هزینه پشتیبانی سایت
Rate this post

پشتیبانی سایت مهم تر از طراحی سایت! برای اینکه بتوانید سایت را در همواره در وضعیت پایداری نگه دارید نیاز هست که برنامه ای برای پشتیبانی از سایت را در لیست کارهای روزانه خود داشته باشید. مثلا نیاز هست که روزانه به سایت سر بزنید یا بخش های مختلف آن را تست کنید تا مطمئن شوید مشکلی در کارایی آن ایجاد شده است است یا نه و یا آن را آپدیت و بروز نگهدارید و زمانی که مشکل فنی در سیستم رخ داد آن را برطرف نمایید.

مهم تر از همه این موارد پشتیبانی محتوا

انجام این موارد علم، دانش و تخصص خود را طلب می کند. به این منظور که اگر علم کافی در این زمینه را نداشته باشید ممکن است روز به روز برای سایت مشکلات جدی تر پیش آید که همین می تواند نارضایتی های زیادی برای مشتری و مخاطبان شما ایجاد کند!

قسمتی از هزینه پشتیبانی سایت مربوط به آنالیز میزان عملکرد سایت شماست. مواردی چون بررسی سرعت بارگذاری صفحات سایت از جمله این موارد است.

شما به عنوان یک کارفرما نیازهای متفاوتی دارید. یکی از مواردی که در هزینه پشتیبانی سایت موثر است، اضافه کردن یا حذف بخش های مورد نظر شماست.

یک سایت از اجزای مختلفی تشکیل شده است. مواردی چون وبلاگ، تماس با ما، ثبت نام،… . در هر کدام از این موارد ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید که نیاز به پشتیبانی داشته باشید.

گرفتن نسخه پشتیبان در هر ماه نیز از جمله مواردی است که امنیت سایت را برای شما تضمین خواهد کرد. هم چنین در طول مسیر ممکن است سوالات مختلفی برایتان پیش آید. یک مشاور خبره میتواند میزان هزینه پشتیبانی سایت شما را به حداقل ممکن برساند.

برخی کارفرمایان این گونه فکر میکنند که بعد از راه اندازی سایت دیگر نیازی به صرف هزینه پشتیبانی سایت نیست.  با یک مثال ساده این موضوع را روشن تر خواهم کرد. فرض کنید سایت شما همان فروشگاه یا دفتر شما در فضای مجازی است. آیا بدون رسیدگی روزانه می توانید دفتر کار خود را اداره کنید؟

از سوی دیگر آیا برای دفتر کار خود نیاز به تبلیغات فیزیکی ندارید؟ قطعا باید برای معرفی آن زمان و هزینه صرف کنید. یکی از مهم ترین بخش های هزینه پشتیبانی سایت مربوط به تولید محتوا روزانه و به صورت مرتب برای آن است. به عبارتی یک سایت نیاز به تولید محتوای ماهانه دارد تا از دید موتورهای جستجو به عنوان یک سایت پویا محسوب گردد. پس برای این که رتبه گوگل خود را ارتقا دهید بهتر است برای محتوای ماهانه خود برنامه ریزی کنید و هزینه پشتیبانی سایت را کنار بگذارید.

مرتبط بخوانید : گزارش جامع کسب و کار اینترنتی

سایت شما از نظر گرافیکی نیز نیاز به پشتیبانی خواهد داشت. منظور از پشتیبانی این بخش تولید و یا به روز رسانی انواع بنرهایی است که در سایت برای معرفی خدمات و یا کالاهای خود استفاده کرده اید. گاهی تصمیم میگیرید که برای تبلیغات سایت خود بنرهایی را طراحی کنید و در سایتتان قرار دهید.

یا ممکن است ترجیح دهید که طرح های فروش و بازاریابی جدیدی را به کار بگیرید. ممکن است شما بعد از مدتی از راه اندازی سایتتان احساس کنید که ظاهر سایت برای مشتریان شما خسته کننده شده است و بهتر است تغییرات کلی یا جزیی در گرافیک سایتتان ایجاد کنید. تغییرات گرافیکی از جمله موارد موثر در هزینه پشتیبانی سایت شما خواهد بود.

از جمله موارد حائز اهمیت در هزینه پشتیبانی سایت دیگر بررسی این موضوع است که آیا مطالب سایت شما از نظر موتور جستجوی گوگل قابل تشخیص است یا خیر. به این موضوع اصطلاحا ایندکس شدن مطالب شما از طرف گوگل گفته میشود. ما می توانیم روش هایی را برای شما به کار بگیریم که سرعت ایندکس مطالب را بالا ببرد.

با دریافت خدمات پشتیبانی سئو سایت می توانید اطمینان حاصل پیدا کنید که محتوای سایت شما در گوکل نمایش داده می شود.

اگر سایت شما وردپرسی است نیاز است که افزونه ها و هسته اصلی سایت به شکل ماهانه آپدیت گردند. ممکن است گاهی این افزونه ها دچار تداخل گردند. بنابراین حتی انتخاب افزونه های مناسب برای شما دارای اهمیت است.

اگر کار شما به گونه ای باشد که محصولات یا خدمات شما قرار است به صورت اینترنتی به فروش برسند، پس شما نیاز به داشتن یک یا چند درگاه پرداخت اینترنتی خواهید داشت. این موضوع حائز اهمیت است که پرداخت آنلاین مشتری به درستی انجام شود. و از طرفی شرکتی که خدمات درگاه را ارائه می دهد نیز مورد اهمیت است.

قسمتی از هزینه پشتیبانی سایت شما مربوط به سرور یا هاستی است که انتخاب میکنید. شما نیاز دارید که برای هاست خود هزینه ای را به شکل ماهانه در نظر بگیرید. میزان این هزینه با توجه به حجم مطالبی  شما تمایل دارید تا در سایت خود قرار دهید و هم چنین تعداد بازدید های شما متغیر است.

هزینه پشتیبانی سایت را با این سوالات مشخص کنید!

قبل از این که برای سایت خود یک پشتیبان انتخاب کنید به این سوالات پاسخ بدهید:

انجام کارهای پشتیبانی سایت باید از چه طریق درخواست داده شوند؟

مدت زمان پاسخگویی به درخواست ها چه میزان هست؟

پشتیبان سایت شما چه ساعاتی از شبانه روز قادر هستند تا پاسخگوی شما باشند و به درخواست های شما رسیدگی کنند؟

پشتیبان سایت شما چه روزهایی از هفته امکان ارائه خدمات و سرویس برای شما را ندارند؟

آیا پشتیبان سایت شما در تعطیلات رسمی پاسخگویی به درخواست ها انجام می شود؟

شما دقیقا چه مواردی از پشتیبانی سایت را نیاز دارید؟ پشتیبانی فنی؟ پشتیبانی محتوا؟ پشتیبانی سئو سایت؟

مرتبط بخوانید: نمونه کارهای طراحی بنر سایت در پنتازوم

همه مواردی که ذکر کردیم درپ انتخاب یک فرد مناسب به عنوان پشتیبان سایت مهم است و  باید به آنها توجه کنید تا بتوانید یک انتخاب خوب داشته باشید. البته نحوه ارائه خدمات نیز از دیگر مواردی است که در هزینه پشتیبانی سایت مورد اهمیت است.

اگر تصمیم دارید دقیقا اطلاع پیدا کنید که چه خدماتی متناسب با کسب و کار شماست و  هزینه پشتیبانی سایت برای کسب و کار شما چقدر است، با ما  تماس بگیرید. شماره مستقیم پشتیبانی ما: 09223896531

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید