراحی سایت و پشتیبانی سایت فروشگاهی و درآمد های حاصل از آن بپردازیم باید بگوییم که این حرفه، سکه ای است که دو روی متفاوت دارد و هیچ گاه تضمین نمی شود که اگر فردی بتواند سایتی طراحی کند، حتما درآمد خوبی را کسب کرده است. اهمیت این موضوع به خصوص در طراحی و پشتیبانی سایت فروشگاهی بیشتر به چشم می خورد، چرا که این گونه سایت ها همواره به دلیل ترافیک بالا نیاز به پشتیبانی قوی دارند و اگر این اتفاق نتواند برای صاحبان فروشگاه بیفتند، آن ها از خدمات طراح سایت راضی نخواند بود، خواه طراحی خوب یا بد باشد…

طراحی سایت برای فروشگاه درگیری های خاص خود را برای پشتیبانی های بعدی دارد و متفاوت از سایر طراحی ها است. پشتیبانی سایت فروشگاهی نیاز به دانش و داشتن تیم کاری کارآزموده دارد تا با صبر و دانش بالا در مشکلات به وجود آمده بهترین ها را انتخاب کنند. بنابراین در پشتیبانی سایت فروشگاهی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ چه مواردی از اهمیت ویژه در پشتیبانی سایت فروشگاهی برخوردار هستند؟ همراه پنتازوم باشید تا این موارد را به اتفاق بررسی کنیم.

مرتبط بخوانید: مدیریت سایت فروشگاهی

منابع مورد نیاز در پشتیبانی سایت فروشگاهی

برای یک پشتیبانی قوی همواره نیاز به دانستن در مورد یکسری منابع مورد نیاز داریم. مثلا اینکه در طراحی سایت فروشگاهی از چه cms (یا سیستم مدیریت محتوا) استفاده شده است . با چه زبانی طراحی شده است ( php,asp.net,html5 css3  و غیره) در چه نوع سروری قرار داده شده است ( مجازی است یا اختصاصی , امنیت و سرعتش به چه صورت است و سایر امکانات سرور).

پشتیبانی سایت فروشگاهی از نظر فنی

در پشتیبانی هر سایتی یکی از معیار های مهم بحث فنی و تکنیکال در آن پشتیبانی است. این موضوع باعث ایجاد انعطاف برای طراحان سایت و تیم پشتیبانی سایت می شود/ مثلا فروشگاهی بعد از گذشت چند ماه می فهمد که انتخاب طراحی انتخاب شده برای محصولاتش جالب نیست و قصد دارد با صرف هزینه ای، امکانات بعدی را به سایت اضافه کند، مسلما این موضوع نیاز به دانش و مهارت های بالایی دارد.

پشتیبانی سایت فروشگاهی از نظر سئو

در این خصوص چندین مورد پیش روی پشتیبانی از سایت است. اول اینکه سایت یک سایت جدید طراحی شده است؟ دو م اینکه سایت سئو شده است؟ سوم اینکه سایت تا الان به چه صورتی پشتیبانی می شد؟

در مورد اول که سایت برای اولین بار اجرا شده است و جدید طراحی شده ابتدا باید تمام موارد سئو را روی سایت اعمال کنیم که  این موارد شامل:

 • تعیین کلمات کلیدی پر جستجو و نتیجه بخش
 • بهینه سازی تصاویر و محتوای سایت بر اساس اصول سئو
 • بهینه سازی URL های سایت با اصول سئو سایت
 • مدیریت وب مستر مربوط به سایت (بررسی ارجاعات، مقایسه و .. برنامه ریزی برای سایت)
 • بهینه کردن کدها و برخی از قسمت های سایت و بهینه کردن افزونه های سایت
 • بهینه کردن لینک دهی داخلی سایت به صورت کاملا حرفه ای

بعد از رعایت این موارد پشتیبانی سایت فروشگاهی آغاز می گردد و می توان به راحتی موارد لازم در پشتیبانی سایت را انجام داد .

در مورد دوم اینکه سایت سئو شده قبلا برخی از موارد نیاز  به بررسی زیاد دارد:

 • استراتژی سئو در این سایت فروشگاهی به چه شکلی پیاده شده است (لینک محور است یا محتوا محور و غیره)
 • سایت از نظر محتوایی به چه صورت بهینه شده است
 • رفع اشکالات سئو قبلی که روی سایت اعمال شده
 • و در نهایت نیز پشتیبانی را باید انجام داد.

در رابطه با مورد سوم که هم سایت به خوبی سئو شده و هم اینکه سایت از نظر رتبه جایگاه دارد:

در این مورد فقط بررسی نحوه پشتیبانی سایت فروشگاهی مهم است که محتوا روی چه کلماتی زوم  شده تا هم حفظ رتبه داشته باشد و هم کلمات جدید در جستجو به رتبه های بالا حرکت کند. بعد از بررسی تمام  موارد برای پشتیبانی سایت روی سایت فروشگاهی اعمال می شود.

اطلاع از تعرفه ها: تولید محتوا و پشتیبانی اینستاگرام

نکته پایانی در پشتیبانی سایت فروشگاهی

در سایت های فروشگاهی برخی از موارد را به صورت پیش فرض می توان دید. از جمله نمایش اسلایدر، منوی دسته بندی محصولات، نمایش محصولات جدید، نمایش محصولات پیشنهادی ، بیشترین فروش ها و بسیاری از مواردی از این قبیل. اما برخی از موارد بعدا بنا به خواست و نیاز سایت باید اضافه شود مثلا بخش گرافیکی و بخش پیشنهاد های تخفیفی، بنر های تبلیغاتی که منجر به هزینه پشتیبانی سایت فروشگاهی می شود.

پس باید گفت که طراحی وب سایت های مختلف (چه فروشگاهی و غیر فروشگاهی) هرچند که درآمد زا است، اما باید به گونه ای انجام شود که پشتیبانی های بعدی نیز قابل اجرا باشد و نیاز مشتری ها را برطرف کند و در نهایت سودآور باشد. به همین منظور است که پنتازوم این موارد را به دقت انجام داده و پس از طراحی سایت فروشگاهی، اقدام به پشتیبانی سایت فروشگاهی هم می کند. بنابراین اگر شما نیاز به پشتیبانی سایت فروشگاهی خود دارید، با ما در تماس باشید هم چنین می توانید از مشاوره رایگان اولیه در تلگرام استفاده کنید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
1 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید
 • فروش سیم کارت همراه اول اعتباری
  11 ماه پیش

  خیلی خوب بود ممنونم