طراحی سایت خبری و نیازمندی های آن
Rate this post

طراحی سایت خبری یکی از روش های نوین و جدید در حوزه ی اطلاع رسانی است، امروزه با پیشرفت علم و فناوری بیشتر افراد به صورت آنلاین برای اطلاع از اخبار روز در وب سایت های خبری مختلفی گشت و گذار می کنند. از این رو بسیاری از افراد و شرکت های مختلف با ساخت سایت خبری و راه اندازی آن می توانند به سرعت اطلاع رسانی و خبر رسانی را به جامعه هدف خود چه عمومی و چه تخصصی انجام دهند و در اینجاست که طراحی سایت خبری مهم می شود.

طراحی سایت خبری و نیازمندی های آن
دلیل محبوب شدن سایت های خبری

طی یک سال اخیر رسانه های خبری آنلاین (سایت خبری) تنها رسانه هایی بوده اند که رشد چشمگیری داشته اند و از 34٪ به 59٪ پیشرفت کرده اند که بیشتر مخاطبان آن را افراد جوان و زیر 29 سال تشکیل می دهند. در مقابل مخاطبان روزنامه ها، مجلات و سایر رسانه ها تا 28% کاهش پیدا کرده اند، دلیل اصلی این امر را می توان توجه زیاد افراد جامعه ی کنونی به دنیای اینترنت و وب سایت ها دانست. طراحی سایت خبری مزیت های فراوانی برای مخاطبان دارد و همین مزیت ها سبب محبوب شدن این سایت ها شده اند.
1- رایگان بودن
2- دسترسی سریع و آسان به سایت خبری
3- آپدیت 24 ساعته خبرها
4- امکان بحث و تبادل نظر درباره یک خبر
5- قابلیت اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی
6- برخورداری از گزینه های بیشتر

 

نکات مهم در طراحی سایت خبری خوب

مردم در طول روز بسیاری از اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق جستجو و بازدید در صفحات اینترنتی به دست می آورند و حدود 94 درصد مردم دلیل بی اعتمادی خود به وب سایت ها را، طراحی نادرست سایت ها اعلام کرده اند. از این رو طراحی سایت خبری نیز خارج از این موضوع نیست و باید با در نظر گرفتن نکات و اصول خاص یک سایت خبری خوب و مخاطب پسند را طراحی و در اختیار افراد قرار داد. در ادامه طراحی سایت خبری خوب و نیازمندی های آن را شرح می دهیم:

طراحی سایت خبری و نیازمندی های آن

مسیریابی آسان و واضح

بیشتر افراد که از سایت های خبری بازدید می کنند افراد عمومی هستند که اطلاعات چندانی از سایت ندارند و احتمال دارد که اطلاعات مورد نیازشان را نتوانند در سایت پیدا و مطالعه کنند از این رو ناوبری واضح، از نیازمندی های ضروری یک سایت خبری خوب است، در واقع سیستم ناوبری واضح و ساختار منو خوب مانند یک نقشه جاده به مخاطبین و حتی افراد مبتدی کمک می کند تا به مطالب مورد نیاز خود به سرعت دسترسی پیدا کنند و همین امر موجب می شود تا بازدیدکنندگان در صفحه وب سایت شما باقی بمانند و بار دیگر هم وارد سایت خبری شما شوند.

سرعت بالا

سرعت بالا سایت خبری از اهمیت بالایی برخوردار است، افراد جذب سایت هایی می شوند که سرعت بارگذاری آنها بالا باشد تا به سرعت به خبر مورد نیازشان دسترسی پیدا کنند. بنابراین یک سایت خبری خوب باید میزبانی مناسب داشته باشد در غیر این صورت موجب از دست دادن مخاطبین خود می شود.

امنیت سایت خبری

فاکتور امنیت نه تنها در طراحی سایت خبری بلکه در طراحی هر سایت دیگری از اهمیت بالایی برخوردار است ، به گرازش از گوگل میزان هک شدن سایت ها 180 درصد افزایش یافته است بنابراین اگر سایت شما امنیت نداشته باشد هر روز استرس هک آن را خواهید داشت.

قالب، محتوا و فونت سایت خبری

قالب سایت و فونت های آن تاثیر زیادی در جذب مخاطبان دارد از این رو در طراحی سایت خبری باید علاوه بر تولید محتوای مناسب از فونت های کاملا خوانا و قالب های مخصوص سایت خبری استفاده شود. یکی دیگر از عناصر مهم در طراحی سایت خبری فضای سفید است با استفاده از فضای سفید می توانید قابلیت خوانایی محتوا را افزایش دهید این ویژگی برای سایت های خبری آنلاین با محتوای زیاد بسیار مفید است.

مرتبط بخوانید : در تهیه برنامه تولید محتوا به چه مواردی توجه شود؟

استفاده از باکس، گرید ها و سایر پلن های گرافیکی

این عناصر کمک زیادی به سازماندهی سایت خبری به بهترین شکل می کنند ، از طریق باکس ها می توانید اطلاعات درج شده در صفحات سایت خبری خود را طبقه بندی کنید.

به روز رسانی خبرها

یکی از ویژگی های یک سایت خبری این است که به طور مداوم و 24 ساعته به روز رسانی شود. مردم همواره جذب سایت های می شوند که دارای اطلاعات با کیفیت آپدیت شده باشند.

ریسپانسیو و واکنش گرایی

در طراحی سایت خبری حتما باید به این فاکتور توجه شود امروزه بسیاری از مخاطبان این سایت ها، از طریق گوشی های هوشمند و یا تبلت های خود وارد می شوند بنابراین سایت باید واکنشگرا باشد در غیر این صورت با ریزش شدید مخاطبان مواجه خواهد شد و از طرفی دیگر بر روی سئو سایت نیز تاثیر خواهد گذاشت.

سئو سایت خبری

سایت های خبری باید سئو قابل قبول و به مراتب بهتر از سایت های دیگر داشته باشند تا به سرعت در صفحه ی اول گوگل نمایش داده شوند. یکپارچگی با شبکه های اجتماعی و محتوای مناسب از عواملی هستند که سبب بهبود وضعیت سئو و بهینه سازی سایت خبری شما می شوند.

مرتبط بخوانید : پشتیبانی سئو سایت در پنتازوم

خبر نامه

خبر نامه یکی از قسمت های مهم خبرگزاری های آنلاین است که از طریق آن می توانید مطالب مهم را ارسال کنید.

بخش های مهم سایت خبری

از دیگر نیازمندی ها برای طراحی سایت خبری خوب توجه به بخش های مختلف می باشد که این بخش سبب جذب مخاطب و حرفه ای شدن سایت می شود.

طراحی سایت خبری و نیازمندی های آن

1- بخش مطالب پر بحث و پر بازدید:

مخاطبان دوست دارند بدانند که کدام یک از مطالب پربازدید بوده اند پس این بخش باید جلو دست مخاطبان باشد تا به این مطالب دسترسی سریع داشته باشند.

2- بخش مدیریت فید جوان :

بسیاری از مخاطبان از طریق فید مطالب سایت را دنبال و پیگیری می کنند بنابراین وجود این بخش مهم است.

3- بخش مدیریت تبلیغات :

هدف بسیاری افراد از طراحی سایت خبری و راه اندازی آن، نمایش تبلیغات و کسب درآمد از این طریق می باشد از این رو یک سایت خبری خوب باید دارای بخش تبلیغات باشد تا به راحتی بتوان تبلیغات را مدیریت کرد.

4- بخش پیشخوان روزنامه :

یک سایت خبری خوب باید بخشی را اختصاص به پیشخوان روزنامه های روز بدهد این بخش به شدت از سمت کاربران مورد استقبال و استفاده قرار می گیرد.

5- بخش خبرهای سایت های خبری دیگر:

در سایت خبری باید بخشی باشد که قابلیت درج اخبار دیگر خبرگزاری های آنلاین را با ذکر منبع داشته باشد.

6- بخش دسته بندی و برچسب ها :

سایت های خبری روزانه اخبار زیادی را منتشر می کنند از این رو باید بخش دسته بندی موضوعی داشته و براساس برچسب ها کار کنند.

7- پنل نوتیفیکیشن:

از طریق بخش نوتیفیکیشن شما می توانید اخبار جدید و داغ را سریعا به اطلاع کاربران برسانید و آنها را پخش کنید.

8- بخش تگ خودکار :

سایت های خبری روزانه شاید بالای 100 خبر را بفرستند از این رو باید امکان تعریف تگ خودکار داشته باشند.

حتما بخوانید: طراحی قالب سایت
در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید
فرستادن دیدگاه
0 دیدگاه در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید