طراحی قالب سایت
Rate this post

طراحی قالب سایت چیست و چطور به رشد کسب و کار من کمک می کند؟ طراحی قالب سایت به معنی ایجاد یک یوآی(UI) یا واسط کاربر یا همان طراحی گرافیکی سایت شما در فتوشاپ و سپس پیاده سازی آن به دست برنامه نویس متخصص در حوزه وب است. طراحی قالب سایت که به صورت اختصاصی برای شما انجام شده باشد مزیت های بسیاری در مقایسه با استفاده از قالب های آماده سایت دارد. در این نوشته قصد داریم ابتدا توضیحاتی برای شما از نحوه طراحی قالب سایت ارائه کنیم و سپس مزایای این کار را ذکر کنیم و در انتها هم از شما دعوت کنیم اگر نیاز به طراحی قالب سایت دارید از خدمات پنتازوم استفاده کنید.

مرتبط بخوانید: وظایف پشتیبان سایت چیست؟!

طراحی قالب سایت چه مراحلی دارد؟

ابتدا باید نوع استفاده از سایت و یا دقیق تر نوع کسب و کار شما مشخص شود. این مشخص می کند افرادی که  به سایت شما مراجعه می کنند چه نیازمندی هایی دارند و بنابراین طراحی موارد یا همان المان های سایت شما متناسب با نیاز آن ها طراحی می شود.

در مرحله دوم باید به عناصر طراحی و رنگ توجه کنیم و طراحی را با توجه با نکاتی که در بخش اول مشخص شده اند در فتوشاپ انجام بدهیم.

پس از این مرحله ویرایشات و اعمال نظر کارفرما در فتوشاپ انجام خواهد  شد . در فتوشاپ طراحی تمامی صفحات اصلی سایت شما صورت می گیرد.

پس از نهایی شدن طرح در فتوشاپ برنامه نویس باید طرح را تبدیل به کد های پویا کند. پس از تست نهایت عمکرد سایت، سفارش شما آماده است!

طراحی قالب سایت اختصاصی چه مزایایی دارد؟

باید ذکر کنیم که سایت های بسیاری وجود دارند که یا قالب های رایگان را در اختیار شما برای دانلود قرار  می دهند و یا سایت ساز رایگان هستند.  این کار توسط این شرکت های طراحی سایت به جهت انجام تبلیغات خودشان انجام می گردد که انجام این کار باعث تبلیغات برای شرکت مورد نظر می گردد زیرا کاربران بسیاری برای دانلود قالب به سایت مورد نظر مراجعه می کنند.

مهم ترین مساله ای که در استفاده از یک قالب سایت یا اصولا طراحی سایت وجود دارد، پشتیبانی از آن است. در قالب های آماده شما امکان شخصی سازی کمی را متناسب با حوزه فعالیت خود دارید و از سوی دیگر به علت این که این قالب ها آماده هستند ، هزینه ای که می پردازید، بابت نصب ، راه اندازی و تولید محتوا سایت خواهد بود و از این طریق می توانید در هزینه های اولیه خودتان صرفه جویی کنید. اما در صورتی که قصد ادامه کسب و کار و طرح طولانی مدت و پایدار داشته باشید، توصیه ما به شما استفاده از قالب اختصاصی سایت است.

در واقع در صورتی که از قالب های آماده استفاده کنید، تنها هزینه های اولیه خود را کاهش داده اید و هزینه بابت پشتیبانی و یا طراحی مجدد وبسایت نیز در آینده نزدیک برای شما چند برابر خواهد شد. به ویژه این که بسیاری از قالب های آماده نیازهای عمومی را پوشش می دهند و برای توسعه یک کسب و کار خاص طراحی نشده اند.

هم چنین یکی از پارامتر های بسیار مهم در طراحی سایت سرعت بارگزاری صفحات است که در بسیاری از قالب های آماده و یا بدون لایسنس طراح اصلی، متاسفانه رعایت نشده است.

مرتبط بخوانید: پشتیبانی و مدیریت سایت

در پنتازوم برای طراحی قالب سایت چه خدماتی ارائه می شود؟

برای شما فکر می کنیم. شاید این خلاصه ترین جمله ای بود که می توانستیم در جهت معرفی خدمات پنتازوم در طراحی قالب سایت بگوییم. در طراحی قالب سایت مجموعه ای از عملیات نیاز به اجرا خواهد داشت که در بخش اول این نوشته برای شما ذکر کردیم و طراحی  قالب وبسایت در پنتازوم نیز رعایت می شود. شما می توانید از مشاوره اولیه ما جهت بررسی نیاز خود در طراحی قالب برای وبسایت خود استفاده کنید. با ما تماس بگیرید . کمک به رشد و توسعه کسب و کار شما برای ما لذت بخش است.شماره پشتیبانی: 09223896531

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
2 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید
 • آرش نصراللهی
  4 سال پیش

  سلام
  من سایتی میخواهم که مستقیما به میجهای اینستاگرامم متصل باشد
  به نحوی که بر اساس شرایط و آمار پیجها واکنش اتوماتیک انجام دهد و کاملا به صورت ربات گونه به امور پیجها رسیدگی کند
  مثلا به جای اینکه من مستقیما در اینستاگرام پست ارسال کنم محتوای تولیدیم را در سایت خودم بارگزاری و برای ارسال به شبکه های اجتماعی خودم به صورت زمانبندی شده برنامه ریزی کنم
  لطفا در این خصوص اظهار نظر کنید
  ارادتمند آرش نصراللهی

  • shangoolim
   4 سال پیش

   سلام.
   این امکانات اختصاصی هستند و برای پیاده سازی اون ها نیاز هست جزئیات مشخص کنید. تا تخمین زمان و هزینه برای شما انجام شود.